Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2011 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 | |||
Stævne by | Struer Svømmehal | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 januar 2011 |
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 286 | 37.98 | 1:23.53 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | 217 | 40.83 | 1:31.56 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 193 | 45.66 | 1:35.34 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Smilla Lyhne | 2000 | 167 | 48.30 | 1:39.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 163 | 43.76 | 1:40.79 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 140 | 46.90 | 1:45.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 117 | 53.10 | 1:52.53 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Sarah Stokvad | 1999 | 117 | 51.36 | 1:52.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 116 | 51.84 | 1:52.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 103 | 56.29 | 1:57.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mai Rossau Noer | 1997 | 297 | 38.09 | 1:22.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Una Møller | 1998 | 278 | 39.15 | 1:24.30 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 240 | 41.64 | 1:28.56 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Anne Mølgaard | 1997 | 208 | 42.76 | 1:32.85 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Emma Rohde | 1997 | 192 | 43.40 | 1:35.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 176 | 45.14 | 1:38.17 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Natalia Rasmussen | 1998 | 172 | 44.90 | 1:39.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Henriette Sørensen | 1997 | 157 | 46.15 | 1:42.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | 149 | 44.42 | 1:43.80 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 138 | 46.74 | 1:46.61 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Søgaard | 1996 | 408 | 34.72 | 1:14.25 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 392 | 36.19 | 1:15.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 377 | 36.38 | 1:16.20 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Katja Lund Cliff | 1996 | 375 | 36.83 | 1:16.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 353 | 36.36 | 1:17.88 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mai Hansen | 1996 | 279 | 38.86 | 1:24.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Christina Mogensen | 1995 | 263 | 39.42 | 1:25.87 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Irene K Pedersen | 1995 | 257 | 40.97 | 1:26.64 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
9 | Anne Bredegaard | 1995 | 230 | 42.06 | 1:29.91 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 227 | 42.51 | 1:30.25 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Maria Møldrup | 1995 | 206 | 44.43 | 1:33.28 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tanja Kandborg | 1995 | 205 | 44.30 | 1:33.39 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
13 | Anne Nielsen | 1996 | 193 | 43.44 | 1:35.31 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nina Ibsen | 1995 | 165 | 47.47 | 1:40.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Louise Sander | 1995 | 161 | 47.64 | 1:41.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sara H Christensen | 1996 | 138 | 50.06 | 1:46.60 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 482 | 32.21 | 1:10.22 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Lise Bak | 1993 | 358 | 36.61 | 1:17.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 346 | 37.64 | 1:18.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Ea Jacobsen | 1991 | 256 | 40.35 | 1:26.71 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
5 | Iben Skov Christensen | 1993 | 142 | 47.64 | 1:45.62 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 198 | 39.15 | 1:23.13 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 163 | 1:28.73 | 1:28.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 119 | 48.91 | 1:38.46 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 67 | 53.09 | 1:59.32 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jens Sørensen | 2001 | 48 | 59.57 | 2:13.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 262 | 34.86 | 1:15.75 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Morten Thomsen | 1997 | 248 | 37.11 | 1:17.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 234 | 35.48 | 1:18.66 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonatan Balladone | 1997 | 214 | 37.93 | 1:21.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Casper Vestergaard | 1997 | 207 | 37.54 | 1:22.01 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Mark Andersen | 1997 | 173 | 40.45 | 1:27.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 172 | 37.34 | 1:27.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christian Rasmussen | 1998 | 164 | 42.53 | 1:28.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 156 | 41.62 | 1:30.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 156 | 40.45 | 1:30.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Junge | 1998 | 148 | 40.72 | 1:31.66 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Toke Cramer | 1998 | 129 | 43.58 | 1:35.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 127 | 45.48 | 1:36.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 110 | 48.21 | 1:41.19 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jakob Vingborg | 1998 | 101 | 48.24 | 1:43.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Asbjørn Buhl | 1997 | 87 | 48.42 | 1:49.23 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Christensen | 1997 | 78 | 54.91 | 1:53.31 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 453 | 29.63 | 1:03.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 446 | 30.11 | 1:03.45 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 362 | 31.44 | 1:08.01 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 348 | 32.71 | 1:08.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 337 | 32.62 | 1:09.64 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Teddi Rasmussen | 1996 | 321 | 32.40 | 1:10.77 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Jannick Maesen | 1995 | 320 | 34.10 | 1:10.87 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kristian Broløs | 1995 | 320 | 34.27 | 1:10.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Jakob Brinkmann | 1996 | 317 | 33.56 | 1:11.12 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 316 | 32.75 | 1:11.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 298 | 33.98 | 1:12.56 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 265 | 35.34 | 1:15.47 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 262 | 35.27 | 1:15.79 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 225 | 36.79 | 1:19.73 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Martin Frederiksen | 1996 | 210 | 38.86 | 1:21.62 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
16 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 190 | 38.62 | 1:24.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 173 | 39.34 | 1:26.96 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Lars Christiansen | 1996 | 173 | 41.28 | 1:27.03 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
19 | Jess Olesen | 1995 | 154 | 43.27 | 1:30.44 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
20 | Jonathan Harbak | 1995 | 133 | 41.64 | 1:35.07 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christian Antonsen | 1996 | 78 | 51.87 | 1:53.68 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DSQ | Ej samtid.berør.50m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 18, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Hopff | 1993 | 472 | 29.29 | 1:02.27 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 469 | 29.77 | 1:02.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benjamin Andersson | 1994 | 433 | 30.63 | 1:04.10 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | 385 | 31.58 | 1:06.66 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Martin Holten Hansen | 1993 | 364 | 32.11 | 1:07.92 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Steen Christensen | 1992 | 363 | 31.17 | 1:07.99 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | 307 | 32.80 | 1:11.83 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Claus S. Jensen | 1990 | 274 | 32.50 | 1:14.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 223 | 38.49 | 1:19.92 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael Lund | 1994 | 99 | 48.03 | 1:44.84 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 313 | 37.87 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 273 | 39.60 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 266 | 39.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 261 | 40.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | 241 | 41.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 237 | 41.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Mette Flaskager | 1999 | 225 | 42.23 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linea Frederiksen | 1999 | 218 | 42.73 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Emma Sand Majlund | 1999 | 212 | 43.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Signe Tramm | 1999 | 209 | 43.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 205 | 43.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 201 | 43.85 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Hannah Holmgaard | 2000 | 184 | 45.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maren Bielefeldt | 1999 | 182 | 45.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Josephine Skadhede | 1999 | 174 | 46.04 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Emilie Mølsted Andersen | 1999 | 173 | 46.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 173 | 46.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 172 | 46.17 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Mette Høgild Svane | 2000 | 171 | 46.31 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Emma Kjær | 1999 | 171 | 46.33 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | 168 | 46.59 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Elena Holmgaard | 2000 | 167 | 46.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 164 | 46.98 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Freya R. Andersen | 2000 | 163 | 47.06 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Sørensen | 2000 | 159 | 47.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
26 | Carla Leone | 2002 | 157 | 47.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Mie Johansen | 1999 | 141 | 49.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Astrid Bisgaard | 2001 | 139 | 49.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Camilla Madvig | 2000 | 123 | 51.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Cecilie Eskesen | 2000 | 106 | 54.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
31 | Ea Christoffersen | 2000 | 99 | 55.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Clara Voetmanm | 2000 | 72 | 1:01.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Katrine Bukh Villesen | 2000 | DSQ | Svømning på maven | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Sarah Andersen | 1999 | DSQ | Svøm på mave vending | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Laugesen | 2001 | DSQ | Svøm på mave vending | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 374 | 35.66 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Cecilie Stefansen | 1997 | 329 | 37.22 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Laura Cebula | 1997 | 321 | 37.54 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 316 | 37.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 315 | 37.76 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 298 | 38.48 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 284 | 39.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Mathilde Clausen | 1998 | 281 | 39.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 266 | 39.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Boel Torp | 1997 | 265 | 40.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 254 | 40.59 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 250 | 40.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Gry Nicolaisen | 1998 | 248 | 40.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Signe Nannerup | 1997 | 242 | 41.22 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Camilla Tromborg | 1998 | 240 | 41.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 235 | 41.64 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Riddersholm | 1997 | 228 | 42.08 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | 208 | 43.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 206 | 43.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Camilla M Kristensen | 1998 | 204 | 43.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Lise Rasmussen | 1997 | 195 | 44.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 192 | 44.53 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 189 | 44.77 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Trine G. Sørensen | 1997 | 189 | 44.79 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Henriette Haugaard | 1997 | 177 | 45.74 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
