Resultat Total - Officiel |
Stævne navn | Holstebro stævnet | Udskriftsdato | 03 februar 2013 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Holstebro Svømmeclub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 februar 2013 |
Løb 1, 4X50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 3:38.11 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | |||||||||
Camilla S Mortensen | 2003 | |||||||||
Klea Christensen | 2001 | |||||||||
Laura Adam | 2001 | 3:38.11 | 3:38.11 | |||||||
2 | Erritsø Piger 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:42.19 | ||||||
Therese Ravens | 2001 | |||||||||
Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | |||||||||
Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | |||||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | 3:42.19 | 3:42.19 | |||||||
3 | Ulfborg Piger 1 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 3:49.50 | ||||||
Kamilla Kamstrup | 2002 | |||||||||
Amalie Krogh | 2002 | |||||||||
Sofie Ganderup | 2002 | |||||||||
Mette Flarup | 2002 | 3:49.50 | 3:49.50 | |||||||
4 | Herning Piger 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:52.71 | ||||||
Amalie Kristensen | 2003 | |||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | |||||||||
Alberte Birkmose Winding | 1999 | |||||||||
Anna Mosegaard | 2002 | 3:52.71 | 3:52.71 | |||||||
5 | Ulfborg Piger 2 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 3:53.32 | ||||||
Laura Hopff | 2001 | |||||||||
Cecilia Steen | 2002 | |||||||||
Emily Høgsberg | 1999 | |||||||||
Sarah Dejgaard | 2000 | 3:53.32 | 3:53.32 | |||||||
6 | Herning Piger 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:58.39 | ||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | |||||||||
Anne Wenzell | 2001 | |||||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | |||||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 3:58.39 | 3:58.39 | |||||||
7 | Holstebro Piger 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:28.17 | ||||||
Annika H. Albertsen | 2001 | |||||||||
Nicole Frydendahl Høj | 2002 | |||||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | |||||||||
Sofie Routh | 2002 | 4:28.17 | 4:28.17 | |||||||
8 | Holstebro Piger 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 4:38.51 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | |||||||||
Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | |||||||||
Andrea Vinther Larsen | 2004 | |||||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 4:38.51 | 4:38.51 | |||||||
- | Holstebro Piger 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 2, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Drenge 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:37.46 | ||||||
Martin Brinks | 1999 | |||||||||
Niclas Hansen | 1999 | |||||||||
Kasper Stenbæk | 2001 | |||||||||
Andreas Jeppesen | 2000 | 3:37.46 | 3:37.46 | |||||||
2 | Branditten | 2002 | Svømmeklubben Banditten | 3:39.12 | ||||||
Alma Barkholt Søndergaard | 2001 | |||||||||
Astrid B Thomsen | 1999 | |||||||||
Viktor Udbye | 1999 | |||||||||
Emil B. Pedersen | 2001 | 3:39.12 | 3:39.12 | |||||||
3 | Holstebro Drenge 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:00.27 | ||||||
Mads Mazur | 2002 | |||||||||
Jacob Hopff | 2001 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | |||||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 4:00.27 | 4:00.27 | |||||||
4 | Holstebro Drenge 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:27.11 | ||||||
Mikkel Søby | 2001 | |||||||||
Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | |||||||||
Tobias Bork Kristensen | 2003 | |||||||||
Mads Lund | 2002 | 4:27.11 | 4:27.11 | |||||||
Løb 3, 25m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 17.89 | ||||||
2 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 18.25 | ||||||
3 | Astrid B. Thomsen | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 18.50 | ||||||
4 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 18.52 | ||||||
5 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 18.53 | ||||||
6 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 18.66 | ||||||
7 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 18.98 | ||||||
8 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 19.18 | ||||||
9 | Signe Dahl Johansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 19.34 | ||||||
10 | Margith Ehlers Fisker | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 19.38 | ||||||
11 | Alma Barkholt-Søndergaard | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 19.46 | ||||||
12 | Emily Høgsberg | 1999 | Ulfborg Svømmeklub | 19.65 | ||||||
13 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 19.75 | ||||||
14 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 19.89 | ||||||
15 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 20.08 | ||||||
16 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 20.09 | ||||||
17 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 20.55 | ||||||
18 | Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 20.60 | ||||||
19 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 21.22 | ||||||
20 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 21.73 | ||||||
21 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 22.20 | ||||||
22 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 22.23 | ||||||
23 | Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 22.34 | ||||||
24 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 23.14 | ||||||
25 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 23.19 | ||||||
26 | Sofie Routh | 2002 | Holstebro Svømme Club | 23.22 | ||||||
27 | Nicole Frydendahl Høj | 2002 | Holstebro Svømme Club | 23.31 | ||||||
28 | Therese Ravens | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 23.37 | ||||||
29 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 23.83 | ||||||
30 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 25.52 | ||||||
31 | Sarah Dejgaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 26.81 | ||||||
32 | Alberte Birkmose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.67 | ||||||
33 | Laura Andersen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.33 | ||||||
34 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 30.10 | ||||||
35 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.16 | ||||||
