Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | MidtvestCup 3 | Udskriftsdato | 10 marts 2012 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 marts 2012 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flarup | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:13.29 | ||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd ved indslag | |||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:16.06 | ||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:20.76 | ||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:31.57 | ||||||
4 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:32.49 | ODIII | |||||
5 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:34.18 | ||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:45.25 | ||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:18.20 | ||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:18.24 | ||||||
3 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 1:23.83 | ||||||
4 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:25.83 | ||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:28.14 | ||||||
6 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:29.85 | ||||||
7 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 1:32.49 | ODII | |||||
7 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:32.49 | ODI | |||||
9 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:40.52 | ||||||
10 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:42.85 | ||||||
- | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Emilia Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 1:16.40 | ||||||
2 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:28.66 | ||||||
- | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:10.03 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:15.30 | ||||||
3 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:26.75 | ||||||
4 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:29.44 | ||||||
5 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:29.50 | ||||||
6 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:30.47 | ||||||
7 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:36.60 | ||||||
8 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:41.16 | ||||||
9 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:44.55 | ||||||
10 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:45.55 | ||||||
- | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | En hånd i vendi. 25m | |||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:14.03 | ||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:15.84 | ||||||
3 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:16.89 | ||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:20.59 | ||||||
5 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:42.96 | ||||||
- | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:03.05 | ||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:03.53 | ||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:06.98 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:10.47 | ||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:13.70 | ||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 1:28.87 | ||||||
- | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:51.72 | ||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:55.80 | ||||||
3 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 4:19.31 | ||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Oprejst i vand. 150m | |||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:58.90 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:03.55 | ||||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:05.71 | ||||||
4 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:10.22 | ||||||
5 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:11.99 | ||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:14.38 | ||||||
7 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 3:15.38 | ||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 3:22.63 | ||||||
9 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:25.99 | ||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:34.82 | ||||||
11 | Pernille Gjørup Eriksen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 3:39.45 | ||||||
12 | Iben Damgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:39.61 | ||||||
13 | Kristine Flarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:48.69 | ||||||
14 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:54.02 | ||||||
15 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 4:01.48 | ||||||
16 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 4:02.85 | ||||||
17 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 4:14.08 | ||||||
18 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 4:20.65 | ||||||
19 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 4:25.32 | ||||||
20 | Helena Kristensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:32.44 | ||||||
- | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend. 50m | |||||
- | Johanne Kappel | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 150m | |||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:54.28 | ||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 3:00.75 | ||||||
3 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:12.37 | ||||||
4 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 3:17.55 | ||||||
5 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 3:33.96 | ||||||
6 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:38.29 | ||||||
7 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 3:50.12 | ||||||
- | Karla-Johanne Bangsholt | 1998 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Laura Cebula | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:59.45 | ||||||
- | Thea Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 3:48.07 | ||||||
2 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 3:49.81 | ||||||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 3:56.50 | ||||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 4:02.81 | ||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 4:07.41 | ||||||
- | Jacob Agger | 2001 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:52.69 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:54.79 | ||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 2:54.99 | ||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:02.98 | ||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:20.26 | ||||||
6 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:20.96 | ||||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:34.43 | ||||||
8 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:38.06 | ||||||
9 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:41.43 | ||||||
10 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 4:03.69 | ||||||
11 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 4:04.55 | ||||||
12 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 4:15.95 | ||||||
- | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | En hånd i vend. 100m | |||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 2:49.40 | ODII | |||||
2 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:57.95 | ||||||
