Resultat Total - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Midt Vest Cup 4 | Udskriftsdato | 14 april 2012 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 20:16 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 april 2012 |
Løb 49, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.25 | ||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.64 | ||||||
3 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 52.61 | ||||||
4 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 53.72 | ||||||
5 | Natashja Hansen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 56.76 | ||||||
6 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 56.81 | ||||||
7 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 58.91 | ||||||
8 | Mette Flarup | 2002 | Holstebro Svømme Club | 59.04 | ||||||
9 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:01.29 | ||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:01.85 | ||||||
11 | Sara N Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:09.97 | ||||||
12 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:15.40 | ||||||
Løb 49, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.24 | ||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 34.23 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 35.95 | ||||||
4 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.77 | ||||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.78 | ||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 39.38 | ||||||
7 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 39.47 | ||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.45 | ||||||
9 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.83 | ||||||
10 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.87 | ||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 45.70 | ||||||
12 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 46.27 | ||||||
13 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 47.17 | ||||||
14 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 48.32 | ||||||
15 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 53.47 | ||||||
Løb 49, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 29.87 | ||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.88 | ||||||
3 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 34.13 | ||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 34.80 | ||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 35.65 | ||||||
6 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 36.03 | ||||||
7 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 37.30 | ||||||
8 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.17 | ||||||
9 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.76 | ||||||
10 | Simone Kjeldsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.94 | ||||||
11 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 40.27 | ||||||
12 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.77 | ||||||
13 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.62 | ||||||
14 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 43.70 | ||||||
15 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 43.94 | ||||||
Løb 49, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Herning Svømmeklub | 30.43 | ||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.52 | ||||||
3 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 32.62 | ||||||
4 | Maja Emilie Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 33.34 | ||||||
5 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.93 | ||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 34.04 | ||||||
7 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 34.80 | ||||||
8 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 37.68 | ||||||
9 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 40.31 | ||||||
Løb 50, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.16 | ||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 45.53 | ||||||
3 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 47.99 | ||||||
4 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 50.34 | ||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 53.12 | ||||||
6 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 53.26 | ||||||
7 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:24.90 | ||||||
Løb 50, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.54 | ||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.69 | ||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.43 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.83 | ||||||
5 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 35.86 | ||||||
6 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.28 | ||||||
7 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.46 | ||||||
8 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.59 | ||||||
9 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 40.72 | ||||||
10 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 41.91 | ||||||
11 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 43.31 | ||||||
12 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 43.62 | ||||||
13 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 44.20 | ||||||
14 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 48.14 | ||||||
15 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 48.77 | ||||||
16 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 49.96 | ||||||
17 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 58.14 | ||||||
18 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.90 | ||||||
- | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Asynkron arme | |||||
Løb 50, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 27.05 | ||||||
2 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 31.55 | ||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 32.86 | ||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.54 | ||||||
5 | Rune Svejgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 38.83 | ||||||
6 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 51.19 | ||||||
- | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 50, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 26.36 | ||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.90 | ||||||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 29.63 | ||||||
4 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 29.69 | ||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 31.32 | ||||||
6 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.88 | ||||||
Løb 51, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:15.86 | ||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:18.85 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:33.00 | ||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:35.14 | ||||||
5 | Mette Flarup | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:36.07 | ||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:38.21 | ||||||
7 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:40.13 | ||||||
8 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:46.56 | ||||||
9 | Natashja Hansen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 1:48.83 | ||||||
10 | Charlotte Majhede | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:50.77 | ||||||
11 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:51.75 | ||||||
12 | Sara N Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:00.23 | ||||||
13 | Julia Krause Bonnerup Nie | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:07.10 | ||||||
14 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:13.04 | ||||||
15 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:14.42 | ||||||
16 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:17.88 | ||||||