36 | Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.11 | ||||||
- | Andrea Vinther Larsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 25m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Udbye | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 17.03 | ||||||
2 | Max Rimmer Larsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 17.31 | ||||||
3 | Kasper Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 17.38 | ||||||
4 | Rasmus Axholt | 2002 | Herning Svømmeklub | 17.50 | ||||||
5 | Andreas Jeppesen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 17.93 | ||||||
6 | Peter van Aken | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 18.15 | ||||||
7 | Emil B. Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 18.71 | ||||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 18.88 | ||||||
9 | Mads Mazur | 2002 | Holstebro Svømme Club | 19.11 | ||||||
10 | Joachim L. Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 19.20 | ||||||
11 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 19.22 | ||||||
12 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 19.30 | ||||||
13 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 20.29 | ||||||
14 | Robert Udbye | 2002 | Svømmeklubben Banditten | 20.45 | ||||||
15 | Niclas Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 20.53 | ||||||
16 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 22.20 | ||||||
17 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 22.91 | ||||||
18 | Daniel Stauning-Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 23.52 | ||||||
19 | Benjamin Sund | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 23.70 | ||||||
20 | Tobias Bork Kristensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 23.72 | ||||||
- | Elias Skjoldborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 5, 25m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 19.72 | ||||||
2 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 20.55 | ||||||
3 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 21.43 | ||||||
4 | Emily Høgsberg | 1999 | Ulfborg Svømmeklub | 22.27 | ||||||
5 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 22.94 | ||||||
6 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 23.00 | ||||||
7 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 23.14 | ||||||
8 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 23.30 | ||||||
9 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 23.69 | ||||||
10 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 23.81 | ||||||
11 | Margith Ehlers Fisker | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 24.05 | ||||||
12 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 24.25 | ||||||
13 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 24.89 | ||||||
14 | Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.57 | ||||||
15 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 27.51 | ||||||
16 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.61 | ||||||
17 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.85 | ||||||
18 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 28.91 | ||||||
19 | Laura Andersen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.54 | ||||||
20 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 30.58 | ||||||
21 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.08 | ||||||
22 | Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.98 | ||||||
23 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 46.32 | ||||||
- | Andrea Vinther Larsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 6, 25m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Max Rimmer Larsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 21.03 | ||||||
2 | Mads Mazur | 2002 | Holstebro Svømme Club | 21.81 | ||||||
3 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 21.88 | ||||||
4 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 22.22 | ||||||
5 | Joachim L. Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 22.56 | ||||||
6 | Rasmus Axholt | 2002 | Herning Svømmeklub | 22.70 | ||||||
7 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 23.09 | ||||||
8 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 23.85 | ||||||
9 | Tobias Bork Kristensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 26.46 | ||||||
10 | Niclas Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.29 | ||||||
11 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.33 | ||||||
- | Elias Skjoldborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.67 | ||||||
2 | Therese Ravens | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.33 | ||||||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 53.22 | ||||||
4 | Emily Høgsberg | 1999 | Ulfborg Svømmeklub | 53.58 | ||||||
5 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 53.81 | ||||||
6 | Astrid B. Thomsen | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 54.06 | ||||||
7 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 54.11 | ||||||
8 | Camilla S Mortensen | 2003 | Struer Svømmeklub | 55.40 | ||||||
9 | Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.66 | ||||||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 56.49 | ||||||
11 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 56.75 | ||||||
12 | Alma Barkholt-Søndergaard | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 57.85 | ||||||
13 | Sarah Dejgaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 57.97 | ||||||
14 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 57.98 | ||||||
15 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 58.03 | ||||||
16 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 58.15 | ||||||
17 | Margith Ehlers Fisker | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 58.81 | ||||||
18 | Alberte Birkmose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 59.03 | ||||||
19 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 59.18 | ||||||
20 | Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 59.42 | ||||||
21 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 59.43 | ||||||
22 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:00.57 | ||||||
23 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:03.67 | ||||||
24 | Cecilia Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:04.51 | ||||||