3 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:10.46 | ||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:10.74 | ||||||
5 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:17.59 | ||||||
6 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 3:30.29 | ||||||
7 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 3:30.39 | ||||||
8 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | Struer Svømmeklub | 3:32.86 | ||||||
9 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 3:42.21 | ||||||
10 | Thomas Nielsen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:52.41 | ||||||
- | Jonatan Gade Holm | 1998 | Videbæk Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:39.64 | ||||||
2 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:49.40 | ODI | |||||
3 | Thomas Frandsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 3:14.01 | ||||||
4 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 3:33.93 | ||||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:21.00 | ||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:27.07 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:38.55 | ||||||
4 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:46.04 | ||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 1:48.10 | ||||||
6 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:48.12 | ||||||
7 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:48.96 | ||||||
8 | Charlotte Mejlhede Østerg | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:59.31 | ||||||
9 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:01.02 | ||||||
- | Carli Mark | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fortsat bev. 75m | |||||
- | Caroline Godsk Poulsen | 2001 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven 75m | |||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej bev. 75m | |||||
- | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven 75m | |||||
- | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven 75m | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:16.62 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:18.29 | ||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:21.19 | ||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:23.05 | ||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:23.79 | ||||||
6 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:25.70 | ||||||
7 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:25.79 | ||||||
8 | Emma Højer Nielsen | 1999 | Egvad Svømmeklub | 1:27.51 | ||||||
9 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:29.98 | ||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:30.11 | ||||||
11 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:30.13 | ||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:32.40 | ||||||
13 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:33.45 | ||||||
14 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:39.53 | ||||||
15 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:40.10 | ||||||
16 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:40.18 | ||||||
17 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:41.98 | ||||||
18 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:42.73 | ||||||
19 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:53.18 | ||||||
20 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:58.45 | ||||||
21 | Natashja Hansen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 2:14.73 | ||||||
22 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 2:25.45 | ||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Helena Kristensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | |||||
- | Johanne Kappel | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven 25m | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:09.84 | ||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:13.87 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:19.00 | ||||||
4 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 1:20.89 | ||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:24.06 | ||||||
6 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:27.27 | ODI | |||||
6 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:27.27 | ODII | |||||
8 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:27.59 | ||||||
9 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:28.56 | ||||||
10 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:30.19 | ||||||
11 | Henriette Lørdal | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:37.33 | ||||||
12 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:39.84 | ||||||
- | Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej berør. vend. 25m | |||||
- | Emma Holm | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Svøm på maven 75m | |||||
Løb 37, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Emilia Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 1:20.95 | ||||||
2 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:25.30 | ||||||
3 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 1:32.89 | ||||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:34.29 | ||||||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:36.83 | MDII | |||||
3 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:42.78 | ||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:44.55 | ||||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:47.26 | ||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:50.20 | ||||||
7 | Jacob Agger | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:55.44 | ||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:55.65 | ||||||
- | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 75m | |||||
- | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:12.20 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:13.73 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:18.41 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:21.37 | ||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:25.17 | ||||||
6 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:25.63 | ||||||
7 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:26.81 | ||||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:27.70 | MDII | |||||
9 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:28.02 | ||||||
10 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:31.40 | ||||||
11 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:32.16 | ||||||
12 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:33.96 | ||||||
13 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:34.21 | ||||||
14 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:35.38 | ||||||
15 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:36.05 | ||||||
16 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:36.83 | MDI | |||||
17 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:37.32 | ||||||
18 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:40.02 | ||||||
19 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 1:46.34 | ||||||
- | Daniel Mogensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på maven 25m | |||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:10.96 | ||||||