26 | Emma Rohde | 1997 | 168 | 46.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Amalie Mejer | 1998 | 145 | 48.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Mølgaard | 1997 | DSQ | Svøm på maven 25m | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Anne-Mette Pedersen | 1998 | DSQ | Svømning på maven | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Veile | 1998 | DSQ | Ej berøring vending | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Sofie Kielsholm Jacobsen | 1997 | DSQ | Ej berøring v/vendin | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Svane | 1995 | 422 | 34.27 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 384 | 35.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 371 | 35.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 324 | 37.43 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Anna Jessen | 1995 | 318 | 37.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Funch | 1995 | 318 | 37.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 317 | 37.71 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Mai Hansen | 1996 | 302 | 38.29 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 293 | 38.68 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Julie D. Hald | 1996 | 291 | 38.80 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christine Hansen | 1996 | 283 | 39.14 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anne Bredegaard | 1995 | 263 | 40.13 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Emma Hiltmar | 1996 | 247 | 40.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Sander | 1995 | 240 | 41.38 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Marie Riisgård Jensen | 1996 | 220 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
16 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 214 | 42.98 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Malene Bajlum | 1995 | 210 | 43.25 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Sara H Christensen | 1996 | 131 | 50.57 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 19, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 507 | 32.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 440 | 33.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Lena Hansen | 1993 | 354 | 36.33 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Henriette Høg | 1994 | 317 | 37.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Christina Mejlgaard | 1994 | 212 | 43.08 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 243 | 36.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 234 | 36.71 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 233 | 36.76 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 173 | 40.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 167 | 41.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sebastian Lodahl | 1999 | 147 | 42.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 141 | 43.45 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 138 | 43.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 120 | 45.90 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
10 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 115 | 46.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 109 | 47.39 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Jens Grarup | 1999 | 107 | 47.63 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Andersen | 1999 | 107 | 47.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Arnas Jefimanka | 1999 | 104 | 48.01 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Carsten D. Jensen | 1999 | 97 | 49.22 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 96 | 49.44 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Vendelbo | 1999 | 93 | 49.90 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Lucas Christoffersen | 2000 | 93 | 49.95 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Bjørn Kristensen | 1999 | 84 | 51.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anders N Pedersen | 1999 | 83 | 51.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Peter Kielsholm Jacobsen | 2001 | 76 | 53.47 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 74 | 53.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 59 | 58.24 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mathias Mortensen | 2002 | 52 | 1:00.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 332 | 32.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 316 | 33.19 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 304 | 33.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Fallesen | 1998 | 287 | 34.26 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 262 | 35.35 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Boisen | 1997 | 257 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | 253 | 35.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johnnie Zûlau | 1997 | 230 | 36.88 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 226 | 37.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 217 | 37.61 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frederik Linck | 1997 | 216 | 37.67 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 216 | 37.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mark Andersen | 1997 | 211 | 37.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 204 | 38.38 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 194 | 39.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 188 | 39.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | August Semrau Andersen | 1997 | 187 | 39.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emil Houlborg | 1998 | 178 | 40.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Træholt | 1997 | 166 | 41.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 161 | 41.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 153 | 42.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 148 | 42.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Kristoffer Kristensen | 1997 | 130 | 44.64 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ulrik Buus Nielsen | 1998 | 123 | 45.45 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
25 | Simon Rasmussen | 1998 | 122 | 45.56 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
26 | Morten Chr. Dam | 1998 | 115 | 46.48 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
27 | Magnus Oliver Christensen | 1997 | 106 | 47.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristian Moltsen | 1998 | 104 | 48.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | 95 | 49.61 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
30 | Christian Fuglsang | 1998 | 81 | 52.20 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
31 | Simon Niese | 1998 | 79 | 52.70 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Severin Bjerre | 1998 | DSQ | Svømning på maven | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Bromer | 1995 | 460 | 29.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | 430 | 29.96 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 416 | 30.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 361 | 31.74 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Friis | 1995 | 360 | 31.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 350 | 32.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 343 | 32.30 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | David Tørring | 1995 | 336 | 32.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Anders L. Mogensen | 1996 | 320 | 33.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristian Broløs | 1995 | 317 | 33.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mathias Petersen | 1995 | 313 | 33.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 306 | 33.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 301 | 33.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Johansen | 1995 | 299 | 33.83 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Casper Trier Jensen | 1996 | 294 | 34.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Buur Persson | 1995 | 281 | 34.53 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 279 | 34.62 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 271 | 34.94 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 265 | 35.18 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Lasse Munkholm | 1996 | 245 | 36.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jesper Jensen | 1996 | 243 | 36.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 238 | 36.49 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Isak Gadegaard | 1996 | 193 | 39.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 190 | 39.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicolaj Nielsen | 1995 | 179 | 40.11 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
26 | Patrick Højgaard | 1996 | 139 | 43.65 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
27 | Christian Antonsen | 1996 | 135 | 44.04 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
28 | Jeppe S Marquard | 1996 | 132 | 44.45 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 119 | 46.01 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Lars Thorsager Jensen | 1996 | 94 | 49.77 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Emil Thomassen | 1996 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Simon Bylling Jensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 443 | 29.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 405 | 30.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 356 | 31.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 283 | 34.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rene Rebsdorf | 1990 | 199 | 38.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Michael Lund | 1994 | 172 | 40.62 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
7 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 168 | 41.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | 113 | 46.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Andersen | 1994 | 106 | 47.84 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Andersson | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 347 | 43.30 | 1:33.37 | 2:23.10 | 3:11.58 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 306 | 45.70 | 1:36.45 | 2:28.12 | 3:19.64 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | 295 | 46.47 | 1:37.69 | 2:30.66 | 3:22.25 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 291 | 47.38 | 1:38.89 | 2:32.22 | 3:22.96 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathilde Kjeldsen | 1999 | 291 | 45.31 | 1:38.92 | 2:30.99 | 3:22.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anette Poulsen | 1999 | 279 | 45.46 | 1:38.58 | 2:33.18 | 3:26.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Nehmdal | 1999 | 266 | 48.04 | 1:40.54 | 2:32.35 | 3:29.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Trine Guldberg | 1999 | 226 | 51.03 | 1:48.06 | 2:45.07 | 3:40.96 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 204 | 53.26 | 1:51.45 | 2:51.47 | 3:48.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 197 | 51.46 | 1:51.53 | 2:53.45 | 3:51.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mette Flaskager | 1999 | 197 | 54.79 | 1:54.17 | 2:53.56 | 3:51.34 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Astrid Bisgaard | 2001 | 171 | 57.47 | 1:58.80 | 3:02.05 | 4:02.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maren Bielefeldt | 1999 | 170 | 58.54 | 2:01.68 | 3:02.53 | 4:02.77 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Mie Johansen | 1999 | 149 | 56.70 | 2:01.66 | 3:09.96 | 4:13.99 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Eskesen | 2000 | 118 | 1:02.99 | 2:12.47 | 3:27.44 | 4:34.38 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Camilla Madvig | 2000 | 102 | 1:04.47 | 2:18.49 | 3:33.08 | 4:48.28 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ea Christoffersen | 2000 | 101 | 1:01.75 | 2:15.13 | 3:31.61 | 4:48.99 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Voetmanm | 2000 | 62 | 1:18.89 | 2:49.50 | 4:19.83 | 5:40.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Camilla Madsen | 1997 | 407 | 41.36 | 1:27.64 | 2:14.73 | 3:01.65 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 385 | 42.19 | 1:29.07 | 2:17.23 | 3:04.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thea Rud Iversen | 1997 | 371 | 42.30 | 1:29.80 | 2:18.69 | 3:07.33 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 327 | 45.15 | 1:35.28 | 2:24.74 | 3:15.23 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 312 | 45.60 | 1:37.69 | 2:28.06 | 3:18.50 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Signe Nannerup | 1997 | 295 | 45.16 | 1:37.55 | 2:31.66 | 3:22.13 | |||