25 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:04.58 | ||||||
26 | Laura Andersen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.25 | ||||||
27 | Sofie Routh | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:11.46 | ||||||
28 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:12.69 | ||||||
29 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 1:19.48 | ||||||
31 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:38.07 | ||||||
32 | Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:46.52 | ||||||
- | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim L. Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.33 | ||||||
2 | Kasper Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.28 | ||||||
3 | Peter van Aken | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.88 | ||||||
4 | Emil B. Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 54.42 | ||||||
5 | Viktor Udbye | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 55.07 | ||||||
6 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 55.94 | ||||||
7 | Andreas Jeppesen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.04 | ||||||
8 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.27 | ||||||
9 | Niclas Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 59.65 | ||||||
10 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 59.89 | ||||||
11 | Robert Udbye | 2002 | Svømmeklubben Banditten | 1:02.09 | ||||||
12 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:02.54 | ||||||
13 | Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:04.12 | ||||||
14 | Max Rimmer Larsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:04.24 | ||||||
15 | Benjamin Sund | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 1:07.75 | ||||||
16 | Nikolai Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:08.33 | ||||||
17 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:14.23 | ||||||
18 | Daniel Stauning-Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:18.15 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 46.94 | ||||||
2 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 47.13 | ||||||
3 | Therese Ravens | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.46 | ||||||
4 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 53.23 | ||||||
5 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 56.05 | ||||||
6 | Cecilia Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:00.60 | ||||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:00.67 | ||||||
8 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:04.04 | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 51.49 | ||||||
2 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 58.65 | ||||||
3 | Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 59.65 | ||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:28.69 | ||||||
2 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:30.54 | ||||||
3 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:30.66 | ||||||
4 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:31.34 | ||||||
5 | Astrid B. Thomsen | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 1:40.21 | ||||||
6 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:42.26 | ||||||
7 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:42.65 | ||||||
8 | Signe Dahl Johansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:43.47 | ||||||
9 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:44.57 | ||||||
10 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:45.35 | ||||||
11 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:45.75 | ||||||
12 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:46.22 | ||||||
13 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:53.66 | ||||||
14 | Sofie Routh | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:02.46 | ||||||
15 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 2:04.70 | ||||||
16 | Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:04.91 | ||||||
17 | Alberte Birkmose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:09.60 | ||||||
- | Andrea Vinther Larsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Jeppesen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:29.25 | ||||||
2 | Kasper Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:32.16 | ||||||
3 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:34.14 | ||||||
4 | Mads Mazur | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:35.47 | ||||||
5 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:36.70 | ||||||
6 | Peter van Aken | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:39.16 | ||||||
7 | Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:42.30 | ||||||
8 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:44.83 | ||||||
9 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:04.03 | ||||||
10 | Tobias Bork Kristensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:08.58 | ||||||
11 | Daniel Stauning-Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:08.83 | ||||||
12 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:20.00 | ||||||
- | Elias Skjoldborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 13, 8 x T-shirt Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Herning Mix 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:39.00 | ||||||
2 | Erritsø Mix 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:43.90 | ||||||
3 | Holstebro Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:17.95 | ||||||
4 | Ulfborg Mix | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 5:20.22 | ||||||
5 | Banditten Mix | 0 | Svømmeklubben Banditten | 5:35.66 | ||||||
6 | Holstebro Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:11.47 | ||||||
Løb 14, 5 xpladeræs mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Erritsø Mix 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:37.56 | ||||||
2 | Herning Mix 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 4:59.77 | ||||||
3 | Banditten Mix | 0 | Svømmeklubben Banditten | 5:00.55 | ||||||
4 | Herning Mix 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 5:03.29 | ||||||
5 | Holstebro Mix 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:13.97 | ||||||
6 | Ulfborg Mix | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 5:21.67 | ||||||
7 | Holstebro Mix 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:48.33 | ||||||
8 | Holstebro Mix 4 | 1900 | Holstebro Svømme Club | 6:17.27 | ||||||
9 | Holstebro Mix 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 6:49.56 | ||||||
Løb 15, Egen definerede Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Brande Træner 1 | 0 | Svømmeklubben Banditten | DNS | ||||||
- | Erritsø Træner 1 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Erritsø Træner 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Herning Træner 1 | 0 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Herning Træner 2 | 0 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Holstebro Træner 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Holstebro Træner 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Holstebro Træner 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Holstebro Træner1 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Ulfborg Træner | 0 | Ulfborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Jeppesen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.53 | ||||||
2 | Viktor Udbye | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 39.27 | ||||||
3 | Rasmus Axholt | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.63 | ||||||
4 | Kasper Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.19 | ||||||
5 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 41.40 | ||||||
6 | Max Rimmer Larsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.84 | ||||||
7 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.89 | ||||||
8 | Peter van Aken | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.42 | ||||||
9 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.00 | ||||||
10 | Mads Mazur | 2002 | Holstebro Svømme Club | 43.26 | ||||||
11 | Emil B. Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 44.41 | ||||||
12 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.62 | ||||||
13 | Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 44.87 | ||||||
14 | Joachim L. Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.19 | ||||||
15 | Robert Udbye | 2002 | Svømmeklubben Banditten | 46.81 | ||||||
16 | Niclas Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.22 | ||||||
17 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.56 | ||||||
18 | Tobias Bork Kristensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 50.39 | ||||||
19 | Daniel Stauning-Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 50.72 | ||||||
20 | Benjamin Sund | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 51.12 | ||||||
21 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 55.34 | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Elias Skjoldborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Nikolai Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 17, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 38.10 | ||||||
2 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.72 | ||||||
3 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.13 | ||||||
4 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 40.59 | ||||||
5 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.30 | ||||||
6 | Alma Barkholt-Søndergaard | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 42.65 | ||||||
6 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.65 | ||||||
8 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.69 | ||||||
9 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.72 | ||||||
10 | Emily Høgsberg | 1999 | Ulfborg Svømmeklub | 43.41 | ||||||
11 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.47 | ||||||
12 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 43.86 | ||||||
13 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.05 | ||||||
14 | Therese Ravens | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.50 | ||||||
15 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.80 | ||||||
16 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.34 | ||||||
17 | Margith Ehlers Fisker | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.08 | ||||||
17 | Signe Dahl Johansen | 2001 | Herning Svømmeklub | 46.08 | ||||||
19 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 47.15 | ||||||
20 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.43 | ||||||
21 | Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.48 | ||||||
22 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 49.06 | ||||||
23 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 49.56 | ||||||
24 | Cecilia Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 50.28 | ||||||
25 | Nicole Frydendahl Høj | 2002 | Holstebro Svømme Club | 50.70 | ||||||
26 | Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.11 | ||||||
27 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.89 | ||||||
28 | Alberte Birkmose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 52.58 | ||||||
29 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 52.62 | ||||||
30 | Laura Andersen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.88 | ||||||
31 | Sofie Routh | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.19 | ||||||
32 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 53.39 | ||||||
33 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 1:01.85 | ||||||
34 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:04.24 | ||||||
35 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:04.35 | ||||||
36 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:05.96 | ||||||
37 | Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:19.44 | ||||||
38 | Andrea Vinther Larsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:05.63 | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Mazur | 2002 | Holstebro Svømme Club | 47.26 | ||||||
2 | Max Rimmer Larsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.88 | ||||||
3 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 49.14 | ||||||
4 | Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 51.41 | ||||||
5 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 51.49 | ||||||
6 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 52.53 | ||||||
7 | Peter van Aken | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.85 | ||||||
8 | Tobias Bork Kristensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 59.72 | ||||||
