Resultat Total - Officiel |
Stævne navn | Begynderstævne Ulfborg | Udskriftsdato | 07 april 2013 | |||
Stævne by | Ulfborg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Eli Christensen | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 april 2013 |
Løb 1, 25m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 19.14 | ||||||
2 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 19.64 | ||||||
3 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 20.59 | ||||||
4 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 20.91 | ||||||
5 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 22.51 | ||||||
6 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 22.72 | ||||||
7 | Cecilie Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 23.43 | ||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 23.44 | ||||||
9 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 24.13 | ||||||
10 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 24.25 | ||||||
11 | Mie Sørensen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 25.40 | ||||||
12 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 25.74 | ||||||
13 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 25.75 | ||||||
14 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 26.23 | ||||||
15 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 26.64 | ||||||
16 | Hanne Truelsen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 26.73 | ||||||
17 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 27.01 | ||||||
18 | Signe Davidsen Nielsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 32.55 | ||||||
Løb 2, 25m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 23.13 | ||||||
2 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 23.29 | ||||||
3 | Sebastian Steenberg | 2001 | Ikast Svømmeklub | 23.68 | ||||||
4 | Christian Houe Andersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 24.16 | ||||||
5 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 25.67 | ||||||
6 | Kasper Buchholtz | 2001 | Videbæk Svømme Club | 29.08 | ||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 22.80 | ||||||
2 | Emma Damgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 22.90 | ||||||
3 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 23.81 | ||||||
4 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 24.00 | ||||||
5 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 24.35 | ||||||
6 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 24.85 | ||||||
7 | Maria Søgaard Lund | 2002 | Struer Svømmeklub | 25.56 | ||||||
8 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 25.60 | ||||||
9 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 25.81 | ||||||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 25.86 | ||||||
11 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 26.38 | ||||||
12 | Julie Christensen | 2001 | Videbæk Svømme Club | 26.56 | ||||||
13 | Nanna Maria Frandsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 26.72 | ||||||
14 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.21 | ||||||
15 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 27.59 | ||||||
16 | Johanne Buur Poulsen | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 27.92 | ||||||
17 | Maria Dahl Vestergaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 27.98 | ||||||
18 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 28.64 | ||||||
19 | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 29.14 | ||||||
20 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 29.21 | ||||||
21 | Vibe Mogensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 29.40 | ||||||
22 | Line Kærgaard Kølbæk | 2003 | Herning Svømmeklub | 29.57 | ||||||
23 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 29.95 | ||||||
24 | Emilie Dahl Vestergaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.13 | ||||||
25 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.29 | ||||||
26 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.90 | ||||||
27 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.36 | ||||||
28 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 32.25 | ||||||
29 | Emilie Ludvigsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 32.27 | ||||||
30 | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.38 | ||||||
31 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 32.50 | ||||||
32 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 32.78 | ||||||
33 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.03 | ||||||
34 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 33.32 | ||||||
35 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.42 | ||||||
36 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.59 | ||||||
37 | Sarah Jakobsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 33.95 | ||||||
38 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 34.70 | ||||||
39 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.02 | ||||||
40 | Maja Pedersen | 2001 | Videbæk Svømme Club | 36.03 | ||||||
41 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.15 | ||||||
42 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 36.27 | ||||||
43 | Mia Madsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 36.37 | ||||||
44 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.83 | ||||||
45 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.81 | ||||||
46 | Silje Nymark Christiansen | 2005 | Herning Svømmeklub | 43.60 | ||||||
47 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 43.71 | ||||||
Løb 4, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Kasper Christensen | 2000 | Videbæk Svømme Club | 22.66 | ||||||
2 | Mads Ørskov Daater | 1999 | Herning Svømmeklub | 24.20 | ||||||
3 | Simon Lauridsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 24.44 | ||||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 25.35 | ||||||
5 | Jesper Trabjerg | 2001 | Holstebro Svømme Club | 25.66 | ||||||
6 | Görkem Kan | 2002 | Herning Svømmeklub | 26.05 | ||||||
7 | Rasmus Jensen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 27.45 | ||||||
8 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.65 | ||||||
9 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.51 | ||||||
10 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.54 | ||||||
11 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.45 | ||||||
12 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 29.81 | ||||||
13 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.83 | ||||||
14 | Jakob Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | 30.10 | ||||||
15 | Asger von Qualen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.41 | ||||||
16 | Tobias Nymark Christianse | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.75 | ||||||
17 | Jacob Pedersen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 31.17 | ||||||
18 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 31.24 | ||||||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 31.91 | ||||||
20 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 32.71 | ||||||
21 | Jens Damgaard | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.73 | ||||||
22 | Arsham Badakhshan | 2003 | Herning Svømmeklub | 33.41 | ||||||
23 | Emil Dam Westergaard | 2002 | Videbæk Svømme Club | 33.69 | ||||||
24 | Christian Houe Andersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 34.02 | ||||||
25 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 35.30 | ||||||
26 | Mathias Nybo Gregersen | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.51 | ||||||
27 | Anton Christiansen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.23 | ||||||
28 | Benjamin Trankjær | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.00 | ||||||
29 | Kristian Trankjær | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 46.50 | ||||||
30 | Kasper Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 54.50 | ||||||
- | Erik Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Heidi Jakobsen | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 1:36.94 | ||||||
2 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:39.09 | ||||||
3 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:43.61 | ||||||
4 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:48.72 | ||||||
5 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:49.30 | ||||||
6 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:49.79 | ||||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:51.23 | ||||||
8 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:54.31 | ||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:54.66 | ||||||
10 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:55.29 | ||||||
11 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:56.27 | ||||||
12 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 2:07.10 | ||||||
13 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:09.64 | ||||||
14 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 2:20.17 | ||||||
- | Emily Høgsberg | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Steenberg | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:45.56 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:45.82 | ||||||
3 | Christian Houe Andersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 2:02.69 | ||||||
4 | Kasper Buchholtz | 2001 | Videbæk Svømme Club | 2:17.00 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Heidi Jakobsen | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 45.27 | ||||||
2 | Nanna Hansen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 48.16 | ||||||
3 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 48.65 | ||||||
4 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 48.91 | ||||||
5 | Cecilie Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 49.67 | ||||||
6 | Nanna Maria Frandsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.35 | ||||||
7 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 50.92 | ||||||
8 | Silje Soppeland | 2001 | Videbæk Svømme Club | 51.57 | ||||||
9 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 51.59 | ||||||
10 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.47 | ||||||
10 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 52.47 | ||||||
12 | Lise Ransby | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 52.90 | ||||||
13 | Julie Christensen | 2001 | Videbæk Svømme Club | 53.11 | ||||||
14 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 55.48 | ||||||
15 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 55.54 | ||||||
16 | Hanne Truelsen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 55.58 | ||||||
17 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 55.89 | ||||||
18 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 56.41 | ||||||
19 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 56.44 | ||||||
20 | Maria Søgaard Lund | 2002 | Struer Svømmeklub | 56.57 | ||||||
21 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 58.33 | ||||||
22 | Iben Østergaard | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 58.43 | ||||||
23 | Sarah Jakobsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 59.46 | ||||||
24 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:00.33 | ||||||
25 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:01.01 | ||||||
26 | Emilie Ludvigsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:01.53 | ||||||
27 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:01.69 | ||||||
28 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:01.79 | ||||||
29 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:02.07 | ||||||
30 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:02.77 | ||||||
31 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:03.54 | ||||||
32 | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:03.71 | ||||||
33 | Maria Dahl Vestergaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:04.35 | ||||||
34 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:04.45 | ||||||
35 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 1:05.26 | ||||||
36 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:06.43 | ||||||
37 | Mia Madsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:06.44 | ||||||
38 | Emilie Dahl Vestergaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:07.29 | ||||||
39 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:08.32 | ||||||
40 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:08.75 | ||||||
41 | Line Kærgaard Kølbæk | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:10.33 | ||||||
42 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:12.64 | ||||||
43 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:12.69 | ||||||
44 | Maja Pedersen | 2001 | Videbæk Svømme Club | 1:14.28 | ||||||
45 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
46 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:17.03 | ||||||
47 | Silje Nymark Christiansen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:26.83 | ||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Steenberg | 2001 | Ikast Svømmeklub | 45.80 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 47.48 | ||||||
3 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.96 | ||||||
4 | Kasper Christensen | 2000 | Videbæk Svømme Club | 57.01 | ||||||
5 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 57.39 | ||||||
6 | Nicolas Vangkilde | 2002 | Viborg Svømme Klub | 57.50 | ||||||
7 | Nikolai Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 58.00 | ||||||
8 | Mathias Nybo Gregersen | 2004 | Struer Svømmeklub | 58.16 | ||||||
9 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 58.48 | ||||||
10 | Tobias Nymark Christianse | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:00.51 | ||||||
11 | Nicklas Hansen | 2001 | Ulfborg Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
12 | Jens Damgaard | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:01.37 | ||||||
13 | Jakob Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:02.90 | ||||||
14 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:03.15 | ||||||
15 | Jacob Pedersen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 1:05.12 | ||||||
16 | Arsham Badakhshan | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:06.48 | ||||||
17 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:07.16 | ||||||
18 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
19 | Emil Dam Westergaard | 2002 | Videbæk Svømme Club | 1:08.79 | ||||||
20 | Görkem Kan | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:09.91 | ||||||
21 | Kasper Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:10.19 | ||||||
22 | Anton Christiansen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:11.63 | ||||||
23 | Kristian Trankjær | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 1:13.46 | ||||||
24 | Mads Ørskov Daater | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
25 | Asger von Qualen | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:13.61 | ||||||
26 | Benjamin Trankjær | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:18.95 | ||||||
- | Erik Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Heidi Jakobsen | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 37.11 | ||||||
2 | Nanna Hansen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
3 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 40.16 | ||||||
4 | Nanna Maria Frandsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 41.00 | ||||||
5 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.92 | ||||||
6 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 42.47 | ||||||
7 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.03 | ||||||
8 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.18 | ||||||
9 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 44.47 | ||||||
10 | Mie Sørensen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 45.34 | ||||||
11 | Emma Damgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 45.68 | ||||||
12 | Hanne Truelsen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 45.69 | ||||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.72 | ||||||
14 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.19 | ||||||
15 | Cecilie Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 46.31 | ||||||