2 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:13.60 | ||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:14.53 | ||||||
4 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:21.93 | ||||||
5 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:27.70 | MDI | |||||
6 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:38.67 | ||||||
7 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 1:39.51 | ||||||
- | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 38, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 1:07.67 | ODI | |||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:07.67 | ODII | |||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:10.90 | ||||||
4 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:15.82 | ||||||
5 | Thomas Frandsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:30.52 | ||||||
- | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev. 50m | |||||
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:31.81 | 6:26.90 | |||||
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:23.02 | 5:47.83 | |||||
2 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:24.77 | 5:57.61 | |||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:28.79 | 6:01.33 | |||||
4 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:20.44 | 6:06.70 | |||||
5 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:27.77 | 6:06.99 | |||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:27.90 | 6:10.46 | |||||
7 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:38.14 | 6:40.02 | |||||
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:15.00 | 5:28.51 | |||||
2 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:22.58 | 5:49.46 | |||||
Løb 39, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 1:19.69 | 5:37.32 | |||||
2 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:29.95 | 6:15.30 | |||||
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:18.95 | 5:28.17 | |||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:19.63 | 5:29.94 | |||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:17.40 | 5:40.34 | |||||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:42.35 | 6:32.91 | |||||
5 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:50.95 | 7:02.50 | |||||
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:19.93 | 5:17.20 | |||||
2 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:12.64 | 5:20.99 | |||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:19.30 | 5:25.10 | |||||
Løb 40, 400m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:11.81 | 5:13.29 | |||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:16.65 | 5:18.40 | |||||
Løb 41, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 34.00 | ||||||
2 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.75 | ||||||
3 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.38 | ||||||
4 | Mette Flarup | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.66 | ||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.82 | ||||||
6 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 42.00 | ||||||
7 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.41 | ||||||
8 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 42.42 | ||||||
9 | Caroline Godsk Poulsen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 43.15 | ||||||
10 | Carli Mark | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.40 | ||||||
11 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.20 | ||||||
12 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.50 | ||||||
13 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 47.78 | ||||||
14 | Charlotte Mejlhede Østerg | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.03 | ||||||
15 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 49.68 | ||||||
16 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 57.59 | ||||||
17 | Julia Krause Bonnerup Nie | 2001 | Thisted Svømmeklub | 57.86 | ||||||
18 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 58.85 | ||||||
19 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:02.23 | ||||||
Løb 41, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 31.44 | ||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.91 | ||||||
3 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.74 | ||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.13 | ||||||
5 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 33.29 | ||||||
6 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.00 | ||||||
7 | Emma Højer Nielsen | 1999 | Egvad Svømmeklub | 34.33 | ||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.63 | ||||||
9 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 34.73 | ||||||
10 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.82 | ||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.07 | ||||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.33 | ODII | |||||
13 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.59 | ||||||
14 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 35.88 | ||||||
15 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.45 | ||||||
16 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.56 | ||||||
17 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.21 | ||||||
18 | Kristine Flarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.32 | MDI | |||||
19 | Pernille Gjørup Eriksen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 38.39 | ||||||
20 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 38.45 | ||||||
21 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.10 | ||||||
22 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.80 | ||||||
23 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 41.34 | ||||||
24 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 42.13 | ||||||
25 | Johanne Kappel | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.77 | ||||||
26 | Iben Damgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.86 | ||||||
27 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 47.29 | ||||||
28 | Natashja Hansen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 49.35 | ||||||
29 | Helena Kristensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 51.15 | ||||||
30 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:02.70 | ||||||
- | Christina Rustin Nielsen | 1999 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 41, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.00 | ||||||
2 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 30.68 | MDII | |||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 30.68 | MDI | |||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 31.11 | ||||||
5 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 31.50 | ||||||
6 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.11 | ||||||
7 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 32.85 | ||||||
8 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 33.09 | ||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 33.26 | ||||||
10 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.47 | ||||||
11 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 35.05 | ||||||
12 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 35.09 | ||||||
13 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.28 | ||||||
14 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.33 | ODI | |||||
15 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.93 | ||||||
16 | Henriette Lørdal | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.51 | ||||||
17 | Stine Mardal | 1997 | Snedsted Svømmeklub | 37.32 | MDII | |||||
18 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.27 | ||||||
19 | Karla-Johanne Bangsholt | 1998 | Durup IF | 39.33 | ||||||
20 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 41.25 | ||||||
21 | Emma Holm | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.49 | ||||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Dissing | 1997 | Snedsted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 41, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.27 | ||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 31.35 | ||||||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.85 | ||||||
4 | Maja Emilia Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 32.06 | ||||||
5 | Nanna Jensen | 1995 | Snedsted Svømmeklub | 33.59 | ||||||
6 | Louise Holt | 1994 | Snedsted Svømmeklub | 37.85 | ||||||
- | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Thea Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 42, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 37.19 | ||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 38.64 | ||||||
3 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 38.96 | ||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.68 | ||||||
5 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 41.91 | ||||||
6 | Oliver Veile | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.03 | ||||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.99 | ||||||
8 | Oliver Tang Skov | 2002 | Thisted Svømmeklub | 43.06 | ||||||
9 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.31 | ||||||
10 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.43 | ||||||
11 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 44.61 | ||||||
12 | Victor Bech | 2002 | Thisted Svømmeklub | 47.45 | ||||||
13 | Magnus Hilstrøm | 2001 | Thisted Svømmeklub | 50.12 | ||||||
14 | Jacob Agger | 2001 | Thisted Svømmeklub | 52.49 | ||||||
15 | Sebastian Veile | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 52.51 | ||||||
Løb 42, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 28.11 | ||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.76 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.80 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 29.99 | ||||||
5 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.68 | ||||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 31.75 | ||||||
7 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.80 | ||||||
8 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.34 | ||||||
9 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 32.60 | ||||||
10 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.40 | ODI | |||||
11 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 34.32 | ||||||
12 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 34.39 | ||||||
13 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.76 | ||||||
14 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.26 | ||||||
15 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.08 | ||||||
16 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 36.23 | ||||||
17 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.39 | ||||||
18 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.74 | ||||||
19 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.79 | ||||||
20 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 36.85 | ||||||
21 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.99 | ||||||
22 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.33 | ||||||
23 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 39.89 | ||||||
24 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 40.20 | ||||||
25 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.25 | ||||||
26 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.74 | ||||||
27 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.79 | ||||||
28 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 41.40 | ||||||
29 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 43.40 | ||||||
30 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.65 | ||||||
31 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.93 | ||||||
- | Daniel Mogensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Løb 42, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 27.10 | ||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.01 | ||||||
3 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 29.24 | ||||||
4 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 30.20 | ||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 30.24 | ||||||
6 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 30.85 | ||||||
7 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.44 | ||||||
8 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 33.01 | ||||||
9 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 35.75 | ||||||
10 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | Struer Svømmeklub | 36.65 | ||||||
11 | Thomas Nielsen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 42.73 | ||||||
12 | Martin Ibsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 47.78 | ||||||
- | Jonatan Gade Holm | 1998 | Videbæk Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 42, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.09 | ||||||
2 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.32 | ||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 30.53 | ||||||
4 | Thomas Frandsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.72 | ||||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.40 | ODII | |||||
- | Mathias Jessen | 1990 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tape på fingeren | |||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 3:00.82 | ||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 3:10.60 | ||||||
3 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:45.14 | ||||||
4 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 4:02.96 | ||||||
- | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på ryg i brys | |||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:43.61 | ||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:53.73 | ||||||
3 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:56.28 | ||||||
4 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:56.42 | ||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 2:58.93 | ||||||
6 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 3:00.93 | ||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 3:00.99 | ||||||
8 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 3:06.22 | ||||||
9 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 3:06.31 | ||||||
10 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:23.42 | ||||||
11 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:23.78 | ||||||
12 | Kristine Flarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 3:36.00 | ||||||
13 | Caroline Clausen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:47.25 | ||||||