9 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:03.26 | ||||||
10 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:05.04 | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Elias Skjoldborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 47.17 | ||||||
2 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.78 | ||||||
3 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 48.60 | ||||||
4 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 48.94 | ||||||
5 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 50.97 | ||||||
6 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.34 | ||||||
7 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 52.50 | ||||||
8 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 52.60 | ||||||
9 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.61 | ||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.74 | ||||||
11 | Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.04 | ||||||
12 | Alberte Birkmose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 53.95 | ||||||
13 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 55.11 | ||||||
14 | Cecilia Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 55.37 | ||||||
15 | Nicole Frydendahl Høj | 2002 | Holstebro Svømme Club | 56.38 | ||||||
16 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 56.59 | ||||||
17 | Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 57.16 | ||||||
18 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 58.75 | ||||||
19 | Sofie Routh | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:02.84 | ||||||
20 | Laura Andersen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:03.60 | ||||||
21 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 1:04.43 | ||||||
22 | Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:05.49 | ||||||
23 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:05.81 | ||||||
24 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:06.66 | ||||||
25 | Andrea Vinther Larsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:21.53 | ||||||
Løb 20, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim L. Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 22.08 | ||||||
2 | Kasper Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 22.75 | ||||||
3 | Andreas Jeppesen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 23.80 | ||||||
4 | Emil B. Pedersen | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 23.93 | ||||||
5 | Mads Mazur | 2002 | Holstebro Svømme Club | 24.07 | ||||||
6 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 24.28 | ||||||
7 | Viktor Udbye | 1999 | Svømmeklubben Banditten | 24.53 | ||||||
8 | Robert Udbye | 2002 | Svømmeklubben Banditten | 25.18 | ||||||
9 | Peter van Aken | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 25.38 | ||||||
10 | Niclas Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.85 | ||||||
11 | Max Rimmer Larsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.93 | ||||||
12 | Rasmus Axholt | 2002 | Herning Svømmeklub | 27.34 | ||||||
13 | Benjamin Sund | 2000 | Ulfborg Svømmeklub | 27.42 | ||||||
14 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 28.81 | ||||||
15 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.66 | ||||||
16 | Nikolai Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 31.40 | ||||||
17 | Daniel Stauning-Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.41 | ||||||
18 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.90 | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Elias Skjoldborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 21, 25m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Adam | 2001 | Struer Svømmeklub | 23.43 | ||||||
2 | Emily Høgsberg | 1999 | Ulfborg Svømmeklub | 23.46 | ||||||
3 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Herning Svømmeklub | 23.75 | ||||||
4 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 24.27 | ||||||
5 | Christina Kyed | 1998 | Struer Svømmeklub | 24.30 | ||||||
6 | Trine Bjerregaard Nielsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 24.40 | ||||||
7 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 24.52 | ||||||
8 | Therese Ravens | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 24.55 | ||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 24.90 | ||||||
10 | Sarah Dejgaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 24.97 | ||||||
11 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 25.07 | ||||||
12 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 25.31 | ||||||
13 | Alma Barkholt-Søndergaard | 2001 | Svømmeklubben Banditten | 25.32 | ||||||
14 | Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 25.50 | ||||||
15 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 25.77 | ||||||
16 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 25.85 | ||||||
17 | Margith Ehlers Fisker | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.43 | ||||||
18 | Alberte Birkmose Winding | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.83 | ||||||
19 | Annika H. Albertsen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.00 | ||||||
20 | Kamilla Kamstrup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 27.47 | ||||||
21 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.58 | ||||||
22 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 28.94 | ||||||
23 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.50 | ||||||
24 | Sofie Routh | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.30 | ||||||
25 | Laura Andersen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.99 | ||||||
26 | Anne Wenzell | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.36 | ||||||
27 | Nicole Frydendahl Høj | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.39 | ||||||
28 | Ida Flarup | 2005 | Ulfborg Svømmeklub | 32.46 | ||||||
29 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.68 | ||||||
30 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.79 | ||||||
31 | Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 40.53 | ||||||
32 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.55 | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 22, 25m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 21.03 | ||||||
2 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 21.61 | ||||||
3 | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 23.57 | ||||||
4 | Rasmus Axholt | 2002 | Herning Svømmeklub | 23.74 | ||||||
5 | Kasper Stenbæk | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 24.32 | ||||||
Løb 23, 25m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ganderup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 20.11 | ||||||
2 | Laura Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 21.91 | ||||||
3 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 22.11 | ||||||
4 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 22.43 | ||||||
5 | Margith Ehlers Fisker | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 23.20 | ||||||
6 | Emily Høgsberg | 1999 | Ulfborg Svømmeklub | 24.14 | ||||||
7 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 24.51 | ||||||
8 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 24.95 | ||||||
9 | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | 25.67 | ||||||
10 | Cecilia Steen | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 26.24 | ||||||
11 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 26.26 | ||||||
12 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 26.62 | ||||||
13 | Amalie Krogh | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 27.45 | ||||||
14 | Sarah Dejgaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.89 | ||||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joachim L. Villemoes | 1997 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.24 | ||||||
2 | Martin Brinks | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.88 | ||||||
3 | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:50.12 | ||||||
4 | Andreas Jeppesen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:51.26 | ||||||
5 | Mikkel Søby | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:52.92 | ||||||
6 | Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:56.87 | ||||||
7 | Niclas Hansen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:24.21 | ||||||
8 | Tobias Bork Kristensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:25.18 | ||||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:44.01 | ||||||
2 | Mette Flarup | 2002 | Ulfborg Svømmeklub | 1:44.92 | ||||||
3 | Therese Ravens | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:45.62 | ||||||
4 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:56.13 | ||||||
5 | Lærke Wittenberg | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:02.68 | ||||||
6 | Mathilde Marthedal Markma | 2001 | Holstebro Svømme Club | 2:02.97 | ||||||
7 | Anna Mosegaard | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:03.50 | ||||||
8 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:05.11 | ||||||
- | Natascha Holm Byskov | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 26, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Drenge 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:48.44 | ||||||
Kasper Stenbæk | 2001 | 41.44 | 41.44 | |||||||
Martin Brinks | 1999 | |||||||||
Max Rimmer Larsen | 2000 | |||||||||
Peter van Aken | 1998 | 2:48.44 | 2:48.44 | |||||||
2 | Holstebro Drenge 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:53.25 | ||||||
Mathias Palbom Dyrmose | 2001 | 44.53 | 44.53 | |||||||
Jacob Hopff | 2001 | |||||||||
Mikkel Søby | 2001 | |||||||||
Magnus A H Christensen | 2001 | 2:53.25 | 2:53.25 | |||||||
3 | Branditten | 2002 | Svømmeklubben Banditten | 2:57.07 | ||||||
Robert Udbye | 2002 | 46.10 | 46.10 | |||||||
Viktor Udbye | 1999 | |||||||||
Alma Barkholt Søndergaard | 2001 | |||||||||
Emil B. Pedersen | 2001 | 2:57.07 | 2:57.07 | |||||||
4 | Holstebro Drenge 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:27.52 | ||||||
Mads Mazur | 2002 | 44.66 | 44.66 | |||||||
Mads Lund | 2002 | |||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | |||||||||
Nikolai Pilgaard | 2004 | 3:27.52 | 3:27.52 | |||||||
Løb 27, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ulfborg Piger 1 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 2:54.87 | ||||||
Sofie Ganderup | 2002 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Cecilia Steen | 2002 | |||||||||
Emily Høgsberg | 1999 | |||||||||
Mette Flarup | 2002 | 2:54.87 | 2:54.87 | |||||||
2 | Herning Piger 1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:56.32 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Anna Mosegaard | 2002 | |||||||||
Amalie Kristensen | 2003 | |||||||||
Signe Dahl Johansen | 2001 | 2:56.32 | 2:56.32 | |||||||
3 | Erritsø Piger 2 | 0 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:10.43 | ||||||
Mie K. Svane | 2000 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Laura Andersen | 1999 | |||||||||
Margith Ehlers Fisker | 2000 | |||||||||
Lærke Wittenberg | 2001 | 3:10.43 | 3:10.43 | |||||||
4 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 3:19.01 | ||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 47.76 | 47.76 | |||||||
Christina Kyed | 1998 | |||||||||
Maja Svendsgård | 2002 | |||||||||
Klea Christensen | 2001 | 3:19.01 | 3:19.01 | |||||||
5 | Herning Piger 2 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:26.59 | ||||||
Alberte Birkmose Winding | 1999 | 54.26 | 54.26 | |||||||
Ida Lykke Therkildsen | 1999 | |||||||||
Maja Fjord Kristensen | 2002 | |||||||||
Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 3:26.59 | 3:26.59 | |||||||
6 | Holstebro Piger 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 3:27.26 | ||||||
Benedikte S.r. Skjoldborg | 2002 | 55.22 | 55.22 | |||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | |||||||||
Sofie Routh | 2002 | |||||||||
Annika H. Albertsen | 2001 | 3:27.26 | 3:27.26 | |||||||
7 | Ulfborg Piger 2 | 0 | Ulfborg Svømmeklub | 3:48.11 | ||||||
Ida Flarup | 2005 | 1:04.27 | 1:04.27 | |||||||
Amalie Krogh | 2002 | |||||||||
Kamilla Kamstrup | 2002 | |||||||||
Sofie Ganderup | 2002 | 3:48.11 | 3:48.11 | |||||||
8 | Holstebro Piger 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 4:20.79 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Maja Valbjørn Nielsen | 2003 | |||||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | |||||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 4:20.79 | 4:20.79 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 03 februar 2013 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 11:57 |