17 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:25.46 | ||||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 51, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:08.07 | ||||||
2 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:08.58 | ||||||
3 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:08.71 | ||||||
4 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:10.21 | ||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:11.40 | ||||||
6 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:13.85 | ||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:15.32 | ||||||
8 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:16.25 | ||||||
9 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
10 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:16.80 | ||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:16.95 | ||||||
12 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:17.22 | ||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:18.60 | ||||||
14 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:20.28 | ||||||
15 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:21.93 | ||||||
16 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:23.62 | ||||||
17 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:23.75 | ||||||
18 | Ditte Guldager | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:23.90 | ||||||
19 | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:24.88 | ||||||
20 | Kristine Flarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:28.44 | ||||||
21 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:29.59 | ||||||
22 | Kathrine Aarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:30.15 | ||||||
23 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:35.85 | ||||||
24 | Laura Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:36.48 | ||||||
25 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 1:38.56 | ||||||
26 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 1:39.69 | ||||||
27 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 2:15.60 | ||||||
- | Heidi Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Katrine Bjørg Pedersen | 1999 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Katrine Jepsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 51, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:04.37 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:04.69 | ||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:05.60 | MD1 | |||||
4 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:07.27 | ||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:07.32 | ||||||
6 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:07.55 | ||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:08.51 | ||||||
8 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 1:08.74 | ||||||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:12.31 | ||||||
10 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:13.46 | ||||||
11 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:13.48 | ||||||
12 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:15.51 | ||||||
13 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:16.19 | ||||||
14 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:16.51 | ||||||
15 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:16.60 | ||||||
16 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
17 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:19.29 | ||||||
18 | Anne Mølgaard | 1997 | Durup IF | 1:19.93 | ||||||
19 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:25.58 | ||||||
20 | Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:29.32 | ||||||
21 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:31.49 | ||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 51, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Cecilie Bank Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:05.42 | ||||||
2 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:05.60 | MD2 | |||||
3 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:08.60 | ||||||
4 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:09.65 | ||||||
5 | Maja Emilie Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 1:10.50 | ||||||
6 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:12.11 | ||||||
7 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:15.01 | ||||||
8 | Ashly Bruun | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:42.10 | ||||||
- | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 52, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:18.70 | ||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:23.19 | ||||||
3 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:28.64 | ||||||
4 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:31.86 | ||||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:32.03 | ||||||
6 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:33.44 | ||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:33.47 | ||||||
8 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:33.50 | ||||||
9 | Oliver Veile | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:33.62 | ||||||
10 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:37.26 | ||||||
11 | Jens Jacob Ludvigsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:37.69 | ||||||
12 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:40.41 | ||||||
13 | Sebastian Veile | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:45.62 | ||||||
14 | Jonas Hoff | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:07.95 | ||||||
Løb 52, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:00.88 | ||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:02.52 | ||||||
3 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:04.20 | ||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:05.57 | ||||||
5 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:07.65 | ||||||
6 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
7 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:10.72 | ||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:12.03 | ||||||
9 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:12.29 | ||||||
10 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:13.17 | ||||||
11 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:14.21 | ||||||
11 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:14.21 | ||||||
13 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:14.33 | ||||||
14 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:14.79 | ||||||
15 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:17.85 | ||||||
16 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:18.03 | ||||||
17 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:18.19 | ||||||
18 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:22.86 | ||||||
19 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:22.87 | ||||||
20 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:23.97 | ||||||
21 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:28.09 | ||||||
22 | Esben Aarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:28.97 | ||||||
23 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:29.19 | ||||||
24 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:30.69 | ||||||
25 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:31.18 | ||||||
26 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:31.37 | ||||||
27 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:33.68 | ||||||
28 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:34.40 | ||||||
29 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:34.48 | ||||||
30 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:36.48 | ||||||