14 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:48.52 | ||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:40.19 | ||||||
2 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:42.90 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 2:48.22 | ||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 2:50.86 | ||||||
5 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 3:02.15 | ||||||
6 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:03.81 | ||||||
7 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 3:04.07 | ||||||
8 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 3:09.25 | ||||||
9 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 3:12.88 | ||||||
10 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 3:12.95 | ||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:18.11 | ||||||
- | Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Løb 43, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:52.79 | ||||||
2 | Maja Emilia Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 2:55.04 | ||||||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:55.22 | ||||||
4 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:59.24 | ||||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 4:08.58 | ||||||
- | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend. 125m | |||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:36.79 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:39.20 | ODI | |||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:45.31 | ||||||
4 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:58.20 | ||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:07.76 | ||||||
6 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:08.10 | ||||||
7 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:43.61 | ||||||
8 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:47.68 | ||||||
- | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej 2 hæ.vend. 150m | |||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:34.70 | ||||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:39.20 | ODII | |||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:40.10 | ||||||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:40.87 | ||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:43.90 | ||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:51.56 | ||||||
7 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:02.34 | ||||||
8 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 3:02.58 | ||||||
9 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 3:31.64 | ||||||
- | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 44, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:18.58 | ||||||
2 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 2:22.25 | ||||||
3 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:29.02 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:31.53 | ||||||
5 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 2:31.90 | ||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 2:37.89 | ||||||
7 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:44.76 | ||||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 3:13.40 | ||||||
- | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 49.22 | ||||||
2 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 52.47 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 53.84 | ||||||
4 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 54.08 | ||||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 54.22 | ||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 56.68 | ||||||
7 | Mette Flarup | 2002 | Holstebro Svømme Club | 57.88 | ||||||
8 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 58.94 | ||||||
9 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:00.16 | ODII | |||||
10 | Caroline Godsk Poulsen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:00.63 | ||||||
11 | Carli Mark | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.70 | ||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:01.67 | ||||||
13 | Frederikke Kruse | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:11.83 | ||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:13.74 | ||||||
15 | Julie Kappel Petersen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:18.88 | ||||||
- | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Crowl ved start | |||||
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.50 | ||||||
2 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 42.22 | ||||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.26 | ||||||
4 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 43.24 | ||||||
5 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.45 | ||||||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 43.88 | ||||||
7 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 43.92 | ||||||
8 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 45.80 | ||||||
9 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.36 | ||||||
10 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 46.67 | ODII | |||||
10 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 46.67 | ODI | |||||
12 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 47.70 | ||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 47.98 | ||||||
14 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 48.51 | ||||||
15 | Pernille Gjørup Eriksen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 49.01 | ||||||
16 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 49.27 | ||||||
17 | Iben Damgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.72 | ||||||
18 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 50.67 | ||||||
19 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 51.89 | ||||||
20 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 51.94 | ||||||
21 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.31 | ||||||
22 | Johanne Kappel | 1999 | Thisted Svømmeklub | 54.44 | ||||||
23 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 55.23 | ||||||
24 | Emma Højer Nielsen | 1999 | Egvad Svømmeklub | 55.89 | ||||||
25 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 56.02 | ||||||
26 | Cecilie Eskesen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 56.66 | ||||||
27 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 56.83 | ||||||
28 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 57.90 | ||||||
29 | Natashja Hansen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 1:00.16 | ODI | |||||
30 | Helena Kristensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:00.79 | ||||||
- | Christina Rustin Nielsen | 1999 | Durup IF | DNS | ||||||
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 39.70 | ||||||
2 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 42.34 | ||||||
3 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.00 | ||||||
4 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 43.71 | ||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 43.90 | ||||||
6 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 45.25 | ||||||
7 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 46.76 | ||||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 47.07 | ||||||
9 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 47.35 | ||||||
10 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 47.37 | ||||||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 47.46 | ||||||
12 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 49.42 | ||||||
13 | Henriette Lørdal | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.25 | ||||||
14 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 50.58 | ||||||
15 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 50.66 | ||||||
16 | Karla-Johanne Bangsholt | 1998 | Durup IF | 51.21 | ||||||
17 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 56.94 | ||||||
- | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Dissing | 1997 | Snedsted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.52 | ||||||
2 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 46.15 | ||||||
- | Thea Jensen | 1996 | Snedsted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 51.11 | ||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 53.50 | ODI | |||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 53.50 | ODII | |||||
4 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 53.66 | ODI | |||||
5 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 55.05 | ||||||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 55.34 | ||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:02.76 | ||||||
8 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:04.27 | ||||||
9 | Magnus Hilstrøm | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:07.53 | ||||||
10 | Victor Bech | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:11.10 | ||||||
- | Jacob Agger | 2001 | Thisted Svømmeklub | DSQ | En hånd vend 25m | |||||
- | Oliver Tang Skov | 2002 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Asynkrom arme | |||||
- | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend. | |||||
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 36.76 | ||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 38.55 | ||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 38.98 | ||||||
4 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.48 | MDI | |||||
5 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 41.06 | ||||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.26 | ||||||
7 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.17 | ||||||
8 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 43.77 | MDII | |||||
8 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.77 | MDI | |||||
10 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 45.14 | ||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 45.50 | ||||||
12 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 46.34 | MDIII | |||||
12 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 46.34 | MDII | |||||
14 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 46.76 | ||||||
15 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.01 | ||||||
16 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.40 | ||||||
17 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 49.60 | ||||||
18 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 49.66 | ||||||
19 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 49.85 | ||||||
20 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 51.88 | ||||||
21 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 53.66 | ODII | |||||
22 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 55.13 | ||||||
23 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 56.07 | ||||||
24 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 58.75 | ||||||
25 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:00.36 | ODII | |||||
- | Daniel Mogensen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | En hånd vend. | |||||
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 41.19 | ||||||
2 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | Struer Svømmeklub | 44.91 | ||||||
3 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.07 | ||||||
4 | Calum Young | 1997 | Viborg Svømme Klub | 45.94 | ||||||
5 | Daniel Christensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.99 | ||||||
6 | Thomas Nielsen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:00.36 | ODI | |||||
7 | Martin Ibsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:11.98 | ||||||
- | Jonatan Gade Holm | 1998 | Videbæk Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 39.06 | ||||||
2 | Thomas Frandsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 39.48 | MDII | |||||
3 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 46.34 | MDI | |||||
- | Mathias Jessen | 1990 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tape på finger | |||||
Løb 47, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsc Damer 1 | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:02.37 | ||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 32.06 | 32.06 | |||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | |||||||||
Camilla Madsen | 1997 | |||||||||
Helle Dohn | 1998 | 2:02.37 | 2:02.37 | |||||||
2 | Struers Gamle Sild | 0 | Struer Svømmeklub | 2:05.73 | ||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Line Hatting | 1996 | |||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | |||||||||
Lisa Terp | 1999 | 2:05.73 | 2:05.73 | |||||||
3 | VSPIGER1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:11.72 | ||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | |||||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | |||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 2:11.72 | 2:11.72 | |||||||
4 | STM1 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:13.09 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Mathilde Clausen | 1998 | |||||||||
Emma Hiltmar | 1996 | |||||||||
Trine Guldberg | 1999 | 2:13.09 | 2:13.09 | |||||||
5 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:17.25 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | |||||||||
Johanne Laursen | 1999 | |||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 2:17.25 | 2:17.25 | |||||||
6 | Struer Damer 1 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:19.42 | ||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | |||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | |||||||||
Vicki Jensen | 1998 | 2:19.42 | 2:19.42 | |||||||
7 | Durup Swimteam Piger | 1999 | Durup IF | 2:21.22 | ||||||
Ani Frøslev Hansen | 1998 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | |||||||||
Karla-Johanne Bangsholt | 1998 | |||||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 2:21.22 | 2:21.22 | |||||||
8 | Thisted Piger 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:22.22 | ||||||
Sarah Andersen | 1999 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | |||||||||
Sofie Poulsen | 1999 | |||||||||
Louise Sørensen | 2000 | 2:22.22 | 2:22.22 | |||||||
9 | STM2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:23.04 | ||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | |||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | |||||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 2:23.04 | 2:23.04 | |||||||
10 | VSPIGER2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:27.50 | ||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 39.21 | 39.21 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | |||||||||
Ida Kristensen | 1998 | |||||||||
Pernille Gjørup Eriksen | 1999 | 2:27.50 | 2:27.50 | |||||||
11 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:35.87 | ||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Kristine Flarup | 1999 | |||||||||
Isabella Bach | 2002 | |||||||||
Stine T. Søndergaard | 1998 | 2:35.87 | 2:35.87 | |||||||
12 | STM3 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:36.73 | ||||||
Signe Laugesen | 2001 | 42.61 | 42.61 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | |||||||||
Henriette Lørdal | 1998 | |||||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 2:36.73 | 2:36.73 | |||||||
13 | Poseidon Piger | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:54.12 | ||||||
Iben Damgaard | 2000 | 46.02 | 46.02 | |||||||
Elisabeth Pedersen | 2000 | |||||||||
Emma Holm | 1998 | |||||||||
Carli Mark | 2002 | 2:54.12 | 2:54.12 | |||||||
14 | STM4 | 0 | Herning Svømmeklub | 3:04.15 | ||||||
Linda Strunge | 2000 | 44.95 | 44.95 | |||||||
Caroline Clausen | 2000 | |||||||||
Frederikke Kruse | 2002 | |||||||||
Laura Gam | 2001 | 3:04.15 | 3:04.15 | |||||||
15 | Thisted Piger 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:11.50 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Johanne Kappel | 1999 | |||||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | |||||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 3:11.50 | 3:11.50 | |||||||
16 | Thisted Piger 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:43.49 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 48.27 | 48.27 | |||||||
Julia Krause Bonnerup Nie | 2001 | |||||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | |||||||||
Helena Kristensen | 2000 | 3:43.49 | 3:43.49 | |||||||
- | Herning Killerwhales | 0 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | 72 | DNS | ||||||||
- | VSPIGER3 | 0 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | 4 | DNS | ||||||||
Løb 48, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | VSDRENGE1 | 0 | Viborg Svømme Klub | 1:48.12 | ||||||
Lasse Kammer | 1995 | 27.01 | 27.01 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | |||||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | |||||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 1:48.12 | 1:48.12 | |||||||
2 | Struer Old Boys | 0 | Struer Svømmeklub | 1:53.60 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | |||||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | |||||||||
Mathias Kær | 1999 | 1:53.60 | 1:53.60 | |||||||
3 | STM1 | 0 | Herning Svømmeklub | 1:56.09 | ||||||
Simon Bak Jeppesen | 1997 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | |||||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | |||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 1:56.09 | 1:56.09 | |||||||
4 | VSDRENGE3 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:04.24 | ||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Martin S Jespersen | 1997 | |||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | |||||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 2:04.24 | 2:04.24 | |||||||
5 | VSDRENGE2 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:04.41 | ||||||
Thomas Frandsen | 1995 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | |||||||||
Anders Husted | 1997 | |||||||||
Frederik Rossavik | 1997 | 2:04.41 | 2:04.41 | |||||||
6 | Thisted Drenge 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:09.24 | ||||||
Marcus Boesen | 1999 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | |||||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | |||||||||
Frederik Jessen | 1998 | 2:09.24 | 2:09.24 | |||||||
7 | Struer Herrer 4 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:12.40 | ||||||
William Kaaber | 1999 | 32.41 | 32.41 | |||||||
Jonas Andersen | 1999 | |||||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | |||||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 2:12.40 | 2:12.40 | |||||||
8 | VSDRENGE4 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:19.25 | ||||||
Andreas Bach Nielsen | 1998 | 34.25 | 34.25 | |||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | |||||||||
Marcus Pedersen | 2000 | |||||||||
Calum Young | 1997 | 2:19.25 | 2:19.25 | |||||||
9 | STM2 | 0 | Herning Svømmeklub | 2:21.16 | ||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | |||||||||
Frederik W. Nørgaard | 1999 | |||||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 2:21.16 | 2:21.16 | |||||||
10 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:24.39 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 2:24.39 | 2:24.39 | |||||||
11 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 2:26.68 | ||||||
Anders N Pedersen | 1999 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Magnus Oliver Christensen | 1997 | |||||||||
William Bach Larsen | 2001 | |||||||||
Laurits Kaaber | 1999 | 2:26.68 | 2:26.68 | |||||||
12 | Thisted Drenge 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:27.95 | ||||||
Andrej Jessen | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Jacob Nyvang Jensen | 1999 | |||||||||
Oliver Bech | 2000 | |||||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | 2:27.95 | 2:27.95 | |||||||
13 | VSDRENGE5 | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:51.00 | ||||||
Sebastian Lauritsen | 2000 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Martin Ibsen | 1998 | |||||||||
Mathias Pedersen | 2002 | |||||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | 2:51.00 | 2:51.00 | |||||||
14 | Poseidon Drenge | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:58.61 | ||||||
Tobias Meier | 2000 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | |||||||||
Sebastian Veile | 2003 | |||||||||
Oliver Veile | 2001 | 2:58.61 | 2:58.61 | |||||||
15 | Thisted Drenge 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:06.26 | ||||||
Jacob Agger | 2001 | 51.35 | 51.35 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | |||||||||
Anders Storgaard Nielsen | 2000 | |||||||||
Thomas Nielsen | 1998 | 3:06.26 | 3:06.26 | |||||||
16 | Thisted Drenge 4 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:15.56 | ||||||
Oliver Tang Skov | 2002 | 47.64 | 47.64 | |||||||
Victor Bech | 2002 | |||||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 3:15.56 | 3:15.56 | |||||||
- | Thisted Drenge 5 | 0 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | 9 | DNS | ||||||||
Løb 100, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.56 | ||||||
Løb 100, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 29.35 | ||||||
Løb 107, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 111, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 112, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:22.20 | ||||||
2 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:33.70 | ||||||
Løb 113, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:30.69 | ||||||
Løb 116, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:16.18 | ||||||
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 34.93 | 1:15.65 | 2:36.71 | ||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 10 marts 2012 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |