Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2011 | Udskriftsdato | 29 januar 2011 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2011 |
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 378 | 35.29 | 1:14.24 | 1:54.20 | 2:33.79 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 355 | 34.75 | 1:14.13 | 1:55.59 | 2:36.97 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 335 | 34.70 | 1:15.01 | 1:57.63 | 2:40.06 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 297 | 36.97 | 1:18.40 | 2:02.69 | 2:46.59 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | 275 | 36.61 | 1:20.23 | 2:06.27 | 2:50.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 239 | 38.89 | 1:25.27 | 2:14.46 | 2:59.11 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Sarah Stokvad | 1999 | 235 | 40.60 | 1:27.03 | 2:15.10 | 3:00.19 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 234 | 40.20 | 1:25.99 | 2:14.36 | 3:00.46 | |||
Durup IF | ||||||||||
9 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 234 | 39.82 | 1:25.22 | 2:13.21 | 3:00.49 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 231 | 39.76 | 1:26.39 | 2:15.24 | 3:01.18 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Linea Frederiksen | 1999 | 226 | 39.47 | 1:27.27 | 2:16.22 | 3:02.59 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 226 | 41.20 | 1:26.57 | 2:13.66 | 3:02.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 209 | 42.49 | 1:30.86 | 2:20.75 | 3:07.43 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 204 | 44.24 | 1:34.14 | 2:25.75 | 3:08.75 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Høgild Svane | 2000 | 191 | 43.74 | 1:33.80 | 2:25.71 | 3:12.90 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 188 | 44.21 | 1:34.78 | 2:27.29 | 3:13.95 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Carla Leone | 2002 | 162 | 47.61 | 1:41.59 | 2:34.43 | 3:24.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Klara Therkildsen | 1999 | 160 | 45.44 | 1:38.04 | 2:32.93 | 3:24.61 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Freya R. Andersen | 2000 | 156 | 48.13 | 1:42.60 | 2:35.21 | 3:26.49 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Clara Voetmanm | 2000 | 77 | 57.62 | 2:04.05 | 3:13.96 | 4:20.89 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Boel Torp | 1997 | 423 | 34.57 | 1:12.65 | 1:50.60 | 2:28.06 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 400 | 35.54 | 1:14.17 | 1:52.74 | 2:30.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 371 | 35.52 | 1:14.27 | 1:54.67 | 2:34.75 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 364 | 35.55 | 1:14.82 | 1:56.00 | 2:35.72 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Caroline Beck | 1998 | 362 | 35.99 | 1:15.41 | 1:56.06 | 2:35.95 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | 324 | 37.22 | 1:19.39 | 2:02.37 | 2:41.90 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 316 | 36.86 | 1:16.95 | 1:59.72 | 2:43.20 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 314 | 36.21 | 1:16.53 | 2:00.71 | 2:43.52 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Gry Nicolaisen | 1998 | 299 | 38.32 | 1:20.07 | 2:03.85 | 2:46.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 294 | 37.84 | 1:21.40 | 2:06.35 | 2:47.13 | |||
Durup IF | ||||||||||
11 | Camilla Riddersholm | 1997 | 289 | 37.72 | 1:21.02 | 2:06.81 | 2:48.19 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Natalia Rasmussen | 1998 | 289 | 38.50 | 1:23.40 | 2:09.48 | 2:48.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Merethe Mark Jensen | 1997 | 280 | 40.31 | 1:24.12 | 2:09.51 | 2:49.95 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 272 | 39.41 | 1:23.26 | 2:08.20 | 2:51.62 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emma Rohde | 1997 | 264 | 39.75 | 1:24.76 | 2:10.48 | 2:53.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 233 | 41.80 | 1:29.09 | 2:17.20 | 3:00.55 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Henriette Sørensen | 1997 | 199 | 41.08 | 1:31.25 | 2:23.25 | 3:10.55 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Luna Schrøder | 1998 | 177 | 42.59 | 1:31.69 | 2:24.00 | 3:18.17 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikoline Hvolgaard | 1998 | DNF | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Jessen | 1995 | 472 | 33.54 | 1:09.86 | 1:46.64 | 2:22.77 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 449 | 33.61 | 1:11.50 | 1:49.61 | 2:25.15 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nadja Christiansen | 1995 | 447 | 32.98 | 1:09.14 | 1:47.23 | 2:25.42 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Laura Funch | 1995 | 442 | 33.91 | 1:11.33 | 1:49.22 | 2:25.95 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Lonnie Meineche | 1996 | 439 | 34.34 | 1:11.79 | 1:49.27 | 2:26.25 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie S. Pedersen | 1996 | 430 | 34.17 | 1:11.27 | 1:49.31 | 2:27.34 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katja Lund Cliff | 1996 | 429 | 34.78 | 1:11.07 | 1:49.57 | 2:27.41 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Christina Mogensen | 1995 | 407 | 34.61 | 1:11.98 | 1:51.21 | 2:29.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Camilla Svane | 1995 | 368 | 36.30 | 1:16.31 | 1:56.51 | 2:35.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Bredegaard | 1995 | 316 | 37.44 | 1:19.04 | 2:01.90 | 2:43.16 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Emma Hiltmar | 1996 | 299 | 38.45 | 1:21.02 | 2:03.91 | 2:46.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 298 | 37.18 | 1:18.52 | 2:02.76 | 2:46.39 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maria Møldrup | 1995 | 298 | 38.03 | 1:20.67 | 2:05.68 | 2:46.49 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Sander | 1995 | 262 | 39.38 | 1:23.21 | 2:08.10 | 2:53.75 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Riisgård Jensen | 1996 | 250 | 41.83 | 1:27.58 | 2:14.85 | 2:56.42 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Cecilie Kjærgaard | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 1, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 459 | 34.28 | 1:11.45 | 1:48.80 | 2:24.07 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Kjær | 1994 | 441 | 34.19 | 1:10.86 | 1:48.37 | 2:26.05 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise Bak | 1993 | 367 | 35.42 | 1:14.27 | 1:54.46 | 2:35.32 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Ea Jacobsen | 1991 | 305 | 36.71 | 1:18.18 | 2:02.17 | 2:45.21 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
5 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 277 | 36.61 | 1:19.37 | 2:05.36 | 2:50.51 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 302 | 32.85 | 1:10.91 | 1:49.75 | 2:28.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 257 | 36.32 | 1:16.65 | 1:57.39 | 2:36.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 236 | 35.83 | 1:16.94 | 1:59.30 | 2:40.82 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 214 | 38.38 | 1:20.54 | 2:04.41 | 2:46.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 194 | 38.34 | 1:22.00 | 2:07.78 | 2:51.75 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 164 | 41.60 | 1:28.75 | 2:17.03 | 3:01.56 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Lodahl | 1999 | 163 | 41.98 | 1:28.38 | 2:15.87 | 3:01.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Grarup | 1999 | 154 | 42.07 | 1:29.95 | 2:18.79 | 3:05.34 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marius Nørgaard | 2001 | 153 | 43.78 | 1:31.71 | 2:21.44 | 3:05.75 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | 151 | 41.94 | 1:30.86 | 2:22.16 | 3:06.41 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Sørensen | 2001 | 101 | 46.82 | 1:43.55 | 2:40.43 | 3:33.22 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Arnas Jefimanka | 1999 | 87 | 46.30 | 1:45.41 | 2:47.54 | 3:44.08 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Mehlsen | 2001 | 65 | 55.37 | 1:59.23 | 3:06.45 | 4:06.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 388 | 1:06.62 | 1:43.01 | 2:16.19 | 2:16.19 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 365 | 1:07.22 | 1:43.46 | 2:19.04 | 2:19.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 365 | 31.34 | 1:06.46 | 1:42.69 | 2:19.09 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 349 | 1:08.29 | 1:43.13 | 2:21.19 | 2:21.19 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 335 | 1:07.40 | 1:45.35 | 2:23.12 | 2:23.12 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 314 | 1:10.03 | 1:49.21 | 2:26.77 | 2:26.17 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 285 | 35.37 | 1:13.35 | 1:52.62 | 2:30.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Mikkel Boisen | 1997 | 278 | 33.57 | 1:13.19 | 1:53.88 | 2:32.21 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Victor Prange | 1997 | 276 | 34.73 | 1:14.20 | 1:54.78 | 2:32.70 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 275 | 35.04 | 1:14.06 | 1:54.76 | 2:32.83 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 259 | 32.89 | 1:12.29 | 1:55.21 | 2:35.93 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 259 | 34.59 | 1:15.30 | 1:57.19 | 2:35.99 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christian Rasmussen | 1998 | 256 | 37.58 | 1:17.36 | 1:57.67 | 2:36.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 251 | 36.73 | 1:16.87 | 1:58.00 | 2:37.61 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Frederik Linck | 1997 | 250 | 35.53 | 1:15.55 | 1:57.26 | 2:37.69 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | Jonas Junge | 1998 | 245 | 36.04 | 1:16.87 | 1:59.59 | 2:38.72 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Simon Johannsen | 1998 | 239 | 37.04 | 1:18.22 | 1:59.47 | 2:40.07 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 235 | 34.51 | 1:16.91 | 2:00.99 | 2:41.00 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 227 | 35.41 | 1:15.14 | 1:58.73 | 2:42.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 208 | 38.84 | 1:22.98 | 2:06.41 | 2:47.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Asbjørn Buhl | 1997 | 184 | 38.30 | 1:24.12 | 2:10.57 | 2:54.66 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 179 | 40.24 | 1:24.90 | 2:11.44 | 2:56.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Rune Svejgaard | 1997 | 176 | 36.77 | 1:22.03 | 2:11.60 | 2:57.18 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 171 | 40.94 | 1:25.49 | 2:15.25 | 2:58.99 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 170 | 38.82 | 1:24.11 | 2:12.46 | 2:59.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Bastian Kristensen | 1997 | 170 | 40.46 | 1:28.33 | 2:17.02 | 2:59.46 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jakob Vingborg | 1998 | 163 | 38.22 | 1:25.71 | 2:14.99 | 3:02.00 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Kristian Carlsen | 1998 | 149 | 42.39 | 1:31.28 | 2:21.75 | 3:07.57 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
29 | Ulrik Buus Nielsen | 1998 | 118 | 42.46 | 1:34.76 | 2:29.82 | 3:22.70 | |||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
30 | Simon Niese | 1998 | 94 | 44.68 | 1:42.27 | 2:41.52 | 3:38.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | DNF | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 539 | 28.44 | 59.48 | 1:31.37 | 2:02.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 538 | 29.08 | 1:00.72 | 1:32.35 | 2:02.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Kasper Schultz | 1995 | 496 | 29.07 | 1:00.93 | 1:33.60 | 2:05.51 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 489 | 28.71 | 1:00.57 | 1:33.54 | 2:06.09 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Friis | 1995 | 486 | 29.34 | 1:01.56 | 1:34.55 | 2:06.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 440 | 29.54 | 1:01.82 | 1:35.89 | 2:10.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Casper Trier Jensen | 1996 | 432 | 30.12 | 1:03.42 | 1:37.90 | 2:11.42 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Brinkmann | 1996 | 429 | 30.28 | 1:03.44 | 1:37.45 | 2:11.73 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 426 | 30.62 | 1:04.69 | 1:39.56 | 2:12.10 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jesper Jensen | 1996 | 394 | 30.57 | 1:05.42 | 1:41.14 | 2:15.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kristian Broløs | 1995 | 377 | 31.50 | 1:06.24 | 1:41.81 | 2:17.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 372 | 31.46 | 1:06.65 | 1:43.13 | 2:18.19 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Christoffer Beck | 1996 | 370 | 31.03 | 1:06.30 | 1:42.64 | 2:18.38 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Martin Frederiksen | 1996 | 339 | 33.60 | 1:10.74 | 1:45.70 | 2:22.45 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 308 | 33.10 | 1:11.05 | 1:49.35 | 2:27.12 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 301 | 34.61 | 1:13.17 | 1:51.72 | 2:28.32 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Peter Guldberg | 1996 | 271 | 34.47 | 1:14.44 | 1:54.32 | 2:33.47 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jess Olesen | 1995 | 250 | 35.98 | 1:16.43 | 1:58.67 | 2:37.77 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 250 | 36.31 | 1:17.52 | 1:59.83 | 2:37.81 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 244 | 35.77 | 1:17.31 | 1:59.13 | 2:38.99 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 234 | 35.84 | 1:18.05 | 2:00.57 | 2:41.24 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isak Gadegaard | 1996 | 219 | 36.28 | 1:17.41 | 2:01.42 | 2:44.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Jeppe S Marquard | 1996 | 128 | 41.13 | 1:31.91 | 2:24.61 | 3:17.21 | |||
Durup IF | ||||||||||
24 | Christian Antonsen | 1996 | 126 | 40.08 | 1:27.47 | 2:17.87 | 3:18.40 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Peter Birk | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 553 | 28.08 | 59.30 | 1:30.81 | 2:01.03 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 480 | 28.52 | 1:00.03 | 1:33.29 | 2:06.94 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 470 | 29.66 | 1:02.45 | 1:36.27 | 2:07.78 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 386 | 31.24 | 1:05.09 | 1:40.54 | 2:16.43 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 352 | 28.67 | 1:03.11 | 1:41.49 | 2:20.77 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Michael Lund | 1994 | 182 | 39.40 | 1:23.19 | 2:10.19 | 2:55.23 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Hasse Hosbond | 1992 | 147 | 39.31 | 1:24.23 | 2:12.47 | 3:08.11 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 358 | 43.16 | 1:28.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 357 | 43.22 | 1:28.36 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | 332 | 43.20 | 1:30.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Johanne Laursen | 1999 | 301 | 44.32 | 1:33.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Anette Poulsen | 1999 | 295 | 43.78 | 1:34.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 284 | 46.16 | 1:35.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 282 | 46.49 | 1:35.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 273 | 45.45 | 1:36.71 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lærke Nehmdal | 1999 | 254 | 48.27 | 1:38.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Sand Majlund | 1999 | 227 | 49.04 | 1:42.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 220 | 50.23 | 1:43.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Trine Guldberg | 1999 | 219 | 49.23 | 1:43.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Tramm | 1999 | 210 | 49.29 | 1:45.44 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Mette Flaskager | 1999 | 196 | 51.49 | 1:47.90 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 194 | 50.31 | 1:48.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thea Møller Nielsen | 1999 | 182 | 50.87 | 1:50.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 176 | 53.66 | 1:51.82 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Astrid Bisgaard | 2001 | 172 | 54.54 | 1:52.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Sørensen | 2000 | 170 | 55.10 | 1:53.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 170 | 52.70 | 1:53.19 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maren Bielefeldt | 1999 | 170 | 55.91 | 1:53.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Simran Kholi | 1999 | 163 | 55.22 | 1:54.88 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 161 | 54.39 | 1:55.30 | |||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 158 | 54.58 | 1:55.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Mie Johansen | 1999 | 151 | 55.54 | 1:57.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Klara Therkildsen | 1999 | 151 | 59.04 | 1:57.79 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 147 | 57.39 | 1:58.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Frederikke U. Franzen | 1999 | 139 | 57.01 | 2:00.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 137 | 58.14 | 2:01.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Emilie Mølsted Andersen | 1999 | 129 | 58.49 | 2:04.10 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Cecilie Eskesen | 2000 | 128 | 56.92 | 2:04.30 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sarah Andersen | 1999 | 126 | 56.53 | 2:05.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ea Christoffersen | 2000 | 96 | 1:00.59 | 2:16.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