31 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 1:37.73 | ||||||
32 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:38.75 | ||||||
33 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:39.60 | ||||||
34 | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:47.59 | ||||||
Løb 52, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 59.34 | ||||||
2 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:01.64 | ||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:03.53 | ||||||
4 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:03.78 | ||||||
5 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:03.82 | ||||||
6 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:03.90 | ||||||
7 | Martin S. Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:06.24 | ||||||
8 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:07.86 | ||||||
9 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:08.58 | ||||||
10 | Rune Svejgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:09.83 | ||||||
11 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 1:16.16 | ||||||
12 | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:25.25 | ||||||
13 | Thomas Nielsen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:33.35 | ||||||
Løb 52, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 54.98 | ||||||
2 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 58.14 | ||||||
3 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 58.74 | ||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:00.91 | ||||||
5 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:05.70 | ||||||
6 | Simon Kran Christensen | 1996 | Videbæk Svømme Club | 1:26.46 | ||||||
Løb 53, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:16.51 | 19:50.75 | |||||
10:37.88 | ||||||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 5:15.37 | 20:02.51 | |||||
10:35.49 | ||||||||||
3 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 5:21.60 | 20:29.33 | |||||
10:50.12 | ||||||||||
4 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 5:26.64 | 20:33.65 | |||||
10:58.79 | ||||||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 21:05.60 | ||||||
11:00.82 | ||||||||||
6 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 5:39.01 | 21:27.50 | |||||
11:25.35 | ||||||||||
- | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 53, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 6:38.63 | 25:06.01 | |||||
13:29.16 | ||||||||||
2 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 7:47.84 | 30:18.53 | |||||
16:05.40 | ||||||||||
Løb 53, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 4:49.30 | 18:33.01 | |||||
9:46.61 | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 5:02.88 | 19:07.60 | |||||
10:10.63 | ||||||||||
3 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 5:34.25 | 21:45.89 | |||||
11:31.29 | ||||||||||
Løb 54, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 7:01.10 | 27:27.02 | |||||
14:18.38 | ||||||||||
Løb 54, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 5:18.23 | 20:38.77 | |||||
10:56.61 | ||||||||||
2 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 5:44.03 | 21:57.51 | |||||
11:39.98 | ||||||||||
3 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 5:46.42 | 22:40.80 | |||||
11:49.41 | ||||||||||
4 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 7:03.25 | 26:22.57 | |||||
14:18.66 | ||||||||||
Løb 54, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 4:28.02 | 17:01.65 | |||||
9:02.09 | ||||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 4:40.55 | 17:41.58 | |||||
9:23.25 | ||||||||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 4:40.42 | 17:54.74 | |||||
9:32.26 | ||||||||||
4 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 4:52.44 | 18:45.67 | |||||
9:53.99 | ||||||||||
5 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 4:56.50 | 18:52.50 | |||||
9:59.21 | ||||||||||
6 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 4:50.94 | 18:54.64 | |||||
10:01.37 | ||||||||||
7 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 5:25.45 | 20:07.76 | |||||
10:53.64 | ||||||||||
Løb 54, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 4:39.88 | 17:53.01 | |||||
9:24.56 | ||||||||||
2 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 4:41.19 | 18:29.97 | |||||
9:39.11 | ||||||||||
3 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 4:48.15 | 18:45.36 | |||||
9:49.84 | ||||||||||
Løb 55, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 3:05.93 | ||||||
- | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Udsvøm på ryg | |||||
Løb 56, 200m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:37.39 | ||||||
2 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 3:28.57 | ||||||
3 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:32.26 | ||||||
4 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 3:39.56 | ||||||
5 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:42.94 | ||||||
6 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 3:51.69 | ||||||
Løb 56, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 2:38.76 | ||||||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:58.53 | ||||||
3 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:06.14 | ||||||
4 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:19.35 | ||||||
Løb 56, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 2:23.48 | ||||||
2 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:38.07 | ||||||
3 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:53.60 | ||||||
Løb 57, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:23.43 | ||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:27.59 | ||||||
3 | Kristina L. Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:41.45 | ||||||
4 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:46.29 | ||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 1:49.66 | ||||||
6 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:49.85 | ||||||
7 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:51.91 | ||||||
8 | Mette Flarup | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:55.80 | ||||||
9 | Natashja Hansen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 1:58.10 | ||||||
10 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:59.80 | ||||||
11 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:07.46 | ||||||
12 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:20.35 | ||||||
13 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:24.59 | ||||||
Løb 57, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:14.65 | ||||||
2 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:18.84 | ||||||
3 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:20.59 | ||||||
4 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:21.41 | ||||||
5 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:21.92 | ||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:23.00 | ||||||
7 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:25.75 | ||||||
8 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:25.86 | ||||||
9 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:26.92 | ||||||
10 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:27.24 | ||||||
11 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:29.09 | ||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:31.01 | ||||||
13 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:32.58 | ||||||
14 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:35.58 | ||||||
15 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:35.91 | ||||||
16 | Camilla Madvig | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:36.76 | ||||||
17 | Kathrine Aarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:40.98 | ||||||
18 | Kristine Flarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:41.03 | ||||||
19 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:41.78 | ||||||
20 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:44.70 | ||||||
21 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 1:45.60 | ||||||
- | Katrine Jepsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Ditte Guldager | 2000 | Holstebro Svømme Club | DSQ | crawlben i fly | |||||
- | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej berøring v/ 75m | |||||
Løb 57, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:11.06 | ||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:13.83 | ||||||
3 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:15.65 | ||||||
4 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:16.55 | ||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 1:17.53 | ||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:17.80 | ||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:18.91 | ||||||
8 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 1:22.80 | ||||||
9 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:24.47 | ||||||
10 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 1:24.81 | ||||||
11 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:25.21 | ||||||
12 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:27.42 | ||||||
13 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:27.78 | ||||||
14 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:27.84 | ||||||
15 | Lise Rasmussen | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:28.90 | ||||||
16 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:29.27 | ||||||
17 | Anne Mølgaard | 1997 | Durup IF | 1:29.77 | ||||||
18 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:30.25 | ||||||
19 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:31.90 | ||||||
20 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:32.89 | ||||||
21 | Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:43.71 | ||||||
- | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Indsv på mave v/50m | |||||
Løb 57, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:09.75 | ||||||
2 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:13.14 | ||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:13.45 | ||||||
4 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:13.49 | ||||||
5 | Cecilie Bank Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
6 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:14.51 | ||||||
7 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:17.64 | ||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:21.09 | ||||||
9 | Maja Emilie Larsen | 1994 | Egvad Svømmeklub | 1:23.75 | ||||||
10 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:23.80 | ||||||
11 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:33.90 | ||||||
12 | Ashly Bruun | 1996 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:44.92 | ||||||
Løb 58, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:30.32 | ||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:37.63 | ||||||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:38.40 | ||||||
4 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:40.67 | ||||||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:44.32 | ||||||
6 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:48.71 | ||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:49.21 | ||||||
- | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 58, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:11.90 | ||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:12.12 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
4 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:14.15 | ||||||
5 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:17.10 | ||||||
6 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:20.09 | ||||||
7 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:20.31 | ||||||
8 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:23.02 | ||||||
9 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:25.43 | ||||||
10 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:25.61 | ||||||
11 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:26.61 | ||||||
12 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:27.04 | ||||||
13 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:27.57 | ||||||
14 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:29.30 | ||||||
15 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:30.66 | ||||||
16 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:32.84 | ||||||
17 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:34.50 | ||||||
18 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:35.59 | ||||||
19 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:47.24 | ||||||
20 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:51.35 | ||||||
- | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
- | Esben Aarup | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | udsvøm på mave i ryg | |||||
- | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 1 hånd i brystvend. | |||||
- | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | udsvøm på mave i ryg | |||||
Løb 58, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
2 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:08.73 | ||||||
3 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:13.38 | ||||||
4 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:13.79 | ||||||
5 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:13.80 | ||||||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:15.10 | ||||||
7 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:18.40 | ||||||
8 | Rune Svejgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:26.49 | ||||||
9 | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:41.74 | ||||||
Løb 58, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Tonni Kristensen | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:02.32 | ||||||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:02.89 | ||||||
3 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:03.15 | ||||||
4 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:09.30 | ||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:14.19 | ||||||
6 | Simon Kran Christensen | 1996 | Videbæk Svømme Club | 1:44.95 | ||||||
- | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 59, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.60 | ||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 44.23 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 46.50 | ||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.39 | ||||||
5 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 49.04 | ||||||
6 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.32 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 53.22 | ||||||
8 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 53.81 | ||||||
9 | Charlotte Majhede | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 57.09 | ||||||
10 | Sara N Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:00.88 | ||||||
11 | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:02.23 | ||||||
12 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:03.09 | ||||||
13 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:06.47 | ||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 1:08.27 | ||||||
- | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/ 25 | |||||
Løb 59, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.90 | ||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.09 | ||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.42 | ||||||
4 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.35 | ||||||
5 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 39.00 | ||||||
6 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 40.14 | ||||||
7 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 41.15 | ||||||
8 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 41.34 | ||||||
9 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 41.39 | ||||||
10 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 44.47 | ||||||
11 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 45.41 | ||||||
12 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 46.01 | ||||||
13 | Heidi Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.72 | ||||||
14 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 48.70 | ||||||
15 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 49.72 | ||||||
16 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 50.13 | ||||||
17 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 52.84 | ||||||
18 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 53.70 | ||||||
19 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:00.05 | ||||||
- | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 59, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.88 | ||||||
2 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 32.04 | ||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.17 | ||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 34.30 | ||||||
5 | Malene Madsen | 1997 | Egvad Svømmeklub | 36.85 | ||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.88 | ||||||
7 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 37.91 | ||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | Struer Svømmeklub | 39.06 | ||||||
9 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.89 | ||||||
10 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 40.99 | ||||||
11 | Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.54 | ||||||
12 | Emma Rohde | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.21 | ||||||
13 | Anne Mølgaard | 1997 | Durup IF | 44.22 | ||||||
14 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.86 | ||||||
15 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 49.86 | ||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Simone Kjeldsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Svømning på mave | |||||
Løb 59, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.43 | ||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 33.46 | ||||||
3 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 37.80 | ||||||
4 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.36 | ||||||
5 | Amalie Vinther | 1995 | Thisted Svømmeklub | 47.67 | ||||||
- | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 60, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 43.77 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 43.82 | ||||||
3 | Oliver Veile | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.04 | ||||||
4 | Jens Jacob Ludvigsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 49.50 | ||||||
5 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 50.75 | ||||||
6 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.29 | ||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 51.46 | ||||||
8 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 51.77 | ||||||
9 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 58.40 | ||||||
10 | Jonas Hoff | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:05.34 | ||||||
11 | Sebastian Veile | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:10.31 | ||||||
- | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 60, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 32.79 | ||||||
2 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
3 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 34.67 | ||||||
4 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 36.77 | ||||||
5 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.55 | ||||||
6 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.16 | ||||||
7 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 39.92 | ||||||
8 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 40.98 | ||||||
9 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.52 | ||||||
10 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 41.53 | ||||||
11 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 41.93 | ||||||
12 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.99 | ||||||
13 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.15 | ||||||
14 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 44.67 | ||||||
15 | Tobias Lyngvig | 2000 | Holstebro Svømme Club | 46.22 | ||||||
16 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 53.54 | ||||||
- | David Andresen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Esben Aarup | 1999 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | DSQ | svøm på mave | |||||
- | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | svøm på mave | |||||
Løb 60, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 29.90 | ||||||
2 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 33.89 | ||||||
3 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.46 | ||||||
4 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 36.25 | ||||||
5 | Martin S. Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 38.30 | ||||||
- | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | DSQ | Svøm på mave | |||||
- | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | svøm på mave | |||||
Løb 60, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Simon L. Knudsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 31.62 | ||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 34.29 | ||||||
3 | Simon Kran Christensen | 1996 | Videbæk Svømme Club | 55.10 | ||||||
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:49.01 | ||||||
2 | Kristina L. Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:50.39 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:51.53 | ||||||
4 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:56.70 | ||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:57.94 | ||||||
6 | Louise Eg Larsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:00.00 | ||||||
7 | Sara N Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:13.20 | ||||||
8 | Natashja Hansen | 2001 | Egvad Svømmeklub | 2:19.16 | ||||||
9 | Søs Grarup | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:19.60 | ||||||
10 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:23.14 | ||||||
11 | Julia Krause Bonnerup Nie | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:34.10 | ||||||
12 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:37.07 | ||||||
13 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:42.13 | ||||||
- | Selma Pruzljanin | 2003 | Thisted Svømmeklub | DSQ | asynkron ben | |||||
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:22.83 | ||||||
2 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:24.03 | ||||||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:28.62 | ||||||
4 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:30.06 | ||||||
5 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:31.70 | ||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:34.66 | ||||||
7 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:35.40 | ||||||
8 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:35.64 | ||||||
9 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:35.95 | ||||||
10 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:37.70 | ||||||
11 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 1:38.33 | ||||||
12 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 1:39.78 | ||||||
13 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:41.00 | ||||||
14 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:41.61 | ||||||
15 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:42.87 | ||||||
16 | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:44.88 | ||||||
17 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:45.55 | ||||||
18 | Ditte Guldager | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:47.02 | ||||||
19 | Ea Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:49.36 | ||||||
20 | Kristine Flarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:53.22 | ||||||
21 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:55.09 | ||||||
22 | Kathrine Aarup | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:55.45 | ||||||
23 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:57.08 | ||||||
24 | Sofie Ester Ranch | 2000 | Ikast Svømmeklub | 2:01.30 | ||||||
25 | Frederikke Nielsen | 2000 | Egvad Svømmeklub | 2:05.77 | ||||||
26 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 2:08.91 | ||||||
27 | Heidi Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 2:09.82 | ||||||
- | Katrine Bjørg Pedersen | 1999 | Durup IF | DNS | ||||||
- | Katrine Jepsen | 1999 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:23.96 | ||||||
2 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:24.08 | ||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 1:26.85 | ||||||
4 | Natasja Brusen Nielsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:31.49 | ||||||
5 | Amalie Mejer | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:33.73 | ||||||
6 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:35.67 | ||||||
7 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 1:38.61 | ||||||
8 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:39.79 | ||||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:40.22 | ||||||
10 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:40.23 | ||||||
11 | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:45.16 | ||||||
12 | Anne Mølgaard | 1997 | Durup IF | 1:46.39 | ||||||
13 | Rebekka Kusk | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:49.36 | ||||||
- | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:22.45 | ||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:23.13 | ||||||
3 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:23.90 | ||||||
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 1:47.82 | ||||||
2 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 1:49.01 | ||||||
3 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:54.21 | ||||||
4 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 1:54.77 | ||||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:57.15 | ||||||
6 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 2:02.20 | ||||||
7 | Jens Jacob Ludvigsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:02.77 | ||||||
8 | Mathias Mortensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:03.96 | ||||||
9 | Paw Jensby Madsen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 2:13.29 | ||||||
10 | Magnus Vilsgaard Nyggaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:14.40 | ||||||
11 | Jonas Hoff | 2003 | Herning Svømmeklub | 2:36.24 | ||||||
12 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 2:48.92 | ||||||
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:22.38 | ||||||
2 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:23.07 | ||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:28.56 | ||||||
4 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:30.28 | ||||||
5 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:31.36 | ||||||
6 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:35.06 | ||||||
7 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:35.17 | ||||||
8 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:36.87 | ||||||
9 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:39.38 | ||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:39.87 | ||||||
11 | Mark Jensby Madsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:40.50 | ||||||
12 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 1:40.52 | ||||||
13 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:40.74 | ||||||
14 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 1:44.94 | ||||||
15 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:46.79 | ||||||
16 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 1:47.32 | ||||||
17 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:47.48 | ||||||
18 | Jonas Sander | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:47.76 | ||||||
19 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:49.14 | ||||||
20 | Casper Christiansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:49.82 | ||||||
21 | Esben Aarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:56.76 | ||||||
22 | Jacob Nyvang Jensen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:58.22 | ||||||
23 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 2:02.40 | ||||||
24 | Anders Storgaard Nielsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 2:02.92 | ||||||
25 | Tobias Meier | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:06.94 | ||||||
26 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 2:14.28 | ||||||
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Daniel Nielsen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:17.71 | ||||||
2 | Simon Bak Jeppesen | 1997 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:18.06 | ||||||
3 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:18.40 | ||||||
4 | Emil Træholt | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:24.13 | ||||||
5 | Anekkash Derasakayam | 1997 | Struer Svømmeklub | 1:25.32 | ||||||
6 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:25.48 | ||||||
7 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:26.84 | ||||||
8 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:31.24 | ||||||
9 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 1:41.81 | ||||||
10 | Thomas Nielsen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 2:12.56 | ||||||
Løb 62, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:12.38 | ||||||
2 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:15.90 | ||||||
3 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:16.47 | ||||||
4 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 1:29.38 | ||||||
6 | Simon Kran Christensen | 1996 | Videbæk Svømme Club | 1:43.42 | ||||||
Løb 63, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Stm Piger 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:16.73 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Cecilie Bank Termøhlen | 1993 | |||||||||
Stinne Sørensen | 1999 | |||||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 2:16.73 | 2:16.73 | |||||||
2 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:17.38 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | |||||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | |||||||||
Camilla Madsen | 1997 | 2:17.38 | 2:17.38 | |||||||
3 | Thisted Piger 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:18.42 | ||||||
Louise Østergaard Vinther | 1994 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Maria Søe Beith | 1996 | |||||||||
Pernille Krog Poulsen | 1995 | |||||||||
Amalie Vinther | 1995 | 2:18.42 | 2:18.42 | |||||||
4 | Stm Piger 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:20.80 | ||||||
Trine Guldberg | 1999 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Julie D. Hald | 1996 | |||||||||
Iben Rohde | 1994 | |||||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 2:20.80 | 2:20.80 | |||||||
5 | Stm Piger 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:22.20 | ||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Emma Sand Majlund | 1999 | |||||||||
Camilla Svane | 1995 | |||||||||
Camilla Rasmussen | 1991 | 2:22.20 | 2:22.20 | |||||||
6 | Struer Dream Team | 0 | Struer Svømmeklub | 2:24.15 | ||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 37.40 | 37.40 | |||||||
Maja Sandholm Pedersen | 1998 | |||||||||
Lisa Terp | 1999 | |||||||||
Line Hatting | 1996 | 2:24.15 | 2:24.15 | |||||||
7 | Stm Piger 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:27.78 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Johanne Kølbæk | 1996 | |||||||||
Emma Rohde | 1997 | |||||||||
Camilla Madvig | 2000 | 2:27.78 | 2:27.78 | |||||||
8 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:33.28 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Natasja Brusen Nielsen | 1998 | |||||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | |||||||||
Maren Bielefeldt | 1999 | 2:33.28 | 2:33.28 | |||||||
9 | Struer Damer 3 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:34.55 | ||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | |||||||||
Mai Rossau Noer | 1997 | |||||||||
Vicki Jensen | 1998 | 2:34.55 | 2:34.55 | |||||||
10 | Durup Swimteam Piger | 0 | Durup IF | 2:35.90 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Anne Mølgaard | 1997 | |||||||||
Ani Frøslev Hansen | 1998 | |||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 2:35.90 | 2:35.90 | |||||||
11 | Isk Bananskræller | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:39.31 | ||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Amalie Mejer | 1998 | |||||||||
Mette Flaskager | 1999 | |||||||||
Emma Louise Frohn | 1998 | 2:39.31 | 2:39.31 | |||||||
12 | Poseidon Piger | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:47.10 | ||||||
Anna-Cathrine Pedersen | 1997 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Iben Damsgaard | 2000 | |||||||||
Celilia Højbjerg | 1997 | |||||||||
Elisabeth Pedersen | 2000 | 2:47.10 | 2:47.10 | |||||||
13 | Thisted Piger 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:50.17 | ||||||
Anette Poulsen | 1999 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Sofie Poulsen | 1999 | |||||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | |||||||||
Sarah Andersen | 1999 | 2:50.17 | 2:50.17 | |||||||
14 | Piger 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:09.31 | ||||||
Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Josephine Dalsgaard | 2000 | |||||||||
Marie Frandsen | 1999 | |||||||||
Laura Nielsen | 2000 | 3:09.31 | 3:09.31 | |||||||
15 | Hsc Damer 3 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:10.19 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 49.44 | 49.44 | |||||||
Stine T. Søndergaard | 1998 | |||||||||
Mette Flarup | 2002 | |||||||||
Simone Kjeldsen | 1998 | 3:10.19 | 3:10.19 | |||||||
16 | Hsc Damer 4 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:13.80 | ||||||
Kristine Flarup | 1999 | 50.07 | 50.07 | |||||||
Ditte Guldager | 2000 | |||||||||
Kathrine Aarup | 1999 | |||||||||
Heidi Jakobsen | 2000 | 3:13.80 | 3:13.80 | |||||||
17 | Isk Torpedosild | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:27.32 | ||||||
Nikoline Hvolgaard | 1998 | 40.28 | 40.28 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | |||||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | |||||||||
Sofie Ester Ranch | 2000 | 3:27.32 | 3:27.32 | |||||||
18 | Piger 2 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:32.23 | ||||||
Frederikke U. Franzen | 1999 | 46.98 | 46.98 | |||||||
Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | |||||||||
Ida Kristensen | 1998 | |||||||||
Christie Prøhl | 1998 | 3:32.23 | 3:32.23 | |||||||
19 | Herning Killerwhales Piger | 0 | Herning Svømmeklub | 3:45.41 | ||||||
Louise Eg Larsen | 2002 | 57.69 | 57.69 | |||||||
Laura Gam | 2001 | |||||||||
Søs Grarup | 2002 | |||||||||
Linda Strunge | 2000 | 3:45.41 | 3:45.41 | |||||||
- | Stm Piger 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Frederikke Asfeldt | 1999 | 41.19 | 41.19 | |||||||
- | Thisted Piger 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | DSQ | afslut på maven | |||||
Løb 64, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Thisted Drenge 1 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:01.61 | ||||||
Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 32.84 | 32.84 | |||||||
Michael Kjær | 1995 | |||||||||
Anders Frimor Kirk | 1996 | |||||||||
Simon L. Knudsen | 1996 | 2:01.61 | 2:01.61 | |||||||
2 | Stm Drenge 6 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:10.37 | ||||||
Lasse Meineche | 1994 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Peter Guldberg | 1996 | |||||||||
Mikkel B. Høgild | 1998 | |||||||||
Jens Sørensen | 2001 | 2:10.37 | 2:10.37 | |||||||
3 | Stm Drenge 4 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:11.25 | ||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Emil Træholt | 1997 | |||||||||
Toke Michaelsen | 1999 | |||||||||
Laust Moesgaard | 1996 | 2:11.25 | 2:11.25 | |||||||
4 | Stm Drenge 5 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:12.68 | ||||||
Sebastian Lodahl | 1999 | 37.17 | 37.17 | |||||||
Mads Pedersen | 1991 | |||||||||
Daniel Nielsen | 1997 | |||||||||
Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 2:12.68 | 2:12.68 | |||||||
5 | Struer Herrer 2 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:15.30 | ||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Anekkash Derasakayam | 1997 | |||||||||
Casper Trier Jensen | 1996 | |||||||||
Mathias Kær | 1999 | 2:15.30 | 2:15.30 | |||||||
6 | Stm Drenge 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:22.32 | ||||||
Mark Andersen | 1997 | |||||||||
Søren B. Jeppesen | 1999 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | |||||||||
Jens Grarup | 1999 | 2:22.32 | 2:22.32 | |||||||
7 | Drenge 3 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:22.81 | ||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 36.81 | 36.81 | |||||||
Andreas Bach Nielsen | 1998 | |||||||||
Martin S. Jespersen | 1997 | |||||||||
Jeppe Sivert Jensen | 1997 | 2:22.81 | 2:22.81 | |||||||
8 | Stm Drenge 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 2:23.39 | ||||||
Tobias Skov | 1995 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Lucas Christoffersen | 2000 | |||||||||
Arnas Jefimanka | 1999 | |||||||||
Simon Bak Jeppesen | 1997 | 2:23.39 | 2:23.39 | |||||||
9 | Thisted Drenge 2 | 0 | Thisted Svømmeklub | 2:29.90 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | |||||||||
Andrej Jessen | 2000 | |||||||||
Alexander Dahl | 2000 | 2:29.90 | 2:29.90 | |||||||
10 | Hsc Herre 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 2:30.87 | ||||||
Nicklas Kjærgaard | 1997 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Casper Christiansen | 2000 | |||||||||
Kasper Laursen | 1998 | |||||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 2:30.87 | 2:30.87 | |||||||
11 | Struer Herrer 4 | 0 | Struer Svømmeklub | 2:38.57 | ||||||
Jonas Andersen | 1999 | 40.00 | 40.00 | |||||||
Anders N Pedersen | 1999 | |||||||||
William Kaaber | 1999 | |||||||||
Laurits Kaaber | 1999 | 2:38.57 | 2:38.57 | |||||||
12 | Drenge 4 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 2:50.57 | ||||||
Sebastian Lauritsen | 2000 | 50.97 | 50.97 | |||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | |||||||||
Marcus Pedersen | 2000 | |||||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 2:50.57 | 2:50.57 | |||||||
13 | Isk Andengradsligninger | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:58.94 | ||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | |||||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | |||||||||
Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | |||||||||
Jonas Sander | 1999 | 2:58.94 | 2:58.94 | |||||||
14 | Poseidon Drenge | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:59.53 | ||||||
Oliver Veile | 2001 | 50.32 | 50.32 | |||||||
Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | |||||||||
Frederik Nørgaard | 1999 | |||||||||
David Andresen | 2000 | 2:59.53 | 2:59.53 | |||||||
15 | Thisted Drenge 3 | 0 | Thisted Svømmeklub | 3:03.77 | ||||||
Oliver Bech | 2000 | |||||||||
Jacob Nyvang Jensen | 1999 | |||||||||
Mark Jensby Madsen | 1999 | |||||||||
Christian Hovmark | 2001 | 3:03.77 | 3:03.77 | |||||||
16 | Drenge 5 Viborg | 0 | Viborg Svømme Klub | 3:05.35 | ||||||
Mathias Pedersen | 2002 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | |||||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | |||||||||
Alfred Bentzen | 1999 | 3:05.35 | 3:05.35 | |||||||
17 | Hsc Herre 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:09.78 | ||||||
Tobias Lyngvig | 2000 | 46.87 | 46.87 | |||||||
Jacob Schultz | 1999 | |||||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | |||||||||
Jonas Kongerslev | 1999 | 3:09.78 | 3:09.78 | |||||||
18 | Herning Killerwhales Drenge | 0 | Herning Svømmeklub | 3:25.89 | ||||||
Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 48.14 | 48.14 | |||||||
Mathias Mortensen | 2002 | |||||||||
Esben Aarup | 1999 | |||||||||
Jeppe Stensfeldt | 2000 | 3:25.89 | 3:25.89 | |||||||
- | Stm Drenge 3 | 0 | Swim Team Midtjylland | DSQ | svøm på mave | |||||
Løb 102, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 31.32 | ||||||
2 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 35.79 | ||||||
3 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 36.78 | ||||||
4 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.77 | ||||||
5 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.86 | ||||||
Løb 102, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 29.18 | ||||||
Løb 103, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 32.18 | ||||||
2 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 35.49 | ||||||
3 | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.09 | ||||||
4 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 37.23 | ||||||
5 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 38.17 | ||||||
6 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.54 | ||||||
Løb 103, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 31.80 | ||||||
2 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 32.08 | ||||||
3 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.26 | ||||||
4 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.87 | ||||||
Løb 104, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Lauritsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 50.97 | ||||||
2 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 57.58 | ||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Josephine Dalsgaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 52.29 | ||||||
2 | Frederikke U. Franzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 54.14 | ||||||
3 | Laura Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:00.15 | ||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Celilia Højbjerg | 1997 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.10 | ||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Julie D. Hald | 1996 | Vildbjerg Svømmeklub | 38.22 | ||||||
Løb 108, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Oliver Bech | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:42.18 | ||||||
2 | Alexander Dahl | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:43.15 | ||||||
Løb 108, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:32.09 | ||||||
- | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 108, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:10.91 | ||||||
Løb 109, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Freja Due Hussak | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:51.45 | ||||||
Løb 109, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 1:21.84 | ||||||
2 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 1:25.81 | ||||||
3 | Simone Kjeldsen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:30.30 | ||||||
4 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:32.89 | ||||||
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Oliver Veile | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:50.06 | ||||||
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:15.93 | ||||||
2 | Alfred Bentzen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:31.12 | ||||||
Løb 114, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 1:15.97 | ||||||
2 | Martin S. Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 1:23.01 | ||||||
Løb 115, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:38.18 | ||||||
Løb 115, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marie Frandsen | 1999 | Viborg Svømme Klub | 1:39.18 | ||||||
Løb 115, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mathilde Clausen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:25.10 | ||||||
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:28.71 | ||||||
2 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 2:57.92 | ||||||
3 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:05.20 | ||||||
4 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:29.94 | ||||||
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:23.53 | ||||||
2 | Jeppe Sivert Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 2:24.95 | ||||||
3 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:31.90 | ||||||
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:21.68 | ||||||
Løb 121, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 2:34.32 | ||||||
2 | Laura Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 3:27.41 | ||||||
Løb 122, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 3:30.48 | ||||||
Løb 122, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 3:27.37 | ||||||
Løb 123, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Kristina L. Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 3:56.60 | ||||||
Løb 123, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Iben Damsgaard | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:48.44 | ||||||
Løb 124, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | Ikast Svømmeklub | 3:09.42 | ||||||
Løb 124, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Nicklas Kjærgaard | 1997 | Holstebro Svømme Club | 2:44.50 | ||||||
Løb 125, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 125, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 3:12.56 | ||||||
Løb 126, 200m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 3:20.07 | ||||||
Løb 126, 200m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 126, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:45.91 | ||||||
Løb 127, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:41.52 | ||||||
Løb 128, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 6:36.78 | ||||||
Løb 128, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 4:59.84 | ||||||
Løb 129, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 5:42.40 | ||||||
Løb 129, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 5:31.75 | ||||||
Løb 130, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Martin S. Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 5:50.83 | ||||||
2 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 6:17.50 | ||||||
Løb 133, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 5:15.21 | 10:30.35 | |||||
|
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 14 april 2012 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:16 |