Durup IF | ||||||||||
7 | Emma F. Sørensen | 1998 | 279 | 47.49 | 1:40.42 | 2:32.12 | 3:25.96 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 269 | 47.34 | 1:40.08 | 2:34.70 | 3:28.34 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 264 | 46.85 | 1:40.24 | 2:34.36 | 3:29.74 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 252 | 50.06 | 1:44.71 | 2:40.42 | 3:32.99 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Sara Stecher | 1997 | 251 | 52.16 | 1:46.01 | 2:39.51 | 3:33.32 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 244 | 51.74 | 1:45.85 | 2:41.15 | 3:35.49 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Matilda Mikkelsen | 1997 | 229 | 49.67 | 1:44.88 | 2:43.06 | 3:40.08 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Helena Rasmussen | 1998 | 203 | 49.37 | 1:46.87 | 2:47.26 | 3:48.87 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Mejer | 1998 | 193 | 52.38 | 1:52.90 | 2:54.19 | 3:52.98 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Henriette Sørensen | 1997 | 183 | 52.49 | 1:52.98 | 2:55.86 | 3:57.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Rebekka Kusk | 1998 | 180 | 57.74 | 1:58.24 | 3:01.44 | 3:58.29 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 581 | 38.49 | 1:19.14 | 1:59.41 | 2:41.30 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Frederikke Agerbo Modin | 1996 | 477 | 39.43 | 1:23.15 | 2:08.46 | 2:52.21 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 411 | 40.64 | 1:26.89 | 2:13.78 | 3:01.04 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nadja Christiansen | 1995 | 393 | 40.92 | 1:27.03 | 2:15.94 | 3:03.71 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Johanne Kølbæk | 1996 | 382 | 44.24 | 1:31.12 | 2:19.76 | 3:05.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tashia Lundvig | 1996 | 347 | 43.41 | 1:33.44 | 2:22.11 | 3:11.45 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie D. Hald | 1996 | 334 | 44.74 | 1:34.34 | 2:24.30 | 3:13.93 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 294 | 47.27 | 1:38.29 | 2:30.53 | 3:22.34 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
9 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 275 | 47.36 | 1:40.16 | 2:34.87 | 3:26.87 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tanja Kandborg | 1995 | 256 | 49.30 | 1:43.43 | 2:39.04 | 3:32.02 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
11 | Malene Bajlum | 1995 | 245 | 48.30 | 1:42.86 | 2:38.35 | 3:35.20 | |||
Durup IF | ||||||||||
12 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 241 | 50.17 | 1:44.77 | 2:42.31 | 3:36.27 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Irene K Pedersen | 1995 | 232 | 51.16 | 1:47.50 | 2:45.24 | 3:39.15 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Anne Nielsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Søe Beith | 1996 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 566 | 35.89 | 1:16.43 | 2:00.24 | 2:42.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Helle Kjær | 1994 | 519 | 38.42 | 1:20.73 | 2:04.07 | 2:47.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lise Bak | 1993 | 323 | 46.21 | 1:35.22 | 2:24.79 | 3:16.15 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
4 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 290 | 46.20 | 1:38.16 | 2:31.83 | 3:23.38 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lene Engemann | 1994 | 263 | 48.85 | 1:41.40 | 2:36.65 | 3:29.91 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
6 | Birgitte Mark Jensen | 1994 | 259 | 49.25 | 1:42.80 | 2:38.00 | 3:31.00 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Ea Jacobsen | 1991 | 229 | 48.64 | 1:45.38 | 2:44.00 | 3:39.95 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Boesen | 1999 | 229 | 45.55 | 1:36.33 | 2:27.79 | 3:17.22 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Toke Michaelsen | 1999 | 214 | 45.93 | 1:37.30 | 2:30.91 | 3:21.74 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 181 | 48.77 | 1:44.05 | 2:40.51 | 3:33.18 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 155 | 53.88 | 1:50.44 | 2:48.93 | 3:44.51 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 139 | 57.43 | 1:55.89 | 2:55.97 | 3:53.21 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anders N Pedersen | 1999 | 117 | 55.78 | 2:00.12 | 3:02.97 | 4:06.60 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lucas Christoffersen | 2000 | 112 | 58.08 | 2:01.58 | 3:06.95 | 4:10.00 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 77 | 1:04.25 | 2:17.65 | 3:31.33 | 4:43.63 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anders Mehlsen | 2001 | 69 | 1:06.82 | 2:21.77 | 3:38.42 | 4:54.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Mortensen | 2002 | 45 | 1:17.00 | 2:46.51 | 4:16.59 | 5:39.10 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alex Terp | 1997 | 359 | 39.91 | 1:23.85 | 2:08.22 | 2:49.75 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Knudsen | 1997 | 319 | 39.60 | 1:24.20 | 2:10.80 | 2:56.63 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Casper Vestergaard | 1997 | 303 | 40.17 | 1:26.53 | 2:14.60 | 2:59.65 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
4 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 278 | 41.06 | 1:27.53 | 2:17.21 | 3:04.91 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Toke Cramer | 1998 | 274 | 45.11 | 1:33.77 | 2:20.16 | 3:05.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 273 | 42.35 | 1:29.17 | 2:18.22 | 3:05.95 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emil Træholt | 1997 | 260 | 42.81 | 1:31.02 | 2:20.20 | 3:09.18 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Houlborg | 1998 | 242 | 45.16 | 1:34.36 | 2:25.09 | 3:13.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johnnie Zûlau | 1997 | 237 | 44.56 | 1:34.57 | 2:25.50 | 3:14.86 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victor Prange | 1997 | 235 | 45.49 | 1:34.95 | 2:25.78 | 3:15.46 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mark Andersen | 1997 | 231 | 44.74 | 1:34.81 | 2:25.52 | 3:16.75 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 162 | 51.14 | 1:48.30 | 2:45.59 | 3:41.28 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jakob Vingborg | 1998 | 157 | 51.99 | 1:49.93 | 2:47.44 | 3:43.79 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristian Moltsen | 1998 | 140 | 52.56 | 1:51.58 | 2:54.30 | 3:52.33 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rune Svejgaard | 1997 | 133 | 49.79 | 1:49.57 | 2:51.87 | 3:56.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Daniel Christensen | 1997 | 132 | 56.87 | 1:57.68 | 3:00.86 | 3:57.12 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simon Niese | 1998 | 130 | 53.95 | 1:55.36 | 2:57.80 | 3:57.95 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes Kjærgaard | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Brinkmann | 1996 | 393 | 38.71 | 1:19.83 | 2:02.70 | 2:44.77 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Teddi Rasmussen | 1996 | 378 | 38.26 | 1:20.49 | 2:03.51 | 2:46.91 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
3 | Jannick Maesen | 1995 | 350 | 39.37 | 1:23.39 | 2:07.80 | 2:51.23 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Birk | 1996 | 308 | 41.23 | 1:27.09 | 2:13.09 | 2:58.60 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Beck | 1996 | 297 | 41.19 | 1:27.12 | 2:14.69 | 3:00.89 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 279 | 42.51 | 1:29.86 | 2:17.86 | 3:04.63 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Peter Guldberg | 1996 | 273 | 42.71 | 1:30.21 | 2:18.56 | 3:06.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Christian Tramm | 1996 | 268 | 40.27 | 1:27.36 | 2:17.13 | 3:07.17 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Lars Christiansen | 1996 | 249 | 45.21 | 1:33.03 | 2:22.64 | 3:11.90 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
10 | Patrick Højgaard | 1996 | 240 | 41.52 | 1:30.57 | 2:23.40 | 3:14.23 | |||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
11 | Jonathan Harbak | 1995 | 165 | 50.90 | 1:48.61 | 2:47.74 | 3:40.07 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Christian Antonsen | 1996 | 158 | 49.03 | 1:48.32 | 2:46.83 | 3:43.44 | |||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Jess Olesen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Rasmussen | 1993 | 460 | 35.65 | 1:16.14 | 1:57.18 | 2:36.32 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 447 | 35.92 | 1:16.35 | 1:57.93 | 2:37.82 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 373 | 38.26 | 1:22.23 | 2:06.84 | 2:47.58 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Claus S. Jensen | 1990 | 372 | 36.86 | 1:19.55 | 2:03.53 | 2:47.75 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 363 | 38.53 | 1:21.64 | 2:06.01 | 2:49.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Martin Holten Hansen | 1993 | 350 | 38.53 | 1:22.54 | 2:07.02 | 2:51.31 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 321 | 40.14 | 1:25.22 | 2:11.61 | 2:56.25 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rene Rebsdorf | 1990 | 304 | 40.25 | 1:25.74 | 2:13.61 | 2:59.49 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
9 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 289 | 42.42 | 1:29.00 | 2:16.52 | 3:02.45 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 235 | 44.77 | 1:34.60 | 2:26.32 | 3:15.62 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Lønstrup | 1993 | 125 | 51.95 | 1:52.86 | 2:56.85 | 4:01.42 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 318 | 39.01 | 1:24.58 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 310 | 41.86 | 1:25.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Anette Poulsen | 1999 | 272 | 42.46 | 1:29.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | 258 | 43.08 | 1:30.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 254 | 43.23 | 1:31.13 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Johanne Laursen | 1999 | 251 | 45.71 | 1:31.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Signe Tramm | 1999 | 238 | 45.05 | 1:33.20 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Smilla Lyhne | 2000 | 238 | 44.90 | 1:33.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 235 | 47.04 | 1:33.55 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Sarah Stokvad | 1999 | 235 | 44.16 | 1:33.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mette Flaskager | 1999 | 228 | 42.74 | 1:34.50 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 226 | 44.53 | 1:34.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 225 | 43.61 | 1:34.94 | |||||
Durup IF | ||||||||||
14 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 214 | 46.96 | 1:36.53 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 214 | 45.85 | 1:36.58 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Linea Frederiksen | 1999 | 212 | 45.58 | 1:36.83 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Louise Sørensen | 2000 | 208 | 46.87 | 1:37.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mette Høgild Svane | 2000 | 205 | 47.54 | 1:37.96 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maren Bielefeldt | 1999 | 196 | 49.07 | 1:39.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 189 | 46.93 | 1:40.54 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 178 | 49.31 | 1:42.66 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Astrid Bisgaard | 2001 | 175 | 51.76 | 1:43.24 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Klara Therkildsen | 1999 | 172 | 50.71 | 1:43.86 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Kjær | 1999 | 166 | 48.97 | 1:44.96 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 159 | 50.82 | 1:46.47 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Josephine Skadhede | 1999 | 153 | 49.34 | 1:47.99 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Freya R. Andersen | 2000 | 147 | 52.25 | 1:49.40 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Sarah Andersen | 1999 | 139 | 51.34 | 1:51.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mie Johansen | 1999 | 133 | 56.59 | 1:53.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 109 | 58.44 | 2:01.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Signe Laugesen | 2001 | 106 | 54.39 | 2:02.13 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ea Christoffersen | 2000 | 97 | 58.98 | 2:05.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla Madvig | 2000 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Eskesen | 2000 | DSQ | Afslut mave v/ryg | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | DSQ | Svøm mave v/ryg | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Voetmanm | 2000 | DSQ | Ej synkrone arme fly | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | DSQ | Afslut. på mave, ryg | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde Kjeldsen | 1999 | DSQ | Afslut mave v/ryg | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 408 | 36.13 | 1:17.84 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Camilla Madsen | 1997 | 403 | 37.56 | 1:18.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 390 | 37.05 | 1:19.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thea Rud Iversen | 1997 | 367 | 38.52 | 1:20.64 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Una Møller | 1998 | 339 | 38.01 | 1:22.83 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Mai Rossau Noer | 1997 | 338 | 38.39 | 1:22.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Stefansen | 1997 | 337 | 38.75 | 1:22.99 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Christina Schlott Køpke | 1997 | 316 | 40.03 | 1:24.74 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 315 | 39.36 | 1:24.86 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 311 | 40.70 | 1:25.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 306 | 40.92 | 1:25.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 298 | 41.11 | 1:26.46 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Camilla Tromborg | 1998 | 294 | 40.31 | 1:26.80 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sara Stecher | 1997 | 287 | 41.35 | 1:27.58 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