34 | Camilla Madvig | 2000 | 90 | 1:05.01 | 2:19.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cathrine Søs Nielsen | 1999 | DSQ | 1 hånd vending 50m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | DSQ | 3arm u/vand v/start | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Voetmanm | 2000 | DSQ | Crawlben ved start | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Elena Holmgaard | 2000 | DSQ | For mange flyb start | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Stokvad | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Madsen | 1997 | 407 | 40.42 | 1:24.61 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Thea Rud Iversen | 1997 | 377 | 41.70 | 1:26.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 367 | 41.51 | 1:27.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Cebula | 1997 | 360 | 42.94 | 1:28.14 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Sørensen | 1997 | 322 | 42.34 | 1:31.49 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 319 | 43.30 | 1:31.73 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 282 | 45.69 | 1:35.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Emma F. Sørensen | 1998 | 280 | 45.51 | 1:35.89 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 275 | 45.52 | 1:36.38 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 257 | 46.23 | 1:38.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mathilde Clausen | 1998 | 255 | 45.59 | 1:38.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Henriette Haugaard | 1997 | 235 | 47.74 | 1:41.66 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 223 | 50.35 | 1:43.39 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Anne Mølgaard | 1997 | 223 | 51.73 | 1:43.41 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Helena Rasmussen | 1998 | 222 | 47.14 | 1:43.56 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla M Kristensen | 1998 | 219 | 48.06 | 1:43.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | 202 | 51.13 | 1:46.83 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Amalie Mejer | 1998 | 201 | 51.05 | 1:47.04 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lisa Brayd | 1997 | 197 | 50.99 | 1:47.84 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise Rasmussen | 1997 | 188 | 53.22 | 1:49.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Trine G. Sørensen | 1997 | 182 | 50.38 | 1:50.74 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Kielsholm Jacobsen | 1997 | 175 | 53.88 | 1:52.20 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Vicki Jensen | 1998 | 172 | 52.14 | 1:52.76 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 161 | 55.22 | 1:55.16 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Luna Schrøder | 1998 | 161 | 55.78 | 1:55.25 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rebekka Kusk | 1998 | 155 | 56.46 | 1:56.79 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Veile | 1998 | DSQ | 2 bentag efter vendi | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 535 | 37.76 | 1:17.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 528 | 37.99 | 1:17.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christine Hansen | 1996 | 432 | 38.63 | 1:22.97 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 419 | 39.31 | 1:23.81 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanne Kølbæk | 1996 | 399 | 39.84 | 1:25.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadja Christiansen | 1995 | 398 | 40.16 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Julie D. Hald | 1996 | 362 | 42.90 | 1:27.99 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tashia Lundvig | 1996 | 345 | 42.78 | 1:29.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Jessen | 1995 | 341 | 44.40 | 1:29.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 337 | 43.85 | 1:30.12 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 290 | 45.68 | 1:34.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mai Hansen | 1996 | 287 | 44.65 | 1:35.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
13 | Anne Nielsen | 1996 | 281 | 46.89 | 1:35.67 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tanja Kandborg | 1995 | 261 | 47.35 | 1:38.05 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 256 | 45.92 | 1:38.73 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Malene Bajlum | 1995 | 252 | 46.83 | 1:39.28 | |||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Nina Ibsen | 1995 | 252 | 48.36 | 1:39.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 241 | 48.63 | 1:40.78 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Irene K Pedersen | 1995 | 232 | 50.52 | 1:42.09 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Maria Møldrup | 1995 | 218 | 50.08 | 1:44.10 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara H Christensen | 1996 | 144 | 57.37 | 1:59.70 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Kjær | 1994 | 513 | 37.24 | 1:18.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 319 | 43.14 | 1:31.81 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 297 | 46.19 | 1:34.02 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Line Højberg | 1993 | 283 | 45.47 | 1:35.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lene Engemann | 1994 | 283 | 45.53 | 1:35.53 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Birgitte Mark Jensen | 1994 | 254 | 48.38 | 1:39.00 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Iben Skov Christensen | 1993 | 220 | 49.20 | 1:43.94 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
8 | Christina Mejlgaard | 1994 | 199 | 49.00 | 1:47.37 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 262 | 40.40 | 1:26.92 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 214 | 45.04 | 1:32.92 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 195 | 45.62 | 1:35.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 179 | 47.24 | 1:38.71 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 142 | 51.09 | 1:46.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jens Grarup | 1999 | 133 | 52.91 | 1:48.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 131 | 55.32 | 1:49.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 123 | 55.03 | 1:51.73 | |||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Jonas Thomsen | 1999 | 117 | 53.42 | 1:53.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | 111 | 55.62 | 1:55.82 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | 109 | 56.36 | 1:56.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 109 | 55.22 | 1:56.59 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lucas Christoffersen | 2000 | 108 | 56.18 | 1:56.91 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lasse Jensen | 2000 | 105 | 56.16 | 1:57.97 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anders N Pedersen | 1999 | 102 | 54.17 | 1:58.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 87 | 58.82 | 2:05.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 85 | 59.08 | 2:06.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 85 | 59.93 | 2:06.68 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | William Bach Larsen | 2001 | 84 | 1:00.16 | 2:06.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sebastian Lauritsen | 2000 | 77 | 1:03.78 | 2:10.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christian Vendelbo | 1999 | 76 | 1:02.98 | 2:11.25 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
22 | Anders Mehlsen | 2001 | 59 | 1:07.10 | 2:22.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Bjørn Kristensen | 1999 | DSQ | ej samt.berøring.25m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Andersen | 1999 | DSQ | 1 hånd vending 75m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 327 | 39.07 | 1:20.68 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Vestergaard | 1997 | 306 | 38.62 | 1:22.52 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 287 | 39.29 | 1:24.32 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | 253 | 41.58 | 1:27.90 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Toke Cramer | 1998 | 252 | 42.77 | 1:28.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Johnnie Zûlau | 1997 | 248 | 41.38 | 1:28.47 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 243 | 42.27 | 1:29.09 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 237 | 42.97 | 1:29.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Emil Houlborg | 1998 | 223 | 43.44 | 1:31.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Victor Prange | 1997 | 217 | 44.52 | 1:32.47 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mark Andersen | 1997 | 215 | 44.26 | 1:32.78 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 204 | 45.34 | 1:34.50 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simon Johannsen | 1998 | 176 | 47.78 | 1:39.30 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | August Semrau Andersen | 1997 | 163 | 47.31 | 1:41.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 156 | 49.86 | 1:43.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jakob Vingborg | 1998 | 155 | 49.74 | 1:43.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Morten Chr. Dam | 1998 | 153 | 49.31 | 1:43.92 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Kristian Moltsen | 1998 | 142 | 48.89 | 1:46.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johannes Hjetmann | 1998 | 139 | 50.89 | 1:47.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Rune Svejgaard | 1997 | 135 | 50.89 | 1:48.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | 134 | 51.00 | 1:48.55 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 133 | 52.35 | 1:49.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 129 | 53.33 | 1:49.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Bastian Kristensen | 1997 | 125 | 51.79 | 1:51.16 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Simon Niese | 1998 | 122 | 51.97 | 1:52.12 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 118 | 54.58 | 1:53.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Daniel Christensen | 1997 | 118 | 55.46 | 1:53.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristian Carlsen | 1998 | 116 | 53.06 | 1:54.08 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
29 | Niels Peter Væver | 1997 | 115 | 52.29 | 1:54.22 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
30 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | 114 | 51.98 | 1:54.59 | |||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | 413 | 35.81 | 1:14.67 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | 387 | 36.35 | 1:16.30 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 374 | 36.51 | 1:17.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | 368 | 36.67 | 1:17.62 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 329 | 39.03 | 1:20.53 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Tørring | 1995 | 321 | 38.85 | 1:21.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Peter Højberg | 1996 | 315 | 38.96 | 1:21.74 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Helmersen | 1995 | 314 | 38.09 | 1:21.81 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lasse Munkholm | 1996 | 309 | 38.04 | 1:22.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 305 | 39.19 | 1:22.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jens Christian Tramm | 1996 | 298 | 38.47 | 1:23.21 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 287 | 40.43 | 1:24.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jess Olesen | 1995 | 278 | 40.75 | 1:25.18 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
14 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 276 | 39.42 | 1:25.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 265 | 41.34 | 1:26.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Birk | 1996 | 257 | 41.87 | 1:27.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Patrick Højgaard | 1996 | 256 | 40.31 | 1:27.63 | |||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
18 | Peter Guldberg | 1996 | 247 | 41.99 | 1:28.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lars Christiansen | 1996 | 237 | 43.88 | 1:29.92 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Lasse Nielsen | 1995 | 224 | 42.65 | 1:31.57 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
21 | Asger Koue | 1996 | 201 | 45.32 | 1:34.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jonathan Harbak | 1995 | 188 | 44.84 | 1:37.04 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christian Antonsen | 1996 | 188 | 46.54 | 1:37.09 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
24 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 174 | 46.83 | 1:39.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DSQ | Uens benspark | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 521 | 32.95 | 1:09.11 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 467 | 33.41 | 1:11.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 1993 | 464 | 33.87 | 1:11.82 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Claus S. Jensen | 1990 | 435 | 34.99 | 1:13.38 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | 396 | 35.80 | 1:15.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lars Schmidt | 1987 | 374 | 36.13 | 1:17.17 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Martin Holten Hansen | 1993 | 355 | 37.14 | 1:18.52 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 347 | 35.40 | 1:19.16 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rene Rebsdorf | 1990 | 327 | 39.34 | 1:20.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 316 | 39.25 | 1:21.64 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 290 | 40.48 | 1:24.01 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 249 | 41.82 | 1:28.45 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Michael Lund | 1994 | 189 | 48.15 | 1:36.89 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | 125 | 51.28 | 1:51.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | William Andersen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 306 | 36.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | 287 | 36.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bonde | 1999 | 244 | 39.02 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 230 | 39.78 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 217 | 40.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 178 | 43.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Mette Flaskager | 1999 | 175 | 43.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 172 | 43.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 168 | 44.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 156 | 45.25 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emma Sand Majlund | 1999 | 145 | 46.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Josephine Skadhede | 1999 | 139 | 47.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 121 | 49.24 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 120 | 49.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Simran Kholi | 1999 | 117 | 49.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 115 | 50.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Linea Frederiksen | 1999 | 112 | 50.60 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 109 | 51.04 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Carla Leone | 2002 | 108 | 51.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Astrid Bisgaard | 2001 | 87 | 55.00 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 79 | 56.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 73 | 58.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Ea Christoffersen | 2000 | 44 | 1:09.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Eskesen | 2000 | DSQ | ej synkron armtag | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Freya Bloch Johnson | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Nehmdal | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mette Høgild Svane | 2000 | DSQ | 1 hånd vending | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Jensen | 1997 | 378 | 33.72 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 304 | 36.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Stefansen | 1997 | 300 | 36.40 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Laura Cebula | 1997 | 297 | 36.55 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Stecher | 1997 | 288 | 36.93 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Mai Rossau Noer | 1997 | 285 | 37.05 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 281 | 37.24 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Camilla Tromborg | 1998 | 264 | 37.99 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 237 | 39.40 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Anne Mølgaard | 1997 | 210 | 40.99 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Helena Rasmussen | 1998 | 201 | 41.60 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Rohde | 1997 | 194 | 42.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 180 | 43.18 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Henriette Sørensen | 1997 | 177 | 43.46 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 162 | 44.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 155 | 45.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Camilla M Kristensen | 1998 | 152 | 45.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Luna Schrøder | 1998 | 148 | 46.05 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Matilda Mikkelsen | 1997 | 145 | 46.44 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 139 | 47.04 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 125 | 48.73 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 110 | 50.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Amalie Mejer | 1998 | 100 | 52.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Vicki Jensen | 1998 | 98 | 52.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebekka Kusk | 1998 | DNF | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katja Lund Cliff | 1996 | 407 | 32.89 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 401 | 33.06 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Søgaard | 1996 | 393 | 33.29 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 368 | 34.03 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sisse Sørensen | 1996 | 351 | 34.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Svane | 1995 | 310 | 36.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lonnie Meineche | 1996 | 308 | 36.09 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mai Hansen | 1996 | 286 | 36.99 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Tanja Kandborg | 1995 | 280 | 37.27 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
10 | Tashia Lundvig | 1996 | 273 | 37.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne Bredegaard | 1995 | 263 | 38.06 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Christine Hansen | 1996 | 259 | 38.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 231 | 39.71 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Nina Ibsen | 1995 | 196 | 41.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sara H Christensen | 1996 | 129 | 48.30 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Irene K Pedersen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 495 | 30.83 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Jensen | 1994 | 484 | 31.05 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 484 | 31.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 404 | 32.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | 373 | 33.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ea Jacobsen | 1991 | 336 | 35.08 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Lise Bak | 1993 | 316 | 35.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Jannie Krog | 1986 | 315 | 35.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Lena Hansen | 1993 | 308 | 36.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Iben Skov Christensen | 1993 | 153 | 45.60 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 206 | 36.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 200 | 37.28 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 151 | 40.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 135 | 42.52 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 112 | 45.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sebastian Lodahl | 1999 | 99 | 47.19 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marius Nørgaard | 2001 | 91 | 48.39 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 91 | 48.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 76 | 51.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Arnas Jefimanka | 1999 | 74 | 51.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carsten D. Jensen | 1999 | 74 | 51.84 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Thomsen | 1999 | 70 | 53.00 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Sørensen | 2001 | 68 | 53.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bjørn Kristensen | 1999 | 57 | 56.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 56 | 57.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | 32 | 1:08.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Mortensen | 2002 | 30 | 1:10.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | William Bach Larsen | 2001 | DSQ | Crawlben efter start | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 307 | 32.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 298 | 32.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 294 | 32.80 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Thomsen | 1997 | 284 | 33.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | 251 | 34.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 222 | 35.99 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Boisen | 1997 | 213 | 36.53 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 211 | 36.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Træholt | 1997 | 208 | 36.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 202 | 37.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johnnie Zûlau | 1997 | 193 | 37.71 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Junge | 1998 | 192 | 37.80 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Mark Andersen | 1997 | 184 | 38.32 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 179 | 38.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Frederik Knudsen | 1997 | 176 | 38.91 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
16 | August Semrau Andersen | 1997 | 147 | 41.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristoffer Kristensen | 1997 | 147 | 41.34 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Toke Cramer | 1998 | 145 | 41.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 132 | 42.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 113 | 45.09 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Linck | 1997 | 105 | 46.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Rune Svejgaard | 1997 | 102 | 46.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Anders H Sørensen | 1998 | 87 | 49.18 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Severin Bjerre | 1998 | 77 | 51.35 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Daniel Christensen | 1997 | 74 | 51.91 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simon Rasmussen | 1998 | 60 | 55.55 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Johannes Hjetmann | 1998 | 58 | 56.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 416 | 29.20 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | 386 | 29.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Tobias Helmersen | 1995 | 360 | 30.64 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 358 | 30.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 352 | 30.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 326 | 31.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 317 | 31.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Teddi Rasmussen | 1996 | 314 | 32.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Jakob Brinkmann | 1996 | 310 | 32.21 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
9 | Jannick Maesen | 1995 | 310 | 32.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sebastian Johansen | 1995 | 307 | 32.31 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Mathias Petersen | 1995 | 302 | 32.50 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 299 | 32.60 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Peter Højberg | 1996 | 281 | 33.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Buur Persson | 1995 | 259 | 34.22 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Casper Trier Jensen | 1996 | 245 | 34.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 244 | 34.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 242 | 34.97 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 213 | 36.49 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Lasse Munkholm | 1996 | 211 | 36.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Johan Christensen | 1996 | 208 | 36.79 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 204 | 37.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 198 | 37.41 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Lars Christiansen | 1996 | 186 | 38.17 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
25 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 161 | 40.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Patrick Højgaard | 1996 | 141 | 41.86 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
27 | Lasse Nielsen | 1995 | 140 | 41.98 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
28 | Christian Antonsen | 1996 | 84 | 49.86 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
29 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 53 | 57.96 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Peter Guldberg | 1996 | DNF | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Jess Olesen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Martin Frederiksen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 536 | 26.84 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Mads Hopff | 1993 | 499 | 27.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 455 | 28.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 449 | 28.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Benjamin Andersson | 1994 | 407 | 29.41 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Morten Steen Christensen | 1992 | 361 | 30.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 354 | 30.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | 351 | 30.89 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Claus S. Jensen | 1990 | 333 | 31.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 240 | 35.07 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rene Rebsdorf | 1990 | 234 | 35.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 149 | 41.14 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | 129 | 43.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 123 | 43.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Michael Lund | 1994 | 108 | 45.78 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 299 | 40.97 | 1:22.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 272 | 41.23 | 1:25.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | 245 | 42.29 | 1:28.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 227 | 44.50 | 1:30.53 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 220 | 43.59 | 1:31.46 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Trine Guldberg | 1999 | 219 | 43.87 | 1:31.58 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 208 | 45.91 | 1:33.25 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 206 | 45.33 | 1:33.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Emma Sand Majlund | 1999 | 206 | 46.30 | 1:33.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 194 | 45.40 | 1:35.41 | |||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Mette Høgild Svane | 2000 | 185 | 48.13 | 1:36.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mette Flaskager | 1999 | 180 | 47.63 | 1:37.87 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 173 | 46.86 | 1:39.17 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | 170 | 46.93 | 1:39.63 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Linea Frederiksen | 1999 | 163 | 49.25 | 1:41.01 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Freya R. Andersen | 2000 | 160 | 50.25 | 1:41.64 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 155 | 49.42 | 1:42.82 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 148 | 50.17 | 1:44.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Mie Johansen | 1999 | 131 | 51.55 | 1:48.67 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Andersen | 1999 | 123 | 1:51.02 | 1:51.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Simran Kholi | 1999 | 118 | 54.47 | 1:52.71 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Laugesen | 2001 | 111 | 53.06 | 1:54.82 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Frederikke U. Franzen | 1999 | 106 | 57.81 | 1:56.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | DSQ | Svøm på maven ef.25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Eskesen | 2000 | DSQ | Svøm på maven | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Kjær | 1999 | DSQ | Svøm på mav 25 og 75 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | Mangler berør v50 m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Sarah Stokvad | 1999 | DSQ | Svøm på maven 25m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Stinne Sørensen | 1999 | DSQ | Svøm på maven 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 395 | 36.54 | 1:15.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Rebecca Sørensen | 1997 | 338 | 38.34 | 1:19.27 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | 320 | 39.79 | 1:20.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 315 | 39.36 | 1:21.14 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 307 | 40.88 | 1:21.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Laura Cebula | 1997 | 289 | 40.67 | 1:23.50 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 272 | 41.01 | 1:25.23 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sofie Boel Torp | 1997 | 270 | 41.92 | 1:25.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | 266 | 41.36 | 1:25.85 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 253 | 43.14 | 1:27.29 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Merethe Mark Jensen | 1997 | 252 | 1:27.43 | 1:27.43 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Caroline Beck | 1998 | 247 | 42.99 | 1:28.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 243 | 43.77 | 1:28.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gry Nicolaisen | 1998 | 241 | 43.61 | 1:28.69 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 227 | 44.11 | 1:30.48 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 222 | 46.19 | 1:31.15 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Tromborg | 1998 | 213 | 45.67 | 1:32.41 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Rohde | 1997 | 196 | 46.21 | 1:35.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | 193 | 47.05 | 1:35.64 | |||||
Durup IF | ||||||||||
20 | Vicki Jensen | 1998 | 189 | 47.40 | 1:36.16 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne Mølgaard | 1997 | 189 | 48.00 | 1:36.32 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 188 | 46.31 | 1:36.35 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 177 | 48.91 | 1:38.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Matilda Mikkelsen | 1997 | 158 | 49.26 | 1:42.14 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Sofie Kielsholm Jacobsen | 1997 | 142 | 51.80 | 1:45.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Luna Schrøder | 1998 | DSQ | Ej berøring v 25m | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 493 | 34.66 | 1:09.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 481 | 34.89 | 1:10.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Camilla Svane | 1995 | 416 | 36.74 | 1:14.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 332 | 38.09 | 1:19.73 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Christina Mogensen | 1995 | 326 | 39.10 | 1:20.25 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 311 | 39.38 | 1:21.54 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 300 | 40.29 | 1:22.46 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 279 | 40.78 | 1:24.55 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 276 | 41.08 | 1:24.85 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Emma Hiltmar | 1996 | 270 | 42.38 | 1:25.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 268 | 41.79 | 1:25.64 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Bredegaard | 1995 | 247 | 42.89 | 1:27.98 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Louise Sander | 1995 | 243 | 42.00 | 1:28.52 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Malene Bajlum | 1995 | 231 | 1:30.00 | 1:30.00 | |||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Marie Riisgård Jensen | 1996 | 200 | 46.57 | 1:34.37 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 559 | 32.41 | 1:07.05 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 439 | 35.67 | 1:12.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 437 | 35.91 | 1:12.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Jensen | 1994 | 389 | 37.32 | 1:15.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Lena Hansen | 1993 | 354 | 37.95 | 1:18.07 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Sanne Engemann | 1994 | 344 | 38.04 | 1:18.84 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Henriette Høg | 1994 | 319 | 39.68 | 1:20.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 248 | 42.84 | 1:27.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Birgitte Mark Jensen | 1994 | DSQ | Svøm på maven t/vend | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 257 | 37.61 | 1:17.02 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 250 | 37.76 | 1:17.68 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 221 | 39.31 | 1:20.98 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | 157 | 44.72 | 1:30.63 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 153 | 45.57 | 1:31.51 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 138 | 46.36 | 1:34.76 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 130 | 46.81 | 1:36.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Marius Nørgaard | 2001 | 122 | 50.26 | 1:38.81 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 95 | 50.52 | 1:47.19 | |||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Carsten D. Jensen | 1999 | 93 | 52.80 | 1:47.83 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 88 | 53.49 | 1:50.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Arnas Jefimanka | 1999 | 86 | 53.04 | 1:50.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders N Pedersen | 1999 | 82 | 56.11 | 1:52.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Peter Kielsholm Jacobsen | 2001 | 76 | 55.23 | 1:55.50 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 70 | 56.62 | 1:58.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 69 | 57.95 | 1:59.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mathias Mortensen | 2002 | 45 | 1:04.62 | 2:17.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | DSQ | Ej berøring 50m | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 327 | 34.07 | 1:11.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 306 | 35.86 | 1:12.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 303 | 35.58 | 1:12.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 285 | 36.19 | 1:14.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 247 | 38.03 | 1:18.00 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Boisen | 1997 | 229 | 39.45 | 1:19.98 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Frederik Linck | 1997 | 208 | 39.83 | 1:22.57 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 208 | 39.21 | 1:22.61 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 207 | 39.37 | 1:22.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Victor Prange | 1997 | 193 | 41.39 | 1:24.74 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kasper Kross | 1997 | 188 | 40.19 | 1:25.39 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Emil Houlborg | 1998 | 187 | 42.63 | 1:25.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 180 | 42.82 | 1:26.69 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Simon Johannsen | 1998 | 176 | 42.23 | 1:27.37 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | August Semrau Andersen | 1997 | 174 | 42.49 | 1:27.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 163 | 43.62 | 1:29.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 156 | 45.06 | 1:30.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 146 | 44.51 | 1:32.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Jakob Vingborg | 1998 | 141 | 45.36 | 1:34.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Christensen | 1997 | 112 | 51.00 | 1:41.68 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kristian Moltsen | 1998 | 109 | 48.88 | 1:42.32 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Severin Bjerre | 1998 | 103 | 51.06 | 1:44.32 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Johannes Hjetmann | 1998 | 85 | 54.47 | 1:51.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 452 | 31.92 | 1:03.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 407 | 32.27 | 1:06.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 334 | 34.07 | 1:10.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 333 | 35.11 | 1:10.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | David Tørring | 1995 | 331 | 34.61 | 1:10.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Kristian Broløs | 1995 | 321 | 35.13 | 1:11.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 319 | 35.66 | 1:11.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 315 | 35.91 | 1:11.93 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 298 | 36.25 | 1:13.30 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Johansen | 1995 | 289 | 36.20 | 1:14.06 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Mathias Johannsen | 1996 | 287 | 36.52 | 1:14.19 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 267 | 38.00 | 1:16.00 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 254 | 37.95 | 1:17.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 252 | 38.02 | 1:17.49 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Peter Birk | 1996 | 239 | 37.78 | 1:18.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 238 | 39.21 | 1:18.92 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
17 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 235 | 38.40 | 1:19.33 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 232 | 39.71 | 1:19.62 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Isak Gadegaard | 1996 | 172 | 42.84 | 1:28.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Asger Koue | 1996 | 166 | 43.16 | 1:29.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lars Thorsager Jensen | 1996 | 94 | 51.45 | 1:47.67 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolaj Nielsen | 1995 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 426 | 32.14 | 1:05.02 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 410 | 32.35 | 1:05.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 392 | 32.89 | 1:06.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Holten Hansen | 1993 | 362 | 33.57 | 1:08.70 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | 322 | 34.99 | 1:11.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 308 | 34.25 | 1:12.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 265 | 37.10 | 1:16.16 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | 235 | 39.10 | 1:19.26 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Nis Heide Pinnerup | 1991 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 390 | 41.54 | 1:25.54 | 2:15.08 | 2:50.55 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 307 | 38.74 | 1:26.33 | 2:22.09 | 3:04.71 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 303 | 44.63 | 1:32.25 | 2:24.00 | 3:05.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Johanne Laursen | 1999 | 276 | 44.23 | 1:36.37 | 2:27.96 | 3:11.46 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 271 | 50.61 | 1:38.33 | 2:29.13 | 3:12.56 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 270 | 43.72 | 1:35.85 | 2:28.98 | 3:12.89 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 247 | 46.43 | 1:37.77 | 2:35.32 | 3:18.68 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 187 | 54.83 | 1:48.65 | 2:49.04 | 3:37.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 181 | 57.54 | 1:49.48 | 2:53.63 | 3:40.19 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 181 | 56.71 | 1:53.64 | 2:55.02 | 3:40.31 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 177 | 53.15 | 1:51.11 | 2:55.10 | 3:41.88 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 141 | 1:01.56 | 1:56.94 | 3:08.55 | 3:59.57 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | DNF | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | DSQ | På mave e/vend75m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Merete Toft Jensen | 1999 | DSQ | På mave f/vend75m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maja Jensen | 1997 | 394 | 35.33 | 1:19.58 | 2:11.39 | 2:50.00 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 373 | 37.19 | 1:20.49 | 2:11.23 | 2:53.12 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Una Møller | 1998 | 346 | 39.81 | 1:21.47 | 2:18.53 | 2:57.41 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 334 | 41.41 | 1:26.02 | 2:20.22 | 2:59.65 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 310 | 43.40 | 1:28.83 | 2:23.35 | 3:04.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sara Stecher | 1997 | 299 | 42.18 | 1:30.18 | 2:26.87 | 3:06.27 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 258 | 48.27 | 1:37.77 | 2:35.87 | 3:15.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natalia Rasmussen | 1998 | 250 | 47.05 | 1:38.66 | 2:36.07 | 3:17.77 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | 239 | 46.90 | 1:40.25 | 2:36.62 | 3:20.87 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Henriette Sørensen | 1997 | 210 | 47.44 | 1:44.35 | 2:41.48 | 3:29.61 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 188 | 46.67 | 1:44.90 | 2:47.55 | 3:37.46 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Mejer | 1998 | 159 | 55.31 | 1:51.51 | 2:56.06 | 3:49.94 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilda Mikkelsen | 1997 | DSQ | Ej berøring 100m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 538 | 35.67 | 1:12.88 | 1:57.40 | 2:33.20 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Katja Lund Cliff | 1996 | 451 | 36.10 | 1:17.17 | 2:04.87 | 2:42.49 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 433 | 35.83 | 1:20.64 | 2:06.43 | 2:44.70 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johanne Kølbæk | 1996 | 416 | 38.53 | 1:22.69 | 2:08.99 | 2:46.94 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 363 | 40.57 | 1:25.57 | 2:16.02 | 2:54.72 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Julie D. Hald | 1996 | 344 | 42.95 | 1:28.37 | 2:18.57 | 2:57.75 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tashia Lundvig | 1996 | 303 | 41.54 | 1:29.62 | 2:22.07 | 3:05.51 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Nielsen | 1996 | 295 | 45.65 | 1:34.96 | 2:27.31 | 3:07.08 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Irene K Pedersen | 1995 | 287 | 41.21 | 1:27.93 | 2:25.85 | 3:08.82 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
10 | Tanja Kandborg | 1995 | 281 | 40.61 | 1:31.78 | 2:27.69 | 3:10.27 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Maria Møldrup | 1995 | 273 | 44.63 | 1:34.44 | 2:30.42 | 3:12.12 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Louise Sander | 1995 | 269 | 47.44 | 1:33.88 | 2:27.33 | 3:12.96 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 540 | 32.10 | 1:10.04 | 1:57.10 | 2:33.02 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Jensen | 1994 | 483 | 33.83 | 1:15.25 | 2:02.89 | 2:38.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | 463 | 35.93 | 1:19.40 | 2:03.30 | 2:41.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lise Bak | 1993 | 366 | 36.86 | 1:24.65 | 2:14.18 | 2:54.21 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Sanne Engemann | 1994 | 351 | 37.94 | 1:22.17 | 2:15.96 | 2:56.67 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Ea Jacobsen | 1991 | 319 | 37.88 | 1:24.39 | 2:19.59 | 3:02.34 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Lene Engemann | 1994 | 317 | 40.22 | 1:27.19 | 2:21.08 | 3:02.82 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 271 | 40.10 | 1:22.93 | 2:11.48 | 2:52.46 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 213 | 44.77 | 1:30.46 | 2:26.60 | 3:06.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 182 | 47.66 | 1:36.48 | 2:35.40 | 3:16.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Marius Nørgaard | 2001 | 138 | 51.55 | 1:47.31 | 2:54.26 | 3:35.89 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 131 | 58.97 | 1:52.06 | 2:51.38 | 3:39.85 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bjørn Kristensen | 1999 | 106 | 59.10 | 1:57.40 | 3:05.38 | 3:55.46 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jens Sørensen | 2001 | 91 | 1:04.05 | 2:05.41 | 3:16.67 | 4:08.40 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Mehlsen | 2001 | 69 | 1:06.61 | 2:14.45 | 3:27.91 | 4:31.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Christoffersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 351 | 36.27 | 1:19.20 | 2:04.41 | 2:38.15 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 344 | 34.51 | 1:14.60 | 2:05.04 | 2:39.16 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 296 | 37.53 | 1:22.04 | 2:09.60 | 2:47.43 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | 291 | 36.88 | 1:19.85 | 2:48.43 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 288 | 36.77 | 1:19.93 | 2:10.59 | 2:48.85 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Casper Vestergaard | 1997 | 284 | 41.69 | 1:25.58 | 2:12.32 | 2:49.75 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 276 | 39.96 | 1:21.34 | 2:14.43 | 2:51.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 266 | 40.95 | 1:22.75 | 2:14.98 | 2:53.54 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Simon Johannsen | 1998 | 235 | 42.00 | 1:27.21 | 2:20.92 | 3:00.67 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kasper Kross | 1997 | 216 | 41.86 | 1:30.88 | 2:25.08 | 3:06.00 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Emil Houlborg | 1998 | 214 | 48.16 | 1:34.18 | 2:24.57 | 3:06.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Junge | 1998 | 212 | 41.15 | 1:32.53 | 2:25.22 | 3:07.00 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 207 | 43.91 | 1:29.72 | 2:26.63 | 3:08.55 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 190 | 46.19 | 1:31.72 | 2:30.70 | 3:13.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 171 | 47.31 | 1:38.67 | 2:33.62 | 3:20.87 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jakob Vingborg | 1998 | 168 | 49.91 | 1:40.50 | 2:37.31 | 3:22.26 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 161 | 47.50 | 1:44.22 | 2:42.54 | 3:25.04 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Asbjørn Buhl | 1997 | 133 | 49.10 | 1:46.71 | 2:53.50 | 3:38.75 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Toke Cramer | 1998 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 488 | 31.16 | 1:06.54 | 1:50.21 | 2:21.72 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 481 | 31.43 | 1:07.44 | 1:51.65 | 2:22.40 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anton Bromer | 1995 | 450 | 30.56 | 1:07.10 | 1:54.29 | 2:25.52 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mathias Johannsen | 1996 | 365 | 35.20 | 1:14.60 | 2:01.38 | 2:36.12 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jannick Maesen | 1995 | 361 | 34.18 | 1:15.47 | 2:00.82 | 2:36.62 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 361 | 34.09 | 1:12.37 | 2:02.13 | 2:36.69 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 349 | 35.02 | 1:16.17 | 2:03.83 | 2:38.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christoffer Beck | 1996 | 348 | 2:38.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Helmersen | 1995 | 321 | 33.01 | 1:19.03 | 2:10.10 | 2:42.87 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Peter Højberg | 1996 | 319 | 34.60 | 1:19.07 | 2:05.25 | 2:43.23 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Frederiksen | 1996 | 305 | 37.56 | 1:21.57 | 2:09.81 | 2:45.70 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Jesper Jensen | 1996 | 302 | 37.17 | 1:20.04 | 2:14.40 | 2:46.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Johan Christensen | 1996 | 253 | 36.57 | 1:19.93 | 2:17.15 | 2:56.33 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Patrick Højgaard | 1996 | 159 | 43.05 | 1:43.33 | 2:38.57 | 3:25.76 | |||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
- | Jonathan Harbak | 1995 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Lars Christiansen | 1996 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 530 | 30.83 | 1:04.92 | 1:44.89 | 2:17.87 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 490 | 30.40 | 1:07.22 | 1:48.68 | 2:21.52 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 410 | 32.70 | 1:14.11 | 1:54.72 | 2:30.10 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Claus S. Jensen | 1990 | 370 | 32.42 | 1:13.83 | 1:57.30 | 2:35.45 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 358 | 32.61 | 1:12.95 | 2:01.98 | 2:37.07 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 349 | 35.68 | 1:15.76 | 2:02.79 | 2:38.46 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 344 | 2:39.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rene Rebsdorf | 1990 | 296 | 37.11 | 1:22.25 | 2:09.04 | 2:47.35 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 280 | 38.38 | 1:22.96 | 2:11.62 | 2:50.61 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 306 | 42.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Anna Bonde | 1999 | 303 | 42.87 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 267 | 44.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johanne Laursen | 1999 | 255 | 45.41 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Signe Tramm | 1999 | 244 | 46.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Lærke Nehmdal | 1999 | 237 | 46.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 218 | 47.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Trine Guldberg | 1999 | 211 | 48.37 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thea Møller Nielsen | 1999 | 184 | 50.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Flaskager | 1999 | 173 | 51.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Bisgaard | 2001 | 165 | 52.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | 163 | 52.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simran Kholi | 1999 | 161 | 52.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 161 | 52.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Elena Holmgaard | 2000 | 161 | 52.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Maren Bielefeldt | 1999 | 158 | 53.31 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Louise Sørensen | 2000 | 155 | 53.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 151 | 54.03 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Cathrine Søs Nielsen | 1999 | 150 | 54.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 145 | 54.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Freya R. Andersen | 2000 | 145 | 54.88 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Kjær | 1999 | 142 | 55.17 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mie Johansen | 1999 | 139 | 55.56 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Carla Leone | 2002 | 138 | 55.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Freya Bloch Johnson | 2000 | 134 | 56.27 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sarah Andersen | 1999 | 130 | 56.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Klara Therkildsen | 1999 | 127 | 57.32 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
28 | Cecilie Eskesen | 2000 | 125 | 57.54 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Frederikke U. Franzen | 1999 | 125 | 57.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emilie Mølsted Andersen | 1999 | 125 | 57.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Josephine Skadhede | 1999 | 123 | 57.86 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Ea Christoffersen | 2000 | 99 | 1:02.28 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Signe Laugesen | 2001 | 96 | 1:02.98 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Camilla Madvig | 2000 | 89 | 1:04.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
35 | Clara Voetmanm | 2000 | 61 | 1:13.22 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Rud Iversen | 1997 | 366 | 40.28 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Camilla Madsen | 1997 | 363 | 40.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Laura Cebula | 1997 | 356 | 40.65 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 351 | 40.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca Sørensen | 1997 | 329 | 41.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 289 | 43.58 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 277 | 44.19 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Mathilde Clausen | 1998 | 267 | 44.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 267 | 44.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma F. Sørensen | 1998 | 254 | 45.48 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 231 | 46.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Camilla M Kristensen | 1998 | 211 | 48.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 211 | 48.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lisa Brayd | 1997 | 201 | 49.18 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Mølgaard | 1997 | 201 | 49.20 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 200 | 49.27 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Veile | 1998 | 198 | 49.44 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | 193 | 49.83 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Amalie Mejer | 1998 | 191 | 49.99 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise Rasmussen | 1997 | 189 | 50.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Trine G. Sørensen | 1997 | 175 | 51.50 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Kielsholm Jacobsen | 1997 | 161 | 52.92 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Vicki Jensen | 1998 | 160 | 53.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rebekka Kusk | 1998 | 150 | 54.17 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 130 | 56.79 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Henriette Haugaard | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Hansen | 1996 | 455 | 37.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 451 | 37.55 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | 421 | 38.43 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 392 | 39.35 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Tashia Lundvig | 1996 | 356 | 40.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie D. Hald | 1996 | 352 | 40.77 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nadja Christiansen | 1995 | 349 | 40.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Laura Funch | 1995 | 341 | 41.23 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Emilie Søgaard | 1996 | 325 | 41.90 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Anna Jessen | 1995 | 318 | 42.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 313 | 42.43 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 304 | 42.84 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 280 | 44.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 278 | 44.12 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Mai Hansen | 1996 | 273 | 44.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 262 | 45.01 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 255 | 45.43 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tanja Kandborg | 1995 | 252 | 45.58 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | Louise Sander | 1995 | 249 | 45.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Irene K Pedersen | 1995 | 209 | 48.52 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
21 | Malene Bajlum | 1995 | 208 | 48.64 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Sara H Christensen | 1996 | 131 | 56.69 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 561 | 34.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line Højberg | 1993 | 312 | 42.48 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise Bak | 1993 | 301 | 42.98 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Iben Skov Christensen | 1993 | 220 | 47.71 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 208 | 42.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | 206 | 42.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 179 | 44.77 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jens Grarup | 1999 | 130 | 49.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Andersen | 1999 | 125 | 50.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 121 | 51.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
7 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 116 | 51.70 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Thomsen | 1999 | 114 | 52.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 105 | 53.45 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders N Pedersen | 1999 | 105 | 53.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | 101 | 54.27 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lasse Jensen | 2000 | 93 | 55.68 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | William Bach Larsen | 2001 | 78 | 59.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Vendelbo | 1999 | 78 | 59.16 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 75 | 59.94 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
16 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 74 | 1:00.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Marcus D. Jensen | 2000 | 74 | 1:00.23 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nichlas Andersen | 1999 | 66 | 1:02.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 54 | 1:06.93 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias Mortensen | 2002 | 37 | 1:15.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | 32 | 1:19.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Terpager Hansen | 2000 | DSQ | 1 hånd vending | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Christoffersen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | DSQ | Flyben | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Kielsholm Jacobsen | 2001 | DSQ | Store armtag | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Lauritsen | 2000 | DSQ | 2 armtag under vand | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 315 | 37.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Vestergaard | 1997 | 294 | 37.97 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 281 | 38.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Frederik Knudsen | 1997 | 270 | 39.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 246 | 40.32 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 245 | 40.34 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johnnie Zûlau | 1997 | 241 | 40.59 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Træholt | 1997 | 237 | 40.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Houlborg | 1998 | 193 | 43.68 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | 193 | 43.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 183 | 44.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Chr. Dam | 1998 | 166 | 45.94 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | Kristoffer Kristensen | 1997 | 162 | 46.34 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | August Semrau Andersen | 1997 | 155 | 46.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 152 | 47.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ulrik Buus Nielsen | 1998 | 144 | 48.17 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 137 | 48.93 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | 137 | 49.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Johannes Hjetmann | 1998 | 130 | 49.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Kristian Moltsen | 1998 | 129 | 50.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 126 | 50.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Simon Niese | 1998 | 120 | 51.18 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Severin Bjerre | 1998 | 119 | 51.32 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Anders H Sørensen | 1998 | 115 | 51.99 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 114 | 52.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 112 | 52.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Bastian Kristensen | 1997 | 104 | 53.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristian Carlsen | 1998 | 100 | 54.47 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
29 | Asbjørn Buhl | 1997 | 90 | 56.25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Simon Rasmussen | 1998 | 44 | 1:11.64 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christian Fuglsang | 1998 | 32 | 1:19.87 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jesper Langbo Christensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Friis | 1995 | 394 | 34.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 377 | 34.94 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jannick Maesen | 1995 | 369 | 35.21 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Brinkmann | 1996 | 366 | 35.30 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Teddi Rasmussen | 1996 | 365 | 35.33 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Anton Bromer | 1995 | 353 | 35.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jens Christian Tramm | 1996 | 334 | 36.38 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 326 | 36.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Buur Persson | 1995 | 294 | 37.98 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Lasse Munkholm | 1996 | 290 | 38.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Peter Højberg | 1996 | 290 | 38.16 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 282 | 38.50 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jess Olesen | 1995 | 267 | 39.20 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
14 | Martin Frederiksen | 1996 | 250 | 40.10 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
15 | Mathias Petersen | 1995 | 249 | 40.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Peter Birk | 1996 | 239 | 40.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 237 | 40.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 220 | 41.85 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lars Christiansen | 1996 | 216 | 42.09 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Christian Antonsen | 1996 | 208 | 42.63 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
21 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 206 | 42.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lasse Nielsen | 1995 | 201 | 43.10 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
23 | Johan Christensen | 1996 | 185 | 44.35 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Jonathan Harbak | 1995 | 181 | 44.60 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Asger Koue | 1996 | 179 | 44.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 164 | 46.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lars Thorsager Jensen | 1996 | 118 | 51.50 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DSQ | Usynkront benspark | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Jeppe S Marquard | 1996 | DSQ | Crawl tag ef. start | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 497 | 31.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Christian Rasmussen | 1993 | 466 | 32.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 451 | 32.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 448 | 33.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 437 | 33.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Claus S. Jensen | 1990 | 413 | 33.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Mads Hopff | 1993 | 364 | 35.36 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Rene Rebsdorf | 1990 | 304 | 37.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 297 | 37.86 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 278 | 38.67 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 249 | 40.16 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 229 | 41.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
13 | Hasse Hosbond | 1992 | 149 | 47.60 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | William Andersen | 1994 | 136 | 49.07 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Lønstrup | 1993 | 124 | 50.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Michael Lund | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Bonde | 1999 | 391 | 33.47 | 1:09.76 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 353 | 34.96 | 1:12.19 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stinne Sørensen | 1999 | 345 | 34.79 | 1:12.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Merete Toft Jensen | 1999 | 320 | 36.05 | 1:14.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 304 | 36.19 | 1:15.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 301 | 35.88 | 1:16.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | 296 | 36.79 | 1:16.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 289 | 37.39 | 1:17.17 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 259 | 38.26 | 1:20.06 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 249 | 39.16 | 1:21.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Signe Tramm | 1999 | 244 | 39.48 | 1:21.59 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | 240 | 39.79 | 1:22.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 238 | 39.06 | 1:22.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 238 | 39.50 | 1:22.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Trine Guldberg | 1999 | 235 | 39.20 | 1:22.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Linea Frederiksen | 1999 | 234 | 38.97 | 1:22.81 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 223 | 39.97 | 1:24.18 | |||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 218 | 40.47 | 1:24.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Louise Sørensen | 2000 | 208 | 41.40 | 1:26.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Sand Majlund | 1999 | 206 | 41.87 | 1:26.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mette Flaskager | 1999 | 206 | 41.03 | 1:26.34 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 201 | 41.31 | 1:27.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Sarah Stokvad | 1999 | 201 | 41.56 | 1:27.10 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 200 | 41.24 | 1:27.21 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Hannah Holmgaard | 2000 | 196 | 40.98 | 1:27.77 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josephine Skadhede | 1999 | 176 | 43.23 | 1:31.06 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 176 | 43.72 | 1:31.08 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Mette Høgild Svane | 2000 | 172 | 43.35 | 1:31.66 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 170 | 43.30 | 1:32.13 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
30 | Astrid Bisgaard | 2001 | 160 | 45.49 | 1:34.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Klara Therkildsen | 1999 | 159 | 45.33 | 1:34.09 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Kjær | 1999 | 157 | 45.99 | 1:34.50 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
33 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 154 | 44.95 | 1:35.22 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mie Johansen | 1999 | 145 | 45.78 | 1:37.11 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Simran Kholi | 1999 | 139 | 47.81 | 1:38.59 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Freya R. Andersen | 2000 | 131 | 47.56 | 1:40.35 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Sarah Andersen | 1999 | 130 | 46.58 | 1:40.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 122 | 46.58 | 1:42.93 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 121 | 48.08 | 1:43.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Cathrine Søs Nielsen | 1999 | 119 | 47.99 | 1:43.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
41 | Camilla Madvig | 2000 | 110 | 48.65 | 1:46.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Frederikke U. Franzen | 1999 | 109 | 51.63 | 1:46.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Signe Laugesen | 2001 | 108 | 49.57 | 1:47.11 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Cecilie Eskesen | 2000 | 98 | 50.18 | 1:50.80 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
45 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 84 | 54.68 | 1:56.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
46 | Ea Christoffersen | 2000 | 77 | 52.94 | 2:00.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
47 | Clara Voetmanm | 2000 | 57 | 1:03.04 | 2:12.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Nehmdal | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Sørensen | 1997 | 437 | 32.78 | 1:07.20 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maja Jensen | 1997 | 419 | 33.08 | 1:08.16 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 395 | 33.42 | 1:09.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Una Møller | 1998 | 395 | 33.65 | 1:09.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Cecilie Stefansen | 1997 | 382 | 34.03 | 1:10.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Caroline Beck | 1998 | 375 | 34.27 | 1:10.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 356 | 34.91 | 1:11.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Thea Rud Iversen | 1997 | 353 | 34.62 | 1:12.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 350 | 34.90 | 1:12.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Camilla Tromborg | 1998 | 334 | 35.61 | 1:13.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 312 | 36.05 | 1:15.20 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 309 | 36.37 | 1:15.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Merethe Mark Jensen | 1997 | 305 | 37.03 | 1:15.74 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
14 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 305 | 36.37 | 1:15.78 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 305 | 35.83 | 1:15.80 | |||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Natalia Rasmussen | 1998 | 303 | 36.54 | 1:15.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 301 | 37.21 | 1:16.11 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 298 | 37.68 | 1:16.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathilde Clausen | 1998 | 289 | 36.24 | 1:17.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 285 | 37.84 | 1:17.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Gry Nicolaisen | 1998 | 282 | 37.49 | 1:17.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 280 | 38.98 | 1:18.01 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Sara Stecher | 1997 | 272 | 38.92 | 1:18.75 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
24 | Helena Rasmussen | 1998 | 257 | 37.89 | 1:20.21 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emma Rohde | 1997 | 256 | 39.22 | 1:20.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 256 | 39.47 | 1:20.37 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | 244 | 38.67 | 1:21.63 | |||||
Durup IF | ||||||||||
28 | Vicki Jensen | 1998 | 236 | 39.66 | 1:22.52 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Anne Mølgaard | 1997 | 225 | 40.24 | 1:23.91 | |||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 214 | 41.30 | 1:25.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 213 | 40.47 | 1:25.47 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
32 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 204 | 40.27 | 1:26.59 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
33 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 200 | 42.19 | 1:27.20 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Henriette Haugaard | 1997 | 191 | 42.46 | 1:28.57 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Rebekka Kusk | 1998 | DNF | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Matilda Mikkelsen | 1997 | DSQ | Ingen berøring v25m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 510 | 31.02 | 1:03.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 487 | 31.62 | 1:04.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 458 | 32.32 | 1:06.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine Hansen | 1996 | 428 | 32.63 | 1:07.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nadja Christiansen | 1995 | 427 | 32.38 | 1:07.76 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 419 | 33.14 | 1:08.18 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Johanne Kølbæk | 1996 | 418 | 33.05 | 1:08.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie S. Pedersen | 1996 | 416 | 32.99 | 1:08.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Funch | 1995 | 405 | 33.42 | 1:08.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Lonnie Meineche | 1996 | 404 | 33.09 | 1:09.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mai Hansen | 1996 | 401 | 32.53 | 1:09.15 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 397 | 32.91 | 1:09.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 384 | 34.08 | 1:10.20 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Christina Mogensen | 1995 | 373 | 34.33 | 1:10.88 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Emilie Søgaard | 1996 | 372 | 33.65 | 1:10.91 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Sisse Sørensen | 1996 | 370 | 33.08 | 1:11.07 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Jessen | 1995 | 369 | 34.49 | 1:11.14 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Julie D. Hald | 1996 | 342 | 36.43 | 1:12.92 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 341 | 34.52 | 1:13.04 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Tashia Lundvig | 1996 | 337 | 34.29 | 1:13.30 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Nina Ibsen | 1995 | 334 | 35.74 | 1:13.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 331 | 35.51 | 1:13.75 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Anne Nielsen | 1996 | 325 | 36.21 | 1:14.20 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne Bredegaard | 1995 | 291 | 37.47 | 1:16.94 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Maria Møldrup | 1995 | 289 | 37.69 | 1:17.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Tanja Kandborg | 1995 | 287 | 37.44 | 1:17.30 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
27 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 287 | 37.94 | 1:17.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 285 | 35.84 | 1:17.55 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Emma Hiltmar | 1996 | 267 | 37.78 | 1:19.26 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marie Riisgård Jensen | 1996 | 257 | 40.32 | 1:20.21 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
31 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 253 | 38.39 | 1:20.65 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Irene K Pedersen | 1995 | 247 | 38.63 | 1:21.25 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
33 | Malene Bajlum | 1995 | 230 | 38.60 | 1:23.27 | |||||
Durup IF | ||||||||||
34 | Louise Sander | 1995 | 225 | 39.43 | 1:23.82 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sara H Christensen | 1996 | 155 | 46.43 | 1:35.01 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 531 | 30.38 | 1:03.01 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 527 | 30.76 | 1:03.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Jensen | 1994 | 450 | 31.42 | 1:06.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 431 | 32.69 | 1:07.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helle Kjær | 1994 | 406 | 33.22 | 1:08.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | 378 | 33.69 | 1:10.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jannie Krog | 1986 | 358 | 34.04 | 1:11.85 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Sanne Engemann | 1994 | 353 | 35.05 | 1:12.20 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
9 | Henriette Høg | 1994 | 343 | 35.36 | 1:12.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Ea Jacobsen | 1991 | 341 | 35.29 | 1:13.03 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Lene Engemann | 1994 | 334 | 36.15 | 1:13.51 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Iben Skov Christensen | 1993 | 250 | 38.35 | 1:21.00 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | Christina Mejlgaard | 1994 | 243 | 37.59 | 1:21.76 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 269 | 33.48 | 1:09.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | 256 | 33.69 | 1:10.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 224 | 35.47 | 1:13.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 178 | 37.60 | 1:19.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Lodahl | 1999 | 153 | 40.68 | 1:24.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 149 | 41.56 | 1:24.69 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 142 | 42.27 | 1:26.08 | |||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Jens Grarup | 1999 | 139 | 42.92 | 1:26.71 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marius Nørgaard | 2001 | 138 | 41.08 | 1:26.98 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
10 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 136 | 42.76 | 1:27.48 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 127 | 43.26 | 1:29.46 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carsten D. Jensen | 1999 | 114 | 45.37 | 1:32.75 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lasse Jensen | 2000 | 107 | 46.61 | 1:34.77 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 105 | 44.92 | 1:35.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Bjørn Kristensen | 1999 | 100 | 45.77 | 1:36.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Rasmus Hall Jørgensen | 2000 | 94 | 46.82 | 1:38.79 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 91 | 46.31 | 1:39.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 91 | 47.39 | 1:40.00 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | Lucas Christoffersen | 2000 | 88 | 48.61 | 1:40.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Arnas Jefimanka | 1999 | 87 | 46.55 | 1:41.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | William Bach Larsen | 2001 | 84 | 48.65 | 1:42.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 83 | 46.17 | 1:42.88 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jens Sørensen | 2001 | 82 | 47.80 | 1:43.25 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Marcus D. Jensen | 2000 | 73 | 50.02 | 1:47.32 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 70 | 50.47 | 1:49.04 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christian Vendelbo | 1999 | 67 | 49.47 | 1:50.80 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
27 | Peter Kielsholm Jacobsen | 2001 | 66 | 52.63 | 1:51.43 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
28 | Sebastian Lauritsen | 2000 | 65 | 57.34 | 1:51.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Anders Mehlsen | 2001 | 55 | 55.95 | 1:58.52 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 54 | 54.13 | 1:59.10 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 50 | 56.93 | 2:01.74 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | 45 | 59.92 | 2:06.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mathias Mortensen | 2002 | 39 | 1:02.33 | 2:12.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Kær | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 380 | 30.26 | 1:02.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 355 | 30.02 | 1:03.45 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 338 | 31.39 | 1:04.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 330 | 31.70 | 1:05.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonatan Balladone | 1997 | 325 | 31.50 | 1:05.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik Knudsen | 1997 | 311 | 32.02 | 1:06.35 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Mikkel Boisen | 1997 | 286 | 32.91 | 1:08.20 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 286 | 32.24 | 1:08.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frederik Jessen | 1998 | 279 | 33.19 | 1:08.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mark Andersen | 1997 | 273 | 33.42 | 1:09.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 261 | 33.78 | 1:10.28 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 255 | 33.18 | 1:10.85 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper Kross | 1997 | 250 | 32.80 | 1:11.32 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 247 | 34.90 | 1:11.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 244 | 33.47 | 1:11.87 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Victor Prange | 1997 | 244 | 35.00 | 1:11.88 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 241 | 34.15 | 1:12.22 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johnnie Zûlau | 1997 | 237 | 34.75 | 1:12.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 237 | 35.46 | 1:12.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Jonas Junge | 1998 | 236 | 34.50 | 1:12.68 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Emil Træholt | 1997 | 235 | 34.93 | 1:12.86 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frederik Linck | 1997 | 235 | 34.92 | 1:12.86 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 222 | 35.48 | 1:14.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 217 | 35.76 | 1:14.77 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
25 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 217 | 36.20 | 1:14.83 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Simon Johannsen | 1998 | 212 | 36.68 | 1:15.31 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Kristoffer Kristensen | 1997 | 202 | 36.16 | 1:16.53 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 202 | 37.36 | 1:16.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | August Semrau Andersen | 1997 | 193 | 36.87 | 1:17.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Rune Svejgaard | 1997 | 191 | 36.44 | 1:18.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 190 | 39.60 | 1:18.15 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 182 | 38.46 | 1:19.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emil Houlborg | 1998 | 172 | 38.98 | 1:20.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Asbjørn Buhl | 1997 | 172 | 39.21 | 1:20.83 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
35 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 167 | 39.80 | 1:21.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 161 | 40.39 | 1:22.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Bastian Kristensen | 1997 | 152 | 40.81 | 1:24.19 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
38 | Jakob Vingborg | 1998 | 151 | 40.02 | 1:24.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Johannes Hjetmann | 1998 | 133 | 41.80 | 1:28.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Daniel Christensen | 1997 | 132 | 42.61 | 1:28.36 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kristian Carlsen | 1998 | 131 | 41.43 | 1:28.53 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
42 | Simon Rasmussen | 1998 | 130 | 45.39 | 1:28.80 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
43 | Kristian Moltsen | 1998 | 118 | 42.83 | 1:31.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
44 | Ulrik Buus Nielsen | 1998 | 117 | 43.51 | 1:31.97 | |||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
45 | Severin Bjerre | 1998 | 115 | 43.07 | 1:32.28 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
46 | Niels Peter Væver | 1997 | 111 | 43.65 | 1:33.44 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
47 | Morten Chr. Dam | 1998 | 109 | 45.63 | 1:33.95 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
48 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 100 | 46.40 | 1:36.97 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
49 | Simon Niese | 1998 | 86 | 44.87 | 1:41.88 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders H Sørensen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Christian Fuglsang | 1998 | DSQ | Satte af fra bund75m | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jesper Langbo Christensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 499 | 27.47 | 56.67 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 493 | 28.19 | 56.90 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 463 | 28.06 | 58.08 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | 448 | 28.51 | 58.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Tobias Helmersen | 1995 | 431 | 28.91 | 59.48 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 428 | 28.95 | 59.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 418 | 28.88 | 1:00.12 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 409 | 28.68 | 1:00.56 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 405 | 29.15 | 1:00.73 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Brinkmann | 1996 | 398 | 29.47 | 1:01.10 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Jesper Jensen | 1996 | 397 | 29.66 | 1:01.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 385 | 29.98 | 1:01.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Casper Trier Jensen | 1996 | 380 | 29.68 | 1:02.07 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Teddi Rasmussen | 1996 | 377 | 29.48 | 1:02.21 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Mathias Petersen | 1995 | 371 | 29.49 | 1:02.53 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristian Broløs | 1995 | 366 | 30.28 | 1:02.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 362 | 30.60 | 1:03.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | David Tørring | 1995 | 362 | 30.63 | 1:03.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Martin Frederiksen | 1996 | 361 | 30.48 | 1:03.11 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 351 | 31.15 | 1:03.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 337 | 31.30 | 1:04.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 331 | 31.46 | 1:04.94 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Peter Højberg | 1996 | 309 | 31.16 | 1:06.46 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 303 | 32.73 | 1:06.88 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Sebastian Johansen | 1995 | 294 | 32.20 | 1:07.57 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Frederik Bach Larsen | 1995 | 287 | 32.37 | 1:08.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Lasse Munkholm | 1996 | 280 | 32.80 | 1:08.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jens Christian Tramm | 1996 | 276 | 33.01 | 1:09.04 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Peter Guldberg | 1996 | 273 | 32.12 | 1:09.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Peter Birk | 1996 | 265 | 33.44 | 1:09.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
31 | Jess Olesen | 1995 | 255 | 33.79 | 1:10.87 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
32 | Lars Christiansen | 1996 | 242 | 35.63 | 1:12.14 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
33 | Isak Gadegaard | 1996 | 241 | 34.15 | 1:12.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 230 | 34.82 | 1:13.38 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
35 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 225 | 36.10 | 1:13.90 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
36 | Nicolaj Nielsen | 1995 | 206 | 34.96 | 1:16.10 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
37 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 204 | 36.62 | 1:16.32 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
38 | Patrick Højgaard | 1996 | 184 | 34.20 | 1:18.99 | |||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
39 | Lars Thorsager Jensen | 1996 | 167 | 38.36 | 1:21.63 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
40 | Christian Antonsen | 1996 | 151 | 39.37 | 1:24.48 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
41 | Jeppe S Marquard | 1996 | 133 | 42.82 | 1:28.02 | |||||
Durup IF | ||||||||||
42 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 51 | 58.00 | 2:01.38 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Anders Frimor Kirk | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 522 | 27.52 | 55.83 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Schmidt | 1987 | 501 | 27.09 | 56.60 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Martin Holten Hansen | 1993 | 425 | 28.81 | 59.75 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 419 | 28.83 | 1:00.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 412 | 28.85 | 1:00.40 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benjamin Andersson | 1994 | 394 | 29.68 | 1:01.28 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | 334 | 31.22 | 1:04.79 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alexander S. Halkjær | 1994 | 325 | 31.50 | 1:05.37 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 279 | 33.82 | 1:08.77 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 270 | 33.62 | 1:09.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 213 | 35.29 | 1:15.24 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michael Lund | 1994 | 184 | 37.77 | 1:19.02 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | William Andersen | 1994 | 170 | 38.82 | 1:21.05 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 154 | 38.04 | 1:23.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Team Reurts Returns O | 1997 | 347 | 2:26.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 39.43 | 39.43 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 40.51 | 1:19.94 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 33.16 | 1:53.10 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 32.99 | 2:26.09 | |||||||
2 | Ihf Hold 1 Erhus A | 1997 | 330 | 2:28.55 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 44.27 | 1:22.53 | |||||||
Emilie Søgaard | 1996 | 33.73 | 1:56.26 | |||||||
Una Møller | 1998 | 32.29 | 2:28.55 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 2D | 1997 | 292 | 2:34.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Emma Hiltmar | 1996 | 42.74 | 42.74 | |||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | 39.09 | 1:21.83 | |||||||
Stinne Sørensen | 1999 | 38.73 | 2:00.56 | |||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 34.31 | 2:34.87 | |||||||
4 | Skovbakken 2 E | 1997 | 257 | 2:41.43 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Linea Frederiksen | 1999 | 44.17 | 44.17 | |||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | |||||||||
Christina Schlott Køpke | 1997 | |||||||||
Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 2:41.43 | 2:41.43 | |||||||
5 | Piger 2 Viborg I | 1997 | 250 | 2:42.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 45.87 | 45.87 | |||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | |||||||||
Cecilie S. Pedersen | 1996 | |||||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 2:42.93 | 2:42.93 | |||||||
6 | Hsc Damer 3 | 1997 | 244 | 2:44.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 43.95 | 43.95 | |||||||
Johanne Laursen | 1999 | 45.53 | 1:29.48 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 39.57 | 2:09.05 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 35.28 | 2:44.33 | |||||||
7 | Struers Gamle Sild M | 1997 | 239 | 2:45.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 41.47 | 41.47 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 48.13 | 1:29.60 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 36.67 | 2:06.27 | |||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 39.15 | 2:45.42 | |||||||
8 | Herning Killerwhales 4L | 1997 | 219 | 2:50.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 41.16 | 41.16 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | |||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | |||||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 2:50.35 | 2:50.35 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 3H | 1997 | 217 | 2:50.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 48.73 | 1:32.79 | |||||||
Emma Rohde | 1997 | 42.35 | 2:15.14 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 35.82 | 2:50.96 | |||||||
10 | Durup Swimteam 1 | 1997 | 207 | 2:53.56 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 39.34 | 39.34 | |||||||
Johanne Veile | 1998 | 53.79 | 1:33.13 | |||||||
Malene Bajlum | 1995 | 45.26 | 2:18.39 | |||||||
Ani Frøslev Hansen | 1998 | 35.17 | 2:53.56 | |||||||
11 | Hsc Damer 4 | 1997 | 206 | 2:53.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Gry Nicolaisen | 1998 | 42.42 | 42.42 | |||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 48.16 | 1:30.58 | |||||||
Henriette Sørensen | 1997 | 45.36 | 2:15.94 | |||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | 37.98 | 2:53.92 | |||||||
12 | Ikast Delfiner A | 1997 | 199 | 2:55.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 43.40 | 43.40 | |||||||
Louise Sander | 1995 | |||||||||
Camilla Tromborg | 1998 | |||||||||
Rebekka Kusk | 1998 | 2:55.76 | 2:55.76 | |||||||
13 | Ihf Hold 2 Erhus D | 1997 | 198 | 2:56.21 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 42.23 | 42.23 | |||||||
Signe Tramm | 1999 | |||||||||
Josephine Skadhede | 1999 | |||||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 2:56.21 | 2:56.21 | |||||||
14 | Aars Piger 1 | 1997 | 196 | 2:56.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 46.38 | 46.38 | |||||||
Anne Nielsen | 1996 | |||||||||
Amalie Krøier Sørensen | 1996 | |||||||||
Cecilie Kjærsgaard | 1999 | 2:56.71 | 2:56.71 | |||||||
15 | Vildbjerg Piger C | 2000 | 195 | 2:57.03 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Signe Laugesen | 2001 | 56.63 | 56.63 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 41.11 | 1:37.74 | |||||||
Laura Cebula | 1997 | 38.27 | 2:16.01 | |||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 41.02 | 2:57.03 | |||||||
16 | Ikast Hajer E | 1997 | 190 | 2:58.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 48.14 | 48.14 | |||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | |||||||||
Helena Rasmussen | 1998 | |||||||||
Cecilie Eskesen | 2000 | 2:58.57 | 2:58.57 | |||||||
17 | Struer Dream Team D | 1997 | 169 | 3:05.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Lise Rasmussen | 1997 | 44.04 | 44.04 | |||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 46.77 | 1:30.81 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 53.41 | 2:24.22 | |||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 41.69 | 3:05.91 | |||||||
18 | Ikast Søheste I | 1997 | 164 | 3:07.75 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mie Johansen | 1999 | 51.07 | 51.07 | |||||||
Amalie Mejer | 1998 | |||||||||
Mette Flaskager | 1999 | |||||||||
Simran Kholi | 1999 | 3:07.75 | 3:07.75 | |||||||
19 | Herning Killerwhales 5P | 1997 | 102 | 3:39.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Clara Voetmanm | 2000 | 1:05.92 | 1:05.92 | |||||||
Ea Christoffersen | 2000 | |||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 3:39.88 | 3:39.88 | |||||||
- | Agf Piger I | 1997 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 39.49 | 39.49 | |||||||
Løb 15, 4x50m Medley, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | 449 | 2:14.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Helle Dohn | 1998 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 35.32 | 1:10.64 | |||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 32.03 | 1:42.67 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 31.42 | 2:14.09 | |||||||
2 | Hsc Damer 2 | 0 | 405 | 2:18.78 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Henriette Høg | 1994 | 38.06 | 38.06 | |||||||
Camilla Madsen | 1997 | 39.11 | 1:17.17 | |||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 32.79 | 1:49.96 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 28.82 | 2:18.78 | |||||||
3 | Hobro Girl Power | 0 | 387 | 2:20.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Anna Bonde | 1999 | 43.33 | 1:15.48 | |||||||
Maja Jensen | 1997 | 34.36 | 1:49.84 | |||||||
Rebecca Sørensen | 1997 | 31.12 | 2:20.96 | |||||||
4 | Herning Killerwhales 1A | 0 | 375 | 2:22.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Svane | 1995 | 35.31 | 35.31 | |||||||
Christine Hansen | 1996 | 38.02 | 1:13.33 | |||||||
Lonnie Meineche | 1996 | 37.01 | 1:50.34 | |||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 32.06 | 2:22.40 | |||||||
5 | Grindsted Piger E | 0 | 336 | 2:27.73 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Cecilie Kjærgaard | 1996 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Nadja Christiansen | 1995 | |||||||||
Anne Bredegaard | 1995 | |||||||||
Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 2:27.73 | 2:27.73 | |||||||
6 | Piger 1 Viborg G | 0 | 300 | 2:33.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | |||||||||
Nina Ibsen | 1995 | |||||||||
Caroline Beck | 1998 | 2:33.46 | 2:33.46 | |||||||
7 | Århus 1900 Barbiedukker | 0 | 287 | 2:35.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Lena Hansen | 1993 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Nikoline Egerod Leth | 1996 | 42.64 | 1:19.73 | |||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 39.64 | 1:59.37 | |||||||
Astrid Sejr Andersen | 1998 | 36.40 | 2:35.77 | |||||||
8 | Rask Prinsesser 1 C | 1994 | 284 | 2:36.18 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Merethe Mark Jensen | 1997 | 40.86 | 40.86 | |||||||
Lene Engemann | 1994 | |||||||||
Sanne Engemann | 1994 | |||||||||
Birgitte Mark Jensen | 1994 | 2:36.18 | 2:36.18 | |||||||
9 | Koral Piger 1 | 0 | 248 | 2:43.46 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Henriette Haugaard | 1997 | 46.84 | 46.84 | |||||||
Tanja Kandborg | 1995 | 45.58 | 1:32.42 | |||||||
Irene K Pedersen | 1995 | 38.17 | 2:10.59 | |||||||
Ea Jacobsen | 1991 | 32.87 | 2:43.46 | |||||||
- | Skovbakken 1 A | 0 | DSQ | Tyvstartv 2. svømmer | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Astrid Kofoed Lund | 1995 | 36.61 | 36.61 | |||||||
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Team Reurts Returns Q | 1997 | 317 | 2:14.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Alex Terp | 1997 | |||||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | |||||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 2:14.60 | 2:14.60 | |||||||
2 | Grindsted Drenge A | 1997 | 280 | 2:20.40 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 36.27 | 36.27 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 39.54 | 1:15.81 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 31.58 | 1:47.39 | |||||||
Jonas Junge | 1998 | 33.01 | 2:20.40 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 1B | 1997 | 273 | 2:21.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Peter Guldberg | 1996 | 40.03 | 1:13.60 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 34.84 | 1:48.44 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 33.03 | 2:21.47 | |||||||
4 | Agf Drenge 3 E | 1997 | 220 | 2:32.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 42.24 | 1:17.70 | |||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 40.31 | 1:58.01 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 34.14 | 2:32.15 | |||||||
5 | Ikast Delfiner C | 1997 | 203 | 2:36.09 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 51.58 | 1:23.38 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 31.38 | 1:54.76 | |||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 41.33 | 2:36.09 | |||||||
6 | Struer Old Boys K | 1997 | 191 | 2:39.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Anders H Sørensen | 1998 | |||||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | |||||||||
Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 2:39.40 | 2:39.40 | |||||||
7 | Herning Killerwhales 2E | 1997 | 191 | 2:39.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Mark Andersen | 1997 | |||||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 2:39.50 | 2:39.50 | |||||||
8 | Hobro Man Power | 1997 | 176 | 2:43.86 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Alexander S. Halkjær | 1994 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Lasse Jensen | 2000 | 56.14 | 1:32.33 | |||||||
Peter Højberg | 1996 | 33.15 | 2:05.48 | |||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 38.38 | 2:43.86 | |||||||
9 | Vildbjerg Drenge A | 2000 | 162 | 2:48.29 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | 46.55 | 1:24.65 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 35.98 | 2:00.63 | |||||||
Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 47.66 | 2:48.29 | |||||||
10 | Drenge 2 Viborg C | 1997 | 152 | 2:51.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Claes Heide Pinnerup | 1997 | 42.19 | 42.19 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | |||||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | |||||||||
Asger Koue | 1996 | 2:51.89 | 2:51.89 | |||||||
11 | Koral Herrer 2 | 1997 | 128 | 3:02.18 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Christian Antonsen | 1996 | 44.72 | 44.72 | |||||||
Morten Chr. Dam | 1998 | 48.31 | 1:33.03 | |||||||
Michael Lund | 1994 | 43.48 | 2:16.51 | |||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 45.67 | 3:02.18 | |||||||
12 | Struer Herrer 2 G | 1997 | 98 | 3:19.35 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Moltsen | 1998 | 46.32 | 46.32 | |||||||
William Bach Larsen | 2001 | |||||||||
Jonas Thomsen | 1999 | |||||||||
Jonas Andersen | 1999 | 3:19.35 | 3:19.35 | |||||||
13 | Herning Killerwhales 3I | 1997 | 81 | 3:31.89 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Simon Niese | 1998 | 55.57 | 55.57 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | |||||||||
Jens Sørensen | 2001 | |||||||||
Jens Grarup | 1999 | 3:31.89 | 3:31.89 | |||||||
14 | Herning Killerwhales 4M | 1997 | 64 | 3:50.10 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 55.03 | 55.03 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | |||||||||
Daniel Christensen | 1997 | |||||||||
Mathias Mortensen | 2002 | 3:50.10 | 3:50.10 | |||||||
- | Agf Drenge 4 G | 1997 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Isak Gadegaard | 1996 | 39.57 | 39.57 | |||||||
- | Skovbakken 2 F | 1997 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 43.95 | 43.95 | |||||||
Løb 16, 4x50m Medley, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Herre 1 | 0 | 460 | 1:58.90 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 34.26 | 1:04.73 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 26.89 | 1:31.62 | |||||||
Lars Schmidt | 1987 | 27.28 | 1:58.90 | |||||||
2 | Struer Herrer 1 E | 0 | 413 | 2:03.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 31.82 | 1:05.30 | |||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 28.38 | 1:33.68 | |||||||
Frederik Bach Larsen | 1995 | 29.56 | 2:03.24 | |||||||
3 | Agf Drenge 2 C | 0 | 334 | 2:12.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 31.70 | 31.70 | |||||||
David Tørring | 1995 | 38.08 | 1:09.78 | |||||||
Kristian Broløs | 1995 | 31.48 | 1:41.26 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 31.00 | 2:12.26 | |||||||
4 | Skovbakken 1 B | 0 | 316 | 2:14.80 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 47.89 | 47.89 | |||||||
Mathias Johannsen | 1996 | 31.65 | 1:19.54 | |||||||
Benjamin Andersson | 1994 | 31.22 | 1:50.76 | |||||||
Tobias Helmersen | 1995 | 24.04 | 2:14.80 | |||||||
5 | Jeppe Cs Disciple | 0 | 281 | 2:20.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Andreas Sejr Andersen | 1997 | 40.40 | 1:15.29 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 34.27 | 1:49.56 | |||||||
Johan Christensen | 1996 | 30.55 | 2:20.11 | |||||||
6 | Koral Herrer 1 | 0 | 268 | 2:22.41 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Simon Bylling Jensen | 1996 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Jess Olesen | 1995 | 39.68 | 1:15.55 | |||||||
Lars Christiansen | 1996 | 38.28 | 1:53.83 | |||||||
Martin Frederiksen | 1996 | 28.58 | 2:22.41 | |||||||
7 | Hsc Herre 2 | 0 | 256 | 2:24.60 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 39.53 | 39.53 | |||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 47.70 | 1:27.23 | |||||||
Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 30.21 | 1:57.44 | |||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 27.16 | 2:24.60 | |||||||
8 | Ikast Hajer F | 0 | 246 | 2:26.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Petersen | 1995 | 34.17 | 34.17 | |||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | 42.04 | 1:16.21 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 31.39 | 1:47.60 | |||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 38.93 | 2:26.53 | |||||||
9 | Aars Drenge 2 | 0 | 206 | 2:35.55 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Jonathan Harbak | 1995 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Finn Møller Nielsen | 1994 | 41.18 | 1:23.56 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 34.75 | 1:58.31 | |||||||
Simon Rasmussen | 1998 | 37.24 | 2:35.55 | |||||||
10 | Rask Guys A | 1992 | 177 | 2:43.45 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Nicolaj Nielsen | 1995 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Hasse Hosbond | 1992 | 46.45 | 1:25.72 | |||||||
Kristian Carlsen | 1998 | 47.45 | 2:13.17 | |||||||
Lasse Nielsen | 1995 | 30.28 | 2:43.45 | |||||||
11 | Drenge 3 Viborg E | 0 | 133 | 2:59.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Nis Heide Pinnerup | 1991 | 44.00 | 44.00 | |||||||
Sebastian Lauritsen | 2000 | 1:04.17 | 1:48.17 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 35.40 | 2:23.57 | |||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 36.32 | 2:59.89 | |||||||
- | Agf Drenge 1 A | 0 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 32.29 | 32.29 | |||||||
- | Drenge 1 Viborg A | 0 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 33.49 | 33.49 | |||||||
- | Grindsted Herre C | 0 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 34.62 | 34.62 | |||||||
- | Aars Drenge 1 | 0 | DSQ | Svøm på mave i ryg | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 29 januar 2011 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:03 |