16 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.15 | ||||||
17 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 47.79 | ||||||
18 | Silje Soppeland | 2001 | Videbæk Svømme Club | 47.97 | ||||||
19 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 48.09 | ||||||
20 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 48.50 | ||||||
21 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 49.22 | ||||||
22 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 49.70 | ||||||
23 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 49.77 | ||||||
24 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 50.16 | ||||||
24 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 50.16 | ||||||
26 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | Herning Svømmeklub | 50.81 | ||||||
27 | Iben Østergaard | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 50.82 | ||||||
28 | Sarah Jakobsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 51.97 | ||||||
29 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 52.00 | ||||||
30 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 52.03 | ||||||
31 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 52.20 | ||||||
32 | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 52.28 | ||||||
33 | Amalie Kanstrup | 2003 | Viborg Svømme Klub | 52.38 | ||||||
34 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 52.45 | ||||||
35 | Vibe Mogensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 53.18 | ||||||
36 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 53.61 | ||||||
37 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.12 | ||||||
38 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.41 | ||||||
39 | Johanne Buur Poulsen | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 55.18 | ||||||
40 | Lise Ransby | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 55.87 | ||||||
41 | Asta Rathschau Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 57.30 | ||||||
42 | Signe Davidsen Nielsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 57.62 | ||||||
43 | Lotte Liv Jensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 58.42 | ||||||
44 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 58.63 | ||||||
45 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:00.63 | ||||||
46 | Mia Madsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:01.61 | ||||||
47 | Line Kærgaard Kølbæk | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:01.75 | ||||||
48 | Maria Dahl Vestergaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:02.86 | ||||||
49 | Emilie Ludvigsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:04.62 | ||||||
50 | Agnete Barbesgaard | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
51 | Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:05.18 | ||||||
52 | Anna Varming | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:05.42 | ||||||
53 | Emilie Dahl Vestergaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:05.68 | ||||||
54 | Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:07.82 | ||||||
55 | Maja Pedersen | 2001 | Videbæk Svømme Club | 1:09.56 | ||||||
56 | Lærke Hjaltason | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:14.86 | ||||||
57 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:23.79 | ||||||
58 | Silje Nymark Christiansen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:35.25 | ||||||
- | Emily Høgsberg | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Simon Lauridsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 40.93 | ||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.68 | ||||||
3 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.85 | ||||||
4 | Sebastian Steenberg | 2001 | Ikast Svømmeklub | 42.07 | ||||||
5 | Christian Houe Andersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 43.14 | ||||||
6 | Rasmus Jensen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 43.91 | ||||||
7 | Kasper Buchholtz | 2001 | Videbæk Svømme Club | 45.33 | ||||||
8 | Nicolas Vangkilde | 2002 | Viborg Svømme Klub | 45.80 | ||||||
9 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 45.99 | ||||||
10 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.09 | ||||||
11 | Jesper Trabjerg | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.68 | ||||||
12 | Nicklas Hansen | 2001 | Ulfborg Svømmeklub | 48.68 | ||||||
13 | Mads Ørskov Daater | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.70 | ||||||
14 | Jakob Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | 48.80 | ||||||
15 | Jacob Pedersen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 50.47 | ||||||
16 | Kristoffer Jonassen | 2003 | Herning Svømmeklub | 50.78 | ||||||
17 | Tobias Nymark Christianse | 2004 | Herning Svømmeklub | 50.87 | ||||||
18 | Kasper Christensen | 2000 | Videbæk Svømme Club | 51.80 | ||||||
19 | Görkem Kan | 2002 | Herning Svømmeklub | 51.81 | ||||||
20 | Jens Damgaard | 2004 | Herning Svømmeklub | 53.88 | ||||||
21 | Mathias Nybo Gregersen | 2004 | Struer Svømmeklub | 54.34 | ||||||
22 | Nikolai Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 54.73 | ||||||
23 | Emil Dam Westergaard | 2002 | Videbæk Svømme Club | 55.52 | ||||||
24 | Kristian Trankjær | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 56.10 | ||||||
25 | Arsham Badakhshan | 2003 | Herning Svømmeklub | 56.13 | ||||||
26 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 57.16 | ||||||
27 | Mikkel Hald Christensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:01.04 | ||||||
28 | Asger von Qualen | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:03.54 | ||||||
29 | Lau Barbesgaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:10.88 | ||||||
30 | Anton Christiansen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:13.51 | ||||||
31 | Kasper Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
32 | Benjamin Trankjær | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:25.51 | ||||||
- | Erik Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sara Gade | 2002 | Ikast Svømmeklub | 51.58 | ||||||
2 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 52.94 | ||||||
3 | Emma Damgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 53.79 | ||||||
4 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 53.91 | ||||||
5 | Mette Krogstrup Madsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 54.06 | ||||||
6 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 54.17 | ||||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 54.42 | ||||||
7 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 54.42 | ||||||
9 | Nanna Hansen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 55.42 | ||||||
10 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 55.60 | ||||||
11 | Maria Søgaard Lund | 2002 | Struer Svømmeklub | 57.47 | ||||||
12 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 58.56 | ||||||
13 | Mie Sørensen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 58.69 | ||||||
14 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 58.82 | ||||||
15 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 59.00 | ||||||
16 | Julie Christensen | 2001 | Videbæk Svømme Club | 59.43 | ||||||
17 | Vibe Mogensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:00.56 | ||||||
18 | Sara Fiil Jensen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:00.74 | ||||||
19 | Iben Østergaard | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:00.80 | ||||||
20 | Johanne Buur Poulsen | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 1:01.92 | ||||||
21 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:02.56 | ||||||
22 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:03.95 | ||||||
23 | Silje Soppeland | 2001 | Videbæk Svømme Club | 1:05.71 | ||||||
24 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:06.55 | ||||||
25 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:06.58 | ||||||
26 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:07.68 | ||||||
27 | Lise Ransby | 2003 | Ulfborg Svømmeklub | 1:09.50 | ||||||
28 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:14.17 | ||||||
29 | Signe Davidsen Nielsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:14.75 | ||||||
30 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:17.35 | ||||||
31 | Emilie Ludvigsen | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:20.40 | ||||||
- | Emily Høgsberg | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Heuer | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Kasper Christensen | 2000 | Videbæk Svømme Club | 51.71 | ||||||
2 | Simon Lauridsen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 54.53 | ||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 55.15 | ||||||
4 | Jesper Trabjerg | 2001 | Holstebro Svømme Club | 55.56 | ||||||
5 | Kåre Lund Thomsen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:02.44 | ||||||
6 | Asger von Qualen | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:06.85 | ||||||
7 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:08.20 | ||||||
8 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:08.72 | ||||||
9 | Jacob Pedersen | 1999 | Videbæk Svømme Club | 1:09.42 | ||||||
10 | David Putra Snitgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:10.04 | ||||||
11 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:10.48 | ||||||
12 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:10.63 | ||||||
13 | Jakob Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:11.75 | ||||||
14 | Nicklas Hansen | 2001 | Ulfborg Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
15 | Emil Dam Westergaard | 2002 | Videbæk Svømme Club | 1:23.27 | ||||||
- | Erik Breum | 2003 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johan Nielsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 13, 4X25m Frisvømning Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ulfborg Hold1 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 1:12.56 | ||||||
Sofie Ganderup | 2002 | |||||||||
Nanna Hansen | 2002 | |||||||||
Mette Flarup | 2002 | |||||||||
Heidi Jakobsen | 2000 | 1:12.56 | 1:12.56 | |||||||
2 | Mix 1 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:19.85 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | |||||||||
Christian Houe Andersen | 2000 | |||||||||
Mette Krogstrup Madsen | 2000 | |||||||||
Johan Nielsen | 2001 | 1:19.85 | 1:19.85 | |||||||
3 | Isk Mix 3 | 0 | Ikast Svømmeklub | 1:23.37 | ||||||
Simon Lauridsen | 2000 | |||||||||
Sara Gade | 2002 | |||||||||
Rasmus Jensen | 2000 | |||||||||
Methea Kristensen | 2003 | 1:23.37 | 1:23.37 | |||||||
4 | Isk Mix 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 1:25.25 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | |||||||||
Julie B. Andersen | 2002 | |||||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | |||||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 1:25.25 | 1:25.25 | |||||||
5 | Holstebro Hold1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:25.84 | ||||||
Adam Tavs Andersen | 2001 | |||||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | |||||||||
Kåre Lund Thomsen | 2002 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 1:25.84 | 1:25.84 | |||||||
6 | Isk Mix 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 1:26.63 | ||||||
Sebastian Steenberg | 2001 | |||||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | |||||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | |||||||||
Nikolai Jensen | 2002 | 1:26.63 | 1:26.63 | |||||||
7 | Mix 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:27.40 | ||||||
Anne Sunesen | 2001 | |||||||||
Nicolas Vangkilde | 2002 | |||||||||
Sophie Kiesbye Holm | 2002 | |||||||||
Vibe Mogensen | 2003 | 1:27.40 | 1:27.40 | |||||||
8 | Struer Mix 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:31.08 | ||||||
Laura Adam | 2001 | |||||||||
David Putra Snitgaard | 2003 | |||||||||
Anne Terp | 2004 | |||||||||
Mathias Nybo Gregersen | 2004 | 1:31.08 | 1:31.08 | |||||||
9 | Videbæk Mix 2 | 2000 | Videbæk Svømme Club | 1:31.46 | ||||||
Jacob Pedersen | 1999 | |||||||||
Kasper Christensen | 2000 | |||||||||
Silje Soppeland | 2001 | |||||||||
Julie Christensen | 2001 | 1:31.46 | 1:31.46 | |||||||
10 | Struer Mix 3 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | |||||||||
Asger von Qualen | 2002 | |||||||||
Emma Damgaard | 2000 | |||||||||
Christina Kyed | 1998 | 1:31.56 | 1:31.56 | |||||||
11 | Mix 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:32.29 | ||||||
Erik Breum | 2003 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | |||||||||
Jakob Breum | 2003 | |||||||||
Signe Davidsen Nielsen | 2002 | 1:32.29 | 1:32.29 | |||||||
12 | Ulfborg Hold2 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 1:34.23 | ||||||
Mie Sørensen | 2002 | |||||||||
Amalie Krogh | 2002 | |||||||||
Kamilla Kamstrup | 2002 | |||||||||
Cecilie Steen | 2002 | 1:34.23 | 1:34.23 | |||||||
13 | Videbæk Mix | 1999 | Videbæk Svømme Club | 1:35.75 | ||||||
Emil Dam Westergaard | 2002 | |||||||||
Kasper Buchholtz | 2001 | |||||||||
Hanne Truelsen | 1999 | |||||||||
Maja Pedersen | 2001 | 1:35.75 | 1:35.75 | |||||||
14 | Stm Talenter 7 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:36.11 | ||||||
Mikkel Hald Christensen | 2003 | |||||||||
Nanna Maria Frandsen | 2002 | |||||||||
Sarah Jakobsen | 2002 | |||||||||
Tobias Nymark Christianse | 2004 | 1:36.11 | 1:36.11 | |||||||
15 | Struer Mix 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 1:40.70 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | |||||||||
Emilie Ludvigsen | 2003 | |||||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | |||||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 1:40.70 | 1:40.70 | |||||||
16 | Ulfborg Hold3 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 1:40.93 | ||||||
Lise Ransby | 2003 | |||||||||
Kristian Trankjær | 2003 | |||||||||
Ida Flarup | 2005 | |||||||||
Nicklas Hansen | 2001 | 1:40.93 | 1:40.93 | |||||||
17 | Stm Talenter 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:42.19 | ||||||
Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | |||||||||
Line Lindhardt Nielsen | 2004 | |||||||||
Lotte Liv Jensen | 2004 | |||||||||
Lærke Hjaltason | 2004 | 1:42.19 | 1:42.19 | |||||||
18 | Holstebro Hold2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 1:44.94 | ||||||
Mads Lund | 2002 | |||||||||
Annika H. Albertsen | 2001 | |||||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | |||||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 1:44.94 | 1:44.94 | |||||||
19 | Stm Talenter 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:44.97 | ||||||
Mette Buur Holt | 2003 | |||||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | |||||||||
Anton Christiansen | 2004 | |||||||||
Asta Rathschau Nielsen | 2004 | 1:44.97 | 1:44.97 | |||||||
20 | Stm Talenter 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:46.31 | ||||||
Agnete Barbesgaard | 2003 | |||||||||
Emilie Dahl Vestergaard | 2002 | |||||||||
Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | |||||||||
Görkem Kan | 2002 | 1:46.31 | 1:46.31 | |||||||
21 | Stm Talenter 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 1:51.02 | ||||||
Kristoffer Jonassen | 2003 | |||||||||
Lau Barbesgaard | 2002 | |||||||||
Line Kærgaard Kølbæk | 2003 | |||||||||
Maria Dahl Vestergaard | 2002 | 1:51.02 | 1:51.02 | |||||||
22 | Stm Talenter 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:13.14 | ||||||
Lærke Nygaard Bertelsen | 2004 | |||||||||
Mia Madsen | 2003 | |||||||||
Silje Nymark Christiansen | 2005 | |||||||||
Stine Saaby Buur Andersen | 2002 | 2:13.14 | 2:13.14 | |||||||
- | Holstebro Hold3 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Jesper Trabjerg | 2001 | |||||||||
Laura Hopff | 2001 | |||||||||
Kåre Lund Thomsen | 2002 | |||||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | DNS | ||||||||
- | Stm Talenter 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | DNS | ||||||
Arsham Badakhshan | 2003 | |||||||||
Jens Damgaard | 2004 | |||||||||
Laura Pedersen | 2004 | |||||||||
Kasper Jensen | 2005 | DNS | ||||||||
|
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 07 april 2013 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:17 |