15 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 276 | 42.63 | 1:28.67 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mathilde Clausen | 1998 | 273 | 41.96 | 1:29.02 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 272 | 40.54 | 1:29.15 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
18 | Natalia Rasmussen | 1998 | 264 | 42.43 | 1:30.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 264 | 45.29 | 1:30.06 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Riddersholm | 1997 | 260 | 42.62 | 1:30.43 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Signe Nannerup | 1997 | 260 | 41.94 | 1:30.43 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Camilla M Kristensen | 1998 | 253 | 43.29 | 1:31.27 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Gry Nicolaisen | 1998 | 244 | 44.12 | 1:32.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Helena Rasmussen | 1998 | 237 | 45.00 | 1:33.35 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 232 | 43.13 | 1:33.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emma Rohde | 1997 | 231 | 43.34 | 1:34.14 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 229 | 43.39 | 1:34.32 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
28 | Henriette Sørensen | 1997 | 223 | 46.75 | 1:35.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anne Mølgaard | 1997 | 220 | 43.11 | 1:35.67 | |||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Trine G. Sørensen | 1997 | 212 | 42.76 | 1:36.89 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 204 | 45.86 | 1:38.06 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
32 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 202 | 49.56 | 1:38.47 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
33 | Vicki Jensen | 1998 | 200 | 46.15 | 1:38.66 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
34 | Matilda Mikkelsen | 1997 | 198 | 48.87 | 1:39.09 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 187 | 47.91 | 1:41.00 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Lisa Brayd | 1997 | 183 | 49.63 | 1:41.64 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
37 | Amalie Mejer | 1998 | 174 | 47.40 | 1:43.52 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Cebula | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 537 | 34.40 | 1:11.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | 437 | 35.55 | 1:16.11 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katja Lund Cliff | 1996 | 429 | 35.81 | 1:16.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Emilie Søgaard | 1996 | 408 | 36.14 | 1:17.88 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Johanne Kølbæk | 1996 | 399 | 39.12 | 1:18.45 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christine Hansen | 1996 | 391 | 38.77 | 1:18.94 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 381 | 36.12 | 1:19.63 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anna Jessen | 1995 | 373 | 38.18 | 1:20.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mai Hansen | 1996 | 360 | 36.92 | 1:21.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
10 | Laura Funch | 1995 | 354 | 38.59 | 1:21.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Camilla Svane | 1995 | 352 | 37.78 | 1:21.76 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nadja Christiansen | 1995 | 349 | 40.41 | 1:22.01 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
13 | Julie D. Hald | 1996 | 342 | 39.41 | 1:22.58 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christina Mogensen | 1995 | 340 | 38.04 | 1:22.76 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 336 | 38.04 | 1:23.04 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tashia Lundvig | 1996 | 325 | 39.53 | 1:23.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 281 | 44.13 | 1:28.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anne Bredegaard | 1995 | 275 | 40.57 | 1:28.79 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Anne Nielsen | 1996 | 274 | 43.02 | 1:28.87 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Irene K Pedersen | 1995 | 273 | 40.85 | 1:29.00 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
21 | Maria Møldrup | 1995 | 268 | 42.87 | 1:29.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 262 | 43.44 | 1:30.29 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Tanja Kandborg | 1995 | 260 | 42.94 | 1:30.43 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
24 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | 257 | 43.10 | 1:30.82 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sara H Christensen | 1996 | 165 | 49.22 | 1:45.28 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 23, 100m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 566 | 32.81 | 1:09.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 469 | 34.35 | 1:14.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | 449 | 36.08 | 1:15.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sanne Engemann | 1994 | 377 | 36.90 | 1:19.93 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
5 | Lena Hansen | 1993 | 360 | 36.66 | 1:21.18 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Lise Bak | 1993 | 333 | 41.16 | 1:23.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
7 | Lene Engemann | 1994 | 305 | 40.34 | 1:25.82 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
8 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 275 | 42.33 | 1:28.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Iben Skov Christensen | 1993 | 231 | 44.48 | 1:34.10 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Ea Jacobsen | 1991 | DSQ | Afslut. ryg på mave | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 251 | 37.74 | 1:20.47 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | 246 | 37.33 | 1:21.00 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | 218 | 38.89 | 1:24.40 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 196 | 41.26 | 1:27.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 175 | 42.09 | 1:30.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 170 | 45.43 | 1:31.60 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sebastian Lodahl | 1999 | 139 | 46.03 | 1:37.92 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 136 | 49.55 | 1:38.73 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Grarup | 1999 | 130 | 48.05 | 1:40.22 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Arnas Jefimanka | 1999 | 107 | 47.34 | 1:46.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Carsten D. Jensen | 1999 | 105 | 51.12 | 1:47.43 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 105 | 47.93 | 1:47.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Lucas Christoffersen | 2000 | 103 | 53.96 | 1:48.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bjørn Kristensen | 1999 | 101 | 52.54 | 1:49.00 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Andersen | 1999 | 100 | 54.35 | 1:49.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Mehlsen | 2001 | 63 | 1:04.79 | 2:07.51 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Mortensen | 2002 | 37 | 1:13.74 | 2:32.00 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Hjalmar Kjærn | 1999 | DSQ | Afslut.ryg på maven | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jens Sørensen | 2001 | DSQ | 1 hånd vend.75m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Boldrup Birn | 2000 | DSQ | Usynkron arm fly | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | DSQ | Usonkrone arme i fly | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 353 | 34.24 | 1:11.83 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 349 | 34.82 | 1:12.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 292 | 35.03 | 1:16.48 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Vestergaard | 1997 | 286 | 38.79 | 1:17.02 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 285 | 35.14 | 1:17.14 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Boisen | 1997 | 283 | 37.62 | 1:17.28 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Johnnie Zûlau | 1997 | 246 | 36.75 | 1:20.97 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Træholt | 1997 | 246 | 38.85 | 1:21.05 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonatan Balladone | 1997 | 238 | 37.69 | 1:21.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | 235 | 38.16 | 1:22.20 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Kasper Kross | 1997 | 230 | 37.54 | 1:22.82 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 229 | 37.91 | 1:22.99 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Junge | 1998 | 210 | 41.86 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
14 | Simon Johannsen | 1998 | 207 | 40.64 | 1:25.80 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Emil Houlborg | 1998 | 206 | 42.33 | 1:25.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 205 | 39.15 | 1:26.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christian Rasmussen | 1998 | 201 | 42.13 | 1:26.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 198 | 40.28 | 1:27.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 197 | 40.43 | 1:27.24 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Frederik Linck | 1997 | 194 | 40.75 | 1:27.61 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 180 | 43.15 | 1:29.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | August Semrau Andersen | 1997 | 170 | 41.96 | 1:31.60 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Kristoffer Kristensen | 1997 | 169 | 43.00 | 1:31.84 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
24 | Jakob Vingborg | 1998 | 164 | 44.75 | 1:32.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 159 | 46.81 | 1:33.68 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Bastian Kristensen | 1997 | 146 | 45.18 | 1:36.39 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 146 | 45.64 | 1:36.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Rune Svejgaard | 1997 | 145 | 47.23 | 1:36.53 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anders H Sørensen | 1998 | 129 | 49.79 | 1:40.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kristian Moltsen | 1998 | 122 | 48.56 | 1:42.48 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Severin Bjerre | 1998 | 120 | 50.76 | 1:43.03 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
32 | Daniel Christensen | 1997 | 119 | 49.44 | 1:43.08 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Johannes Hjetmann | 1998 | 113 | 51.93 | 1:44.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Ulrik Buus Nielsen | 1998 | 105 | 54.15 | 1:47.51 | |||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
35 | Simon Rasmussen | 1998 | 87 | 54.24 | 1:54.60 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Simon Niese | 1998 | 79 | 1:00.56 | 1:58.17 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | DSQ | Hænger i banetov | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 491 | 29.82 | 1:04.34 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 458 | 30.43 | 1:05.85 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Friis | 1995 | 433 | 32.59 | 1:07.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 415 | 33.05 | 1:08.03 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anton Bromer | 1995 | 409 | 29.78 | 1:08.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 378 | 32.60 | 1:10.19 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Teddi Rasmussen | 1996 | 365 | 33.24 | 1:11.05 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 363 | 33.75 | 1:11.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Tobias Helmersen | 1995 | 357 | 34.14 | 1:11.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | David Tørring | 1995 | 347 | 34.58 | 1:12.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jannick Maesen | 1995 | 337 | 33.74 | 1:12.96 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Casper Trier Jensen | 1996 | 336 | 34.15 | 1:13.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 333 | 33.22 | 1:13.25 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Buur Persson | 1995 | 328 | 34.50 | 1:13.64 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 305 | 34.34 | 1:15.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 304 | 32.44 | 1:15.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Martin Frederiksen | 1996 | 304 | 35.25 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 288 | 35.66 | 1:16.83 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Jesper Jensen | 1996 | 288 | 37.44 | 1:16.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Lasse Munkholm | 1996 | 285 | 36.90 | 1:17.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sebastian Johansen | 1995 | 284 | 33.60 | 1:17.25 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 283 | 35.35 | 1:17.28 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 283 | 35.62 | 1:17.34 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Jess Olesen | 1995 | 269 | 37.64 | 1:18.63 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
25 | Lasse Nielsen | 1995 | 234 | 39.07 | 1:22.39 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
26 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 218 | 40.57 | 1:24.38 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 210 | 39.35 | 1:25.45 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
28 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 209 | 42.85 | 1:25.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jonathan Harbak | 1995 | 181 | 42.19 | 1:29.71 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
30 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 55 | 1:02.84 | 2:13.46 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Christian Antonsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Lars Christiansen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 24, 100m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 477 | 29.44 | 1:04.96 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Schmidt | 1987 | 463 | 31.01 | 1:05.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Benjamin Andersson | 1994 | 422 | 31.50 | 1:07.70 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Morten Steen Christensen | 1992 | 415 | 32.97 | 1:08.06 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Claus S. Jensen | 1990 | 387 | 33.21 | 1:09.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
6 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 359 | 32.99 | 1:11.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 336 | 34.22 | 1:12.99 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | 305 | 33.14 | 1:15.38 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 297 | 36.60 | 1:16.10 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rene Rebsdorf | 1990 | 280 | 38.35 | 1:17.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Michael Lund | 1994 | 201 | 41.35 | 1:26.70 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 163 | 42.95 | 1:32.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Hasse Hosbond | 1992 | 150 | 47.65 | 1:35.58 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | William Andersen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Stinne Sørensen | 1999 | 333 | 40.11 | 1:24.05 | 2:09.55 | 2:53.46 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 259 | 45.04 | 1:32.44 | 2:21.11 | 3:08.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 247 | 43.96 | 1:33.79 | 2:24.70 | 3:11.43 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Trine Guldberg | 1999 | 244 | 45.39 | 1:35.07 | 2:24.75 | 3:12.36 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 234 | 47.32 | 1:37.36 | 2:29.32 | 3:14.98 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | 229 | 47.49 | 1:36.95 | 2:26.72 | 3:16.38 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 215 | 47.24 | 1:38.67 | 2:29.89 | 3:20.49 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Høgild Svane | 2000 | 212 | 51.01 | 1:43.48 | 2:35.30 | 3:21.44 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 205 | 46.97 | 1:39.19 | 2:31.43 | 3:23.92 | |||
Durup IF | ||||||||||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 194 | 1:42.54 | 2:36.33 | 3:27.44 | 3:27.44 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Freya R. Andersen | 2000 | 194 | 51.39 | 1:43.81 | 2:36.60 | 3:27.67 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Kjær | 1999 | 185 | 50.78 | 1:44.64 | 2:39.75 | 3:30.85 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Carla Leone | 2002 | 165 | 1:49.58 | 2:45.35 | 3:38.98 | 3:38.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mette Flaskager | 1999 | DSQ | Svøm på mave v/75m | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Trine Kjøngerskov | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 391 | 38.02 | 1:20.36 | 2:03.32 | 2:44.38 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 331 | 40.75 | 1:26.05 | 2:11.95 | 2:53.81 | |||
Durup IF | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 321 | 42.12 | 1:26.47 | 2:11.75 | 2:55.61 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Clausen | 1998 | 288 | 42.29 | 1:27.69 | 2:15.89 | 3:02.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gry Nicolaisen | 1998 | 288 | 42.63 | 1:28.30 | 2:15.20 | 3:02.08 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 285 | 1:31.58 | 2:19.05 | 3:02.52 | 3:02.52 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 268 | 44.50 | 1:32.06 | 2:20.36 | 3:06.36 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 226 | 48.11 | 1:39.50 | 2:31.76 | 3:17.39 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Tromborg | 1998 | 224 | 47.48 | 1:38.68 | 2:31.20 | 3:18.01 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 204 | 1:41.98 | 2:35.05 | 3:24.31 | 3:24.31 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Natalia Rasmussen | 1998 | 200 | 1:42.70 | 2:34.69 | 3:25.40 | 3:25.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | 170 | 3:37.06 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | DSQ | Svøm på mave v/75m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | 535 | 35.14 | 1:12.26 | 1:50.61 | 2:28.06 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Svane | 1995 | 424 | 38.66 | 1:19.01 | 2:00.46 | 2:39.93 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina Mogensen | 1995 | 376 | 39.48 | 1:21.53 | 2:04.32 | 2:46.55 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 364 | 38.36 | 1:21.38 | 2:06.29 | 2:48.33 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 354 | 40.07 | 1:23.70 | 2:08.09 | 2:49.84 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 341 | 41.28 | 1:25.16 | 2:09.16 | 2:52.05 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 341 | 41.03 | 1:25.18 | 2:09.74 | 2:52.07 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Emma Hiltmar | 1996 | 308 | 42.86 | 1:27.56 | 2:12.77 | 2:57.98 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Louise Sander | 1995 | 254 | 44.28 | 1:32.46 | 2:21.31 | 3:09.89 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Riisgård Jensen | 1996 | 212 | 1:40.74 | 2:33.00 | 3:21.58 | 3:21.58 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | DSQ | Svøm på mave v/125m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie S. Pedersen | 1996 | DSQ | svøm på mave v/175m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Lund Cliff | 1996 | DSQ | svøm på mave v/50m | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 490 | 36.99 | 1:15.96 | 1:55.28 | 2:32.39 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Betina K. Pedersen | 1994 | 470 | 36.20 | 1:14.69 | 1:55.01 | 2:34.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sanne Engemann | 1994 | 348 | 40.21 | 1:23.59 | 2:08.18 | 2:50.90 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
4 | Lena Hansen | 1993 | 335 | 39.31 | 1:22.46 | 2:07.61 | 2:53.05 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 278 | 39.21 | 1:20.29 | 2:01.85 | 2:42.61 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 274 | 39.03 | 1:22.11 | 2:05.21 | 2:43.46 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 269 | 38.84 | 1:21.45 | 2:04.38 | 2:44.32 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | 191 | 43.41 | 1:30.63 | 2:19.06 | 3:04.11 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Lodahl | 1999 | 174 | 45.34 | 1:32.95 | 2:22.31 | 3:10.09 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 152 | 48.38 | 1:39.44 | 2:30.59 | 3:18.61 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 145 | 47.48 | 1:39.81 | 2:33.45 | 3:22.15 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jens Grarup | 1999 | 120 | 52.78 | 1:48.01 | 2:42.86 | 3:34.92 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 117 | 52.29 | 1:48.28 | 2:45.28 | 3:36.90 | |||
Durup IF | ||||||||||
10 | Arnas Jefimanka | 1999 | 86 | 55.18 | 1:57.10 | 2:59.89 | 4:00.21 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Sørensen | 2001 | 71 | 1:02.35 | 2:07.94 | 3:14.05 | 4:16.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anders Mehlsen | 2001 | 50 | 1:06.79 | 2:21.78 | 3:37.65 | 4:48.32 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Nielsen | 1997 | 351 | 36.08 | 1:14.16 | 1:53.88 | 2:30.42 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 327 | 36.12 | 1:15.06 | 1:54.93 | 2:34.00 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 308 | 37.73 | 1:18.32 | 1:59.09 | 2:37.11 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Knudsen | 1997 | 273 | 38.80 | 1:20.56 | 2:02.78 | 2:43.64 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 239 | 40.32 | 1:24.15 | 2:07.97 | 2:50.87 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Victor Prange | 1997 | 225 | 42.39 | 1:26.46 | 2:11.37 | 2:54.44 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 221 | 40.58 | 1:25.52 | 2:11.94 | 2:55.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 220 | 42.56 | 1:26.80 | 2:12.01 | 2:55.83 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 219 | 43.36 | 1:27.78 | 2:12.62 | 2:56.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 169 | 46.29 | 1:36.07 | 2:25.39 | 3:12.11 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jakob Vingborg | 1998 | 150 | 47.74 | 1:37.98 | 2:30.26 | 3:19.49 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 127 | 51.97 | 1:46.80 | 2:43.74 | 3:31.08 | |||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristian Moltsen | 1998 | 109 | 51.34 | 1:48.54 | 2:47.30 | 3:41.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | 66 | 55.99 | 2:01.26 | 3:11.42 | 4:22.72 | |||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DSQ | Ej berøring v/175m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 514 | 32.30 | 1:05.89 | 1:39.69 | 2:12.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Thomas Knudsen | 1996 | 454 | 33.76 | 1:08.37 | 1:42.88 | 2:18.06 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 419 | 32.55 | 1:07.80 | 1:44.62 | 2:21.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 397 | 34.66 | 1:11.04 | 1:47.92 | 2:24.40 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristian Broløs | 1995 | 351 | 35.80 | 1:14.28 | 1:52.65 | 2:30.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | David Tørring | 1995 | 347 | 35.45 | 1:13.26 | 1:52.24 | 2:30.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anders L. Mogensen | 1996 | 346 | 36.55 | 1:14.71 | 1:53.28 | 2:31.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 332 | 35.49 | 1:14.48 | 1:54.48 | 2:33.17 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Beck | 1996 | 297 | 37.83 | 1:18.08 | 1:59.32 | 2:39.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Peter Birk | 1996 | 271 | 38.65 | 1:20.98 | 2:02.56 | 2:44.05 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Isak Gadegaard | 1996 | 190 | 43.35 | 1:29.82 | 2:17.72 | 3:04.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nicolaj Nielsen | 1995 | 167 | 43.30 | 1:32.86 | 2:22.69 | 3:12.53 | |||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 450 | 33.66 | 1:09.13 | 1:43.83 | 2:18.45 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 426 | 33.59 | 1:08.72 | 1:44.44 | 2:21.05 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | 347 | 35.54 | 1:13.61 | 1:52.40 | 2:30.93 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 279 | 38.93 | 1:19.93 | 2:02.71 | 2:42.41 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 349 | 33.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | 339 | 33.33 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 327 | 33.75 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 306 | 34.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 298 | 34.81 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 294 | 34.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | 291 | 35.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 290 | 35.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Tramm | 1999 | 282 | 35.44 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Trine Guldberg | 1999 | 263 | 36.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 244 | 37.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Johanne Laursen | 1999 | 240 | 37.39 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Hannah Holmgaard | 2000 | 237 | 37.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | 236 | 37.62 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Lærke Nehmdal | 1999 | 236 | 37.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Smilla Lyhne | 2000 | 234 | 37.71 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 233 | 37.77 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
18 | Mette Flaskager | 1999 | 231 | 37.91 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 222 | 38.42 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mette Køcks Nielsen | 1999 | 219 | 38.60 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Louise Sørensen | 2000 | 209 | 39.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maren Bielefeldt | 1999 | 205 | 39.44 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Emma Sand Majlund | 1999 | 203 | 39.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Klara Therkildsen | 1999 | 203 | 39.58 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Josephine Skadhede | 1999 | 200 | 39.76 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Anna Mors Mikkelsen | 2000 | 199 | 39.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 198 | 39.88 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Katja Fuglsang Frandsen | 1999 | 188 | 40.62 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
29 | Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 185 | 40.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Astrid Bisgaard | 2001 | 179 | 41.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mette Høgild Svane | 2000 | 169 | 42.07 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mie Johansen | 1999 | 167 | 42.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Carla Leone | 2002 | 160 | 42.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 160 | 42.83 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
35 | Elena Holmgaard | 2000 | 155 | 43.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
36 | Emma Kjær | 1999 | 154 | 43.40 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emilie Mølsted Andersen | 1999 | 151 | 43.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
38 | Freya R. Andersen | 2000 | 150 | 43.71 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Sarah Andersen | 1999 | 150 | 43.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
40 | Cathrine Søs Nielsen | 1999 | 135 | 45.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
41 | Camilla Madvig | 2000 | 130 | 45.90 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Signe Laugesen | 2001 | 121 | 47.05 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Cecilie Eskesen | 2000 | 118 | 47.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
44 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 108 | 48.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
45 | Ea Christoffersen | 2000 | 103 | 49.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Clara Voetmanm | 2000 | 59 | 59.68 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Kjærsgaard | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Cleman Hatting | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Mathilde Kjeldsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Stefansen | 1997 | 403 | 31.48 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 380 | 32.09 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Boel Torp | 1997 | 379 | 32.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Thea Rud Iversen | 1997 | 368 | 32.44 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Camilla Madsen | 1997 | 367 | 32.47 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 362 | 32.61 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 357 | 32.78 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | 351 | 32.95 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Camilla Tromborg | 1998 | 351 | 32.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 347 | 33.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 328 | 33.71 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 324 | 33.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 318 | 34.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathilde Clausen | 1998 | 310 | 34.36 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 309 | 34.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Merethe Mark Jensen | 1997 | 303 | 34.61 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
17 | Camilla Riddersholm | 1997 | 302 | 34.65 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 284 | 35.37 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 282 | 35.44 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 277 | 35.65 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 271 | 35.92 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
22 | Helena Rasmussen | 1998 | 269 | 36.02 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
23 | Signe Nannerup | 1997 | 261 | 36.37 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Anne Mølgaard | 1997 | 260 | 36.41 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
25 | Lise Rasmussen | 1997 | 257 | 36.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Camilla M Kristensen | 1998 | 250 | 36.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 239 | 37.48 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Henriette Haugaard | 1997 | 237 | 37.56 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
29 | Trine G. Sørensen | 1997 | 236 | 37.63 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Rohde | 1997 | 233 | 37.76 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
31 | Vicki Jensen | 1998 | 233 | 37.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 227 | 38.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lisa Brayd | 1997 | 224 | 38.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 220 | 38.51 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
35 | Johanne Veile | 1998 | 219 | 38.60 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
36 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 213 | 38.96 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emma F. Sørensen | 1998 | 203 | 39.54 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
38 | Rebekka Kusk | 1998 | 81 | 53.68 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Kielsholm Jacobsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 491 | 29.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 479 | 29.72 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Astrid Kofoed Lund | 1995 | 430 | 30.80 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Cecilie Kjærgaard | 1996 | 424 | 30.96 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Christine Hansen | 1996 | 412 | 31.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie S. Pedersen | 1996 | 410 | 31.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mai Hansen | 1996 | 404 | 31.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
8 | Johanne Kølbæk | 1996 | 403 | 31.47 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nadja Christiansen | 1995 | 402 | 31.51 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Lonnie Meineche | 1996 | 399 | 31.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Funch | 1995 | 388 | 31.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 380 | 32.10 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emilie Søgaard | 1996 | 376 | 32.22 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Julie D. Hald | 1996 | 371 | 32.35 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anna Jessen | 1995 | 357 | 32.76 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 355 | 32.85 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Tashia Lundvig | 1996 | 342 | 33.25 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Nina Ibsen | 1995 | 338 | 33.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 337 | 33.41 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 334 | 33.51 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Sisse Sørensen | 1996 | 328 | 33.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Tanja Kandborg | 1995 | 318 | 34.06 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
23 | Maria Møldrup | 1995 | 318 | 34.08 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anne Bredegaard | 1995 | 317 | 34.09 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
25 | Maj Møller Nielsen | 1995 | 293 | 35.00 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 291 | 35.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Irene K Pedersen | 1995 | 281 | 35.49 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
28 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 273 | 35.86 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
29 | Louise Sander | 1995 | 255 | 36.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
30 | Malene Bajlum | 1995 | 254 | 36.70 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
31 | Emma Hiltmar | 1996 | 248 | 37.02 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 246 | 37.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sara H Christensen | 1996 | 174 | 41.68 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Kjær | 1994 | 425 | 30.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ea Jacobsen | 1991 | 393 | 31.75 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
3 | Henriette Høg | 1994 | 333 | 33.53 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Lise Bak | 1993 | 320 | 34.00 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Christina Mejlgaard | 1994 | 302 | 34.66 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Iben Skov Christensen | 1993 | 250 | 36.90 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 259 | 31.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | 257 | 31.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 251 | 32.20 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | 234 | 32.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 196 | 34.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 189 | 35.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 164 | 37.12 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sebastian Lodahl | 1999 | 151 | 38.15 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristoffer Østergaard | 1999 | 150 | 38.22 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Jens Grarup | 1999 | 146 | 38.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 132 | 39.82 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Arnas Jefimanka | 1999 | 132 | 39.85 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Carsten D. Jensen | 1999 | 122 | 40.89 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bjørn Kristensen | 1999 | 117 | 41.46 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jonas Andersen | 1999 | 117 | 41.54 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders N Pedersen | 1999 | 112 | 42.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Dalsgaard | 2000 | 111 | 42.19 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 109 | 42.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 102 | 43.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 100 | 43.71 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jens Sørensen | 2001 | 99 | 43.93 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lucas Christoffersen | 2000 | 97 | 44.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
23 | Christian Vendelbo | 1999 | 86 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
24 | Marcus D. Jensen | 2000 | 79 | 47.27 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jonas Thomsen | 1999 | 79 | 47.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 76 | 47.98 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nichlas Andersen | 1999 | 71 | 49.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Peter Kielsholm Jacobsen | 2001 | 66 | 50.32 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Anders Mehlsen | 2001 | 62 | 51.23 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | 54 | 53.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Mathias Mortensen | 2002 | 45 | 57.24 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 349 | 28.83 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 340 | 29.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Morten Thomsen | 1997 | 329 | 29.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Boisen | 1997 | 308 | 30.06 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 293 | 30.55 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Kasper Kross | 1997 | 285 | 30.85 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Jonatan Balladone | 1997 | 284 | 30.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 281 | 31.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 277 | 31.16 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Casper Vestergaard | 1997 | 275 | 31.21 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Johnnie Zûlau | 1997 | 262 | 31.73 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 261 | 31.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 261 | 31.75 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 258 | 31.89 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Emil Træholt | 1997 | 247 | 32.35 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederik Jessen | 1998 | 242 | 32.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristoffer Kristensen | 1997 | 232 | 33.06 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
18 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 229 | 33.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Frederik Linck | 1997 | 224 | 33.41 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Peder Andreas Krarup | 1998 | 224 | 33.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Christian Rasmussen | 1998 | 214 | 33.95 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Asbjørn Buhl | 1997 | 206 | 34.40 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
23 | August Semrau Andersen | 1997 | 203 | 34.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
24 | Toke Cramer | 1998 | 202 | 34.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Lasse Damsgaard Mikkelsen | 1997 | 202 | 34.60 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 191 | 35.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 189 | 35.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Kristian Carlsen | 1998 | 180 | 35.95 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
29 | Claes Heide Pinnerup | 1997 | 178 | 36.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Jakob Vingborg | 1998 | 174 | 36.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Emil Houlborg | 1998 | 167 | 36.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 157 | 37.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Simon Rasmussen | 1998 | 152 | 38.00 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
34 | Morten Chr. Dam | 1998 | 151 | 38.11 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
35 | Bastian Kristensen | 1997 | 149 | 38.29 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
36 | Ulrik Buus Nielsen | 1998 | 139 | 39.23 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
37 | Johannes Hjetmann | 1998 | 137 | 39.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Severin Bjerre | 1998 | 137 | 39.41 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
39 | Anders H Sørensen | 1998 | 135 | 39.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
40 | Daniel Christensen | 1997 | 131 | 39.94 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kristian Moltsen | 1998 | 120 | 41.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
42 | Niels Peter Væver | 1997 | 117 | 41.46 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
43 | Simon Niese | 1998 | 89 | 45.49 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
44 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | 81 | 46.86 | ||||||
Videbæk Svømme Club | ||||||||||
45 | Christian Fuglsang | 1998 | 65 | 50.54 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
- | Jonas Junge | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Helmersen | 1995 | 453 | 26.43 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | 452 | 26.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | 444 | 26.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | 438 | 26.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 409 | 27.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | 408 | 27.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jakob Brinkmann | 1996 | 400 | 27.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
8 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 375 | 28.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Teddi Rasmussen | 1996 | 373 | 28.20 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
10 | Jesper Jensen | 1996 | 372 | 28.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Casper Trier Jensen | 1996 | 363 | 28.46 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicolaj Thostrup | 1995 | 363 | 28.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Martin Frederiksen | 1996 | 359 | 28.57 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
14 | Mathias Petersen | 1995 | 351 | 28.78 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 332 | 29.31 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Emil Buur Persson | 1995 | 332 | 29.32 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Sebastian Johansen | 1995 | 327 | 29.48 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 326 | 29.51 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 316 | 29.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 309 | 30.04 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 294 | 30.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Jens Christian Tramm | 1996 | 288 | 30.74 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Jess Olesen | 1995 | 277 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
23 | Thomas Bie Westphael | 1995 | 277 | 31.13 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
25 | Lasse Munkholm | 1996 | 274 | 31.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Nielsen | 1995 | 273 | 31.28 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
27 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 270 | 31.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lars Christiansen | 1996 | 266 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
29 | Peter Birk | 1996 | 260 | 31.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Simon Bylling Jensen | 1996 | 256 | 31.97 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
31 | Isak Gadegaard | 1996 | 254 | 32.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Albert Buus Rasmussen | 1995 | 242 | 32.57 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
33 | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | 212 | 34.05 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Nicolaj Nielsen | 1995 | 207 | 34.32 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
35 | Lars Thorsager Jensen | 1996 | 196 | 34.94 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
36 | Christian Antonsen | 1996 | 188 | 35.45 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
37 | Jeppe S Marquard | 1996 | 166 | 36.95 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
38 | Carl Emil Thomassen | 1996 | 46 | 56.62 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 515 | 25.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lars Schmidt | 1987 | 485 | 25.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Kristoffer Salomonsen | 1993 | 464 | 26.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | 446 | 26.56 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
5 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 431 | 26.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Hopff | 1993 | 426 | 26.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | 423 | 27.04 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Steen Christensen | 1992 | 420 | 27.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Andersson | 1994 | 417 | 27.17 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Martin Holten Hansen | 1993 | 394 | 27.68 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Claus S. Jensen | 1990 | 351 | 28.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
12 | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 348 | 28.87 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Dennis Kjærsgaard | 1991 | 340 | 29.08 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kim Møller Nielsen | 1992 | 286 | 30.80 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rene Rebsdorf | 1990 | 284 | 30.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
16 | Finn Møller Nielsen | 1994 | 224 | 33.42 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
17 | Michael Lund | 1994 | 204 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
18 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | 181 | 35.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | William Andersen | 1994 | 180 | 35.98 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
20 | Hasse Hosbond | 1992 | 176 | 36.23 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
21 | Martin Lønstrup | 1993 | 157 | 37.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Team Reurts Returns P | 1997 | 393 | 2:07.36 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 31.74 | 1:04.94 | |||||||
Julie Møller Nielsen | 1996 | 29.29 | 1:34.23 | |||||||
Anne V Mikkelsen | 1997 | 33.13 | 2:07.36 | |||||||
2 | Ihf Hold 1 Erhus B | 1997 | 360 | 2:11.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Cecilie Stefansen | 1997 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 33.67 | 1:06.12 | |||||||
Rasmine Birn-Rydder | 1997 | 32.50 | 1:38.62 | |||||||
Una Møller | 1998 | 32.48 | 2:11.10 | |||||||
3 | Hsc Damer 6 | 1997 | 349 | 2:12.49 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Helle Dohn | 1998 | 33.29 | 1:05.99 | |||||||
Camilla Madsen | 1997 | 32.88 | 1:38.87 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | 33.62 | 2:12.49 | |||||||
4 | Skovbakken 2 G | 1997 | 300 | 2:19.32 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Fiona Louise Rasmussen Br | 1998 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Anna Brandenburg Jensen | 1999 | 37.25 | 1:10.29 | |||||||
Katrine Lund Hansen | 1999 | 34.55 | 1:44.84 | |||||||
Christina Schlott Køpke | 1997 | 34.48 | 2:19.32 | |||||||
5 | Struers Gamle Sild N | 1997 | 248 | 2:28.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 35.90 | 35.90 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | 37.71 | 1:13.61 | |||||||
Lisa Terp | 1999 | 33.74 | 1:47.35 | |||||||
Hannah Holmgaard | 2000 | 41.05 | 2:28.40 | |||||||
6 | Ihf Hold 2 Erhus E | 1997 | 238 | 2:30.39 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Signe Tramm | 1999 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Mette Køcks Nielsen | 1999 | 40.07 | 1:15.98 | |||||||
Josephine Skadhede | 1999 | 40.13 | 1:56.11 | |||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 34.28 | 2:30.39 | |||||||
7 | Hsc Damer 8 | 1997 | 228 | 2:32.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 45.51 | 1:26.35 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 36.00 | 2:02.35 | |||||||
Sofie Thorsø | 1992 | 30.40 | 2:32.75 | |||||||
8 | Ikast Søheste J | 1997 | 220 | 2:34.42 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Tromborg | 1998 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 37.94 | 1:11.55 | |||||||
Amalie Mejer | 1998 | 43.51 | 1:55.06 | |||||||
Caroline Mosegaard Knudse | 1999 | 39.36 | 2:34.42 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 4N | 1997 | 217 | 2:35.16 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Emma Rohde | 1997 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 39.17 | 1:17.29 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | 39.56 | 1:56.85 | |||||||
Cecilie Bisgaard | 1998 | 38.31 | 2:35.16 | |||||||
10 | Hsc Damer 7 | 1997 | 216 | 2:35.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Johanne Laursen | 1999 | 38.08 | 38.08 | |||||||
Gry Nicolaisen | 1998 | 37.88 | 1:15.96 | |||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | 42.82 | 1:58.78 | |||||||
Henriette Sørensen | 1997 | 36.65 | 2:35.43 | |||||||
11 | Struer Damer 1 A | 1997 | 214 | 2:35.85 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Lise Rasmussen | 1997 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Camilla M Kristensen | 1998 | 36.40 | 1:14.52 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 37.85 | 1:52.37 | |||||||
Elena Holmgaard | 2000 | 43.48 | 2:35.85 | |||||||
12 | Vildbjerg Piger D | 2000 | 205 | 2:38.10 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 44.08 | 44.08 | |||||||
Laura Cebula | 1997 | 32.18 | 1:16.26 | |||||||
Signe Laugesen | 2001 | 49.19 | 2:05.45 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | 32.65 | 2:38.10 | |||||||
13 | Ikast Hajer G | 1997 | 200 | 2:39.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Tashia Lundvig | 1996 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 36.41 | 1:09.60 | |||||||
Mie Johansen | 1999 | 46.26 | 1:55.86 | |||||||
Rebekka Kusk | 1998 | 43.58 | 2:39.44 | |||||||
14 | Agf Piger J | 1997 | 192 | 2:41.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johanne Juul Petersen | 1999 | 47.28 | 47.28 | |||||||
Carla Leone | 2002 | 42.99 | 1:30.27 | |||||||
Mathilde Kjeldsen | 1999 | 35.96 | 2:06.23 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 35.32 | 2:41.55 | |||||||
15 | Herning Killerwhales 5Q | 1997 | 143 | 2:58.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 50.28 | 50.28 | |||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | |||||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 2:58.40 | 2:58.40 | |||||||
- | Herning Killerwhales 2F | 1997 | DSQ | forkert 1. svømmer | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Herning Killerwhales 3J | 1997 | DSQ | forkert 1. svømmer | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Damer 5 | 0 | 434 | 2:03.19 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Thea Rud Iversen | 1997 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 29.56 | 1:02.15 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 28.92 | 1:31.07 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 32.12 | 2:03.19 | |||||||
2 | Grindsted Piger F | 0 | 390 | 2:07.58 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Cecilie Kjærgaard | 1996 | 30.53 | 30.53 | |||||||
Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | |||||||||
Anne Bredegaard | 1995 | |||||||||
Nadja Christiansen | 1995 | 2:07.58 | 2:07.58 | |||||||
3 | Herning Killerwhales 1R | 0 | 385 | 2:08.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Sisse Sørensen | 1996 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Camilla Svane | 1995 | 32.84 | 1:05.77 | |||||||
Lonnie Meineche | 1996 | 31.51 | 1:37.28 | |||||||
Christine Hansen | 1996 | 30.89 | 2:08.17 | |||||||
4 | Piger 1 Viborg H | 0 | 367 | 2:10.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Boel Torp | 1997 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 34.00 | 1:06.40 | |||||||
Cecilie S. Pedersen | 1996 | 31.68 | 1:38.08 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 32.16 | 2:10.24 | |||||||
5 | Rask Prinsesser 1 D | 1994 | 333 | 2:14.53 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Birgitte Mark Jensen | 1994 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Lene Engemann | 1994 | 32.84 | 1:08.39 | |||||||
Merethe Mark Jensen | 1997 | 34.33 | 1:42.72 | |||||||
Sanne Engemann | 1994 | 31.81 | 2:14.53 | |||||||
6 | Koral Kvinder 11 | 0 | 296 | 2:19.94 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Tanja Kandborg | 1995 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Henriette Haugaard | 1997 | |||||||||
Irene K Pedersen | 1995 | |||||||||
Ea Jacobsen | 1991 | 2:19.94 | 2:19.94 | |||||||
7 | Piger 2 Viborg J | 0 | 289 | 2:20.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Natalia Rasmussen | 1998 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Lærke Nehmdal | 1999 | 37.35 | 1:12.89 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 34.72 | 1:47.61 | |||||||
Nina Ibsen | 1995 | 33.37 | 2:20.98 | |||||||
8 | Århus 1900 Barbiedukker | 0 | 289 | 2:21.05 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Helene Frasez Sørensen | 1995 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Lena Hansen | 1993 | 33.88 | 1:07.35 | |||||||
Astrid Sejr Andersen | 1998 | 36.15 | 1:43.50 | |||||||
Thora Elise Færgemann Jen | 1998 | 37.55 | 2:21.05 | |||||||
9 | Ikast Delfiner B | 0 | 212 | 2:36.39 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Louise Sander | 1995 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Pernille Højland Jensen | 1994 | 37.50 | 1:14.31 | |||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 37.83 | 1:52.14 | |||||||
Cecilie Eskesen | 2000 | 44.25 | 2:36.39 | |||||||
- | Skovbakken 1 C | 0 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Astrid Kofoed Lund | 1995 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Team Reurts Returns R | 1997 | 318 | 1:58.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Tobias M. Kristensen | 1996 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Alex Terp | 1997 | 28.79 | 58.73 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 31.56 | 1:30.29 | |||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | 28.08 | 1:58.37 | |||||||
2 | Grindsted Drenge B | 1997 | 252 | 2:07.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Mikkel Boisen | 1997 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Jonas Junge | 1998 | 32.60 | 1:03.59 | |||||||
Frederik Linck | 1997 | 33.26 | 1:36.85 | |||||||
Frederik Knudsen | 1997 | 30.97 | 2:07.82 | |||||||
3 | Agf Drenge 3 F | 1997 | 232 | 2:11.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 35.12 | 1:07.99 | |||||||
Peder Andreas Krarup | 1998 | 32.74 | 1:40.73 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 30.75 | 2:11.48 | |||||||
4 | Herning Killerwhales 2G | 1997 | 211 | 2:15.62 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Mark Andersen | 1997 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Peter Guldberg | 1996 | 31.68 | 1:04.26 | |||||||
Toke Michaelsen | 1999 | 32.72 | 1:36.98 | |||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 38.64 | 2:15.62 | |||||||
5 | Ikast Delfiner D | 1997 | 200 | 2:18.15 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 26.14 | 53.32 | |||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 42.72 | 1:36.04 | |||||||
Bjørn Kristensen | 1999 | 42.11 | 2:18.15 | |||||||
6 | Vildbjerg Drenge B | 2000 | 132 | 2:38.72 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | 32.17 | 1:16.62 | |||||||
Marcus D. Jensen | 2000 | 49.22 | 2:05.84 | |||||||
Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | 32.88 | 2:38.72 | |||||||
7 | Agf Drenge 4 H | 1997 | 131 | 2:38.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Hjalmar Kjærn | 1999 | 44.70 | 1:26.13 | |||||||
Johannes Hjetmann | 1998 | 38.64 | 2:04.77 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 34.09 | 2:38.86 | |||||||
8 | Koral Herrer 21 | 1997 | 106 | 2:50.65 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Morten Chr. Dam | 1998 | 40.91 | 40.91 | |||||||
Christian Antonsen | 1996 | |||||||||
Christian Vendelbo | 1999 | |||||||||
Mathias Dalsgaard | 2000 | 2:50.65 | 2:50.65 | |||||||
9 | Herning Killerwhales 3K | 1997 | 103 | 2:52.46 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Jens Grarup | 1999 | 40.73 | 40.73 | |||||||
Jens Sørensen | 2001 | 45.27 | 1:26.00 | |||||||
Simon Niese | 1998 | 46.70 | 2:12.70 | |||||||
Daniel Christensen | 1997 | 39.76 | 2:52.46 | |||||||
10 | Herning Killerwhales 4O | 1997 | 78 | 3:09.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | 48.43 | 48.43 | |||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | 41.69 | 1:30.12 | |||||||
Anders Mehlsen | 2001 | 50.03 | 2:20.15 | |||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 49.19 | 3:09.34 | |||||||
- | Drenge 2 Viborg D | 1997 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Frederik M. Mortensen | 1996 | 29.93 | 29.93 | |||||||
- | Skovbakken 1 D | 1997 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 32.47 | 32.47 | |||||||
- | Struer Herrer 2 H | 1997 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Moltsen | 1998 | 42.98 | 42.98 | |||||||
- | Struer Old Boys L | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 4x50m Frisvømning, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Herre 4 | 0 | 472 | 1:43.73 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mads Hopff | 1993 | 27.28 | 27.28 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 25.48 | 52.76 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 25.73 | 1:18.49 | |||||||
Lars Schmidt | 1987 | 25.24 | 1:43.73 | |||||||
2 | Agf Drenge 1 B | 0 | 428 | 1:47.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Anton Bromer | 1995 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | 27.32 | 53.61 | |||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 27.26 | 1:20.87 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 26.30 | 1:47.17 | |||||||
3 | Grindsted Herre D | 0 | 398 | 1:49.85 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Christian Rasmussen | 1993 | 26.77 | 26.77 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 27.16 | 53.93 | |||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 28.84 | 1:22.77 | |||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 27.08 | 1:49.85 | |||||||
4 | Hsc Herre 3 | 0 | 390 | 1:50.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 26.82 | 54.41 | |||||||
Daniel Brusen Nielsen | 1993 | 29.35 | 1:23.76 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 26.76 | 1:50.52 | |||||||
5 | Drenge 1 Viborg B | 0 | 385 | 1:51.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Jacob Moos Larsen | 1993 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Nicolaj Thostrup | 1995 | 27.71 | 54.76 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.36 | 1:22.12 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 28.90 | 1:51.02 | |||||||
6 | Struer Herrer 1 F | 0 | 381 | 1:51.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Morten Thomsen | 1997 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Morten Steen Christensen | 1992 | 26.53 | 55.66 | |||||||
Jesper Dam Karlsen | 1991 | 25.16 | 1:20.82 | |||||||
Lasse Munkholm | 1996 | 30.63 | 1:51.45 | |||||||
7 | Skovbakken 2 H | 0 | 331 | 1:56.73 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias Helmersen | 1995 | 26.74 | 26.74 | |||||||
Victor Prange | 1997 | 32.05 | 58.79 | |||||||
Benjamin Andersson | 1994 | 26.54 | 1:25.33 | |||||||
Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 31.40 | 1:56.73 | |||||||
8 | Ihf Hold 1 Erhus C | 0 | 309 | 1:59.53 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Jesper Aakjær Thomsen | 1995 | 29.10 | 29.10 | |||||||
Casper Vestergaard | 1997 | 30.94 | 1:00.04 | |||||||
Kasper Kross | 1997 | 30.23 | 1:30.27 | |||||||
Jens Christian Tramm | 1996 | 29.26 | 1:59.53 | |||||||
9 | Agf Drenge 2 D | 0 | 304 | 2:00.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Kristian Broløs | 1995 | 29.26 | 29.26 | |||||||
Isak Gadegaard | 1996 | 31.58 | 1:00.84 | |||||||
David Tørring | 1995 | 28.38 | 1:29.22 | |||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 30.96 | 2:00.18 | |||||||
10 | Jeppe Cs Disciple | 0 | 295 | 2:01.40 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Albert Buus Rasmussen | 1995 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Emil Buur Persson | 1995 | 29.01 | 1:01.32 | |||||||
Johan Christensen | 1996 | 30.61 | 1:31.93 | |||||||
Sebastian Johansen | 1995 | 29.47 | 2:01.40 | |||||||
11 | Koral Herrer 11 | 0 | 290 | 2:02.07 | ||||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
Jess Olesen | 1995 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Simon Bylling Jensen | 1996 | 31.00 | 1:02.00 | |||||||
Lars Christiansen | 1996 | 31.78 | 1:33.78 | |||||||
Martin Frederiksen | 1996 | 28.29 | 2:02.07 | |||||||
12 | Herning Killerwhales 1C | 0 | 289 | 2:02.11 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Daniel Christensen | 1997 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | 31.53 | 1:00.26 | |||||||
Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 32.44 | 1:32.70 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 29.41 | 2:02.11 | |||||||
13 | Ikast Hajer H | 0 | 257 | 2:07.05 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Petersen | 1995 | 28.52 | 28.52 | |||||||
Jannick Maesen | 1995 | 27.62 | 56.14 | |||||||
Johnnie Zûlau | 1997 | 32.72 | 1:28.86 | |||||||
Bastian Kristensen | 1997 | 38.19 | 2:07.05 | |||||||
14 | Rask Guys B | 1992 | 207 | 2:16.56 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
Hasse Hosbond | 1992 | 35.06 | 35.06 | |||||||
Nicolaj Nielsen | 1995 | 33.90 | 1:08.96 | |||||||
Lasse Nielsen | 1995 | 32.19 | 1:41.15 | |||||||
Kristian Carlsen | 1998 | 35.41 | 2:16.56 | |||||||
15 | Drenge 3 Viborg F | 0 | 163 | 2:27.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Nis Heide Pinnerup | 1991 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 36.86 | 1:14.10 | |||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 35.85 | 1:49.95 | |||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 37.85 | 2:27.80 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 30 januar 2